Srpski teniser Novak Đoković neće igrati protiv Karlosa Alkaraza u finalu US Opena, kako je mnogo ljudi priželjkivalo, već će se boriti za grend slem trofej protiv Danila Medvedeva. Ovo je repriza finala iz 2021. godine kada je Rus vrlo ubjedljivo pobijedio Đokovića, paralizirajući ga pritiskom povezanim s pokušajem osvajanja kalendarskog slema i tada rekordnog 21. grend slema u karijeri. Stoga se očekuje da će ovaj meč biti potpuno drugačiji u poređenju s prethodnim.Danil Medvedev je iznenadio mnoge pobjedom u polufinalu US Opena, nadmašivši Karlosa Alkaraza rezultatom 3:1 (7:6, 6:1, 3:6, 6:3).

Očigledno je primjenio potpuno drugačiju taktiku u poređenju s prethodna dva meča, što je rezultiralo njegovom pobjedom. Osim što je ostvario veliku pobjedu, Medvedev je takođe “skinuo” veliki broj ATP bodova mladom španskom teniseru, koji je prošlogodišnji šampion.Meč je trajao tri sata i 22 minuta, a Danil Medvedev je pokazao fantastičnu igru tokom prva dva seta, zasluženo stekavši prednost od 2:0 u setovima. Iako se Karlos Alkaraz vratio osvajanjem trećeg seta i činilo se da će situacija postati komplikovanija za Rusa, Medvedev je pokazao svoju ljubav prema igranju u Njujorku i sposobnost da se nosi s publikom.

To ga je dodatno motivisalo da završi meč u tom setu, i to mu je uspjelo. Nakon što je sačuvao svoj servis nakon tri brejk lopte koje je imao Medvedev, uspeo je da “brejka” Alkaraza za vođstvo od 4:2, nakon čega nije bilo povratka za Španca.Podsjetimo, ranije je Novak Đoković pobijedio Bena Šeltona rezultatom 3:0, što znači da je finale US Opena zakazano za nedelju od 22 sata po centralnoevropskom vremenu, odnosno 16 časova po lokalnom vremenu. Ovo će biti 15. međusobni susret između Novaka i Medvedeva, pri čemu srpski teniser ima devet pobjeda. Međutim, važno je napomenuti da je ruski teniser Danil Medvedev do sada trijumfovao u finalu US Opena.