Neosporna povezanost između opće dobrobiti i zdravlja crijeva naglašena je neugodnim simptomima koji mogu nastati prebrzom konzumacijom vlakana bez dopuštanja tijelu da se postupno prilagodi. Nezdrava prehrana, ubrzan način života i nedostatak tjelesne aktivnosti pridonose porastu probavnih tegoba. Kako se bliži ljetna sezona, tako su želučane tegobe sve prisutnije.

Kako bi se riješile posljedice, početni postupak, prema dr. Zoe, je uključivanje 30 grama vlakana u dnevni režim prehrane. Zapanjujuće, studije otkrivaju da se nevjerojatnih 91% pojedinaca koji žive u Ujedinjenom Kraljevstvu ne pridržava ovih temeljnih prehrambenih preporuka. Nažalost, ovo pitanje nije isključivo za UK i proteže se i na druga zemljopisna područja.

Isticanje značaja prehrane bogate vlaknima je od najveće važnosti, budući da je usko povezana sa smanjenim rizikom od srčanih bolesti, moždanog udara, dijabetesa tipa 2 i raka crijeva. Kako biste postigli svoje ciljeve s vlaknima, razmislite o uključivanju hranjivih zdjelica za doručak punjenih cjelovitim žitaricama, voćem, orašastim plodovima i sjemenkama u svoju dnevnu rutinu ili pripremite ukusnu salatu od graha za svoj podnevni obrok.

Neospornu korelaciju između našeg ukupnog blagostanja i stanja našeg probavnog sustava naglašava činjenica da ako niste navikli na konzumaciju vlakana, nužno ih je postupno unositi u prehranu kako biste spriječili neugodne simptome koji mogu nastati iznenadnim skok u unosu.

Jačanje vašeg imunološkog sustava jedna je od prednosti koje pruža. Prilično je nevjerojatno da se nevjerojatnih 70 posto naših imunoloških stanica nalazi u našem gastrointestinalnom sustavu. Ove imunološke stanice igraju ključnu ulogu u očuvanju našeg tijela uspostavljanjem zaštitne barijere protiv štetnih mikroorganizama.
Prema govornikovom objašnjenju, crijevna sluznica, kao zaštita, sadrži veću koncentraciju antitijela nego bilo koja druga regija u tijelu. Ovaj izvanredni obrambeni sustav vješto reagira i na ozljede i na infekcije, uspješno raspoznajući između štetnih uljeza i dobrobiti okolnog tkiva.

 


BONUS TEKST :

Pripremite se za iskustvo pizze koje nadilazi puki okusni užitak i pruža vitalnu hranu za vaše fizičko blagostanje. Uronite u blagotvoran užitak ove hranjive pizze s povrćem, postižući idealan sklad između uživanja u omiljenom kulinarskom užitku i vođenja zdravstvenog načina života. Kao što je potvrdila cijenjena nutricionistica dr. Hazel Wallace, ova će simpatična kreacija vjerojatno osigurati prvo mjesto u njezinim tjednim favoritima.

Sastojci potrebni za ovaj recept uključuju dvije tortilje, dva jaja, temeljac od umaka od rajčice, vrstu sira (po mogućnosti mozzarella, iako će bilo koja vrsta biti dovoljna) i asortiman talijanskog bilja poput ružmarina, origana, bosiljka, majčine dušice i kadulje . Imate slobodu odabira biljaka koje se sviđaju vašim okusnim pupoljcima; nije obavezno uključiti ih sve.

Za poboljšanje profila okusa određenog povrća kao što su cherry rajčice, tikvice i rikula, dovoljno je posipati soli i paprom. Nakon što je pizza gotova, stavite je u prethodno zagrijanu pećnicu na 180°C i pecite oko 12-15 minuta, pazeći da vrijeme pečenja prilagodite željenoj pečenosti jaja. Možete li identificirati talijanske biljke koje spadaju u ovu kategoriju?

Bosiljak ima snažna antioksidativna svojstva, pokazuje antibakterijsko djelovanje, pojačava rad imunološkog sustava, sprječava oksidaciju kolesterola (što može pridonijeti nastanku ateroskleroze i drugih kardiovaskularnih bolesti), štiti srce i krvne žile, pomaže u borbi protiv infekcija i ublažava često povezane upale s artritisom.

Izvanredna svojstva origana uključuju njegova antibakterijska svojstva, regulaciju kolesterola, obilje antioksidansa, poboljšanje probave, protuupalno djelovanje, ublažavanje bolova, potencijal u borbi protiv raka i promicanje zdrave kontrole težine. U međuvremenu, ružmarin je poznat po svojoj sposobnosti da poboljša cirkulaciju krvi i pamćenje, kao i po svojoj sposobnosti da ojača srce.

Majčina dušica ima sposobnost smirivanja kašlja, ublažavanja bronhitisa i astme te jača imunološki sustav organizma. Peršin ima blagotvorna diuretička svojstva. Kadulja je priznata kao snažan prirodni “antibiotik” te se preporučuje za ublažavanje iritacije ili upale desni, ublažavanje upale grla, dezinfekciju usne šupljine, promicanje zdravlja zuba i postizanje osvježavajućeg daha.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here