Oglasi - Advertisement

Popularnost tepiha Čupavi i Šegi je u porastu jer su postali neizostavni element u mnogim kućanstvima. Ovi tepisi se najčešće nalaze u dnevnim sobama, ali se također koriste u hodnicima, spavaćim sobama i kupaonicama.

 

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

 

 

Dovoljno su svestrani da se uklapaju u različite stilove uređenja interijera, uključujući klasični, retro, moderni i minimalistički. Jedan detalj može značajno utjecati na unutarnji prostor, sposoban ga u potpunosti revitalizirati i promijeniti njegov cjelokupan izgled. Osim utilitarne namjene davanja topline i očuvanja poda, svaki tepih djeluje i kao element uređenja interijera. Kako bi se maksimizirao njegov učinak, preporučljivo je ne kupovati tufnasti tepih koji će se staviti ispod namještaja, jer se potpuni učinak postiže tek kada se ovaj tip tepiha vidi u cijelosti.

 

 

 

 

Antistatička i antibakterijska vlakna često se koriste u proizvodnji sintetičkih čupavih tepiha. Ova značajka dizajna osigurava da tepisi nisu magneti za prašinu, što ih čini lakima za čišćenje i održavanje. Osim toga, ova značajka dizajna čini ih zdravijom opcijom za kućanstva. Osim rutinskog usisavanja, potrebno je i sporadično čišćenje, što je zadatak kojeg se možete uhvatiti i sami. Iako je najbolje potražiti profesionalnu uslugu čišćenja, moguće je taj zadatak obaviti i sami. Stručnjaci su otkrili savjete za vraćanje vašeg čupavog tepiha u prvobitno stanje, pošteđujući vas troškova profesionalnog čišćenja svaki put. Prema Expressu, preporučena metoda za čišćenje tepiha uključuje kombinaciju sode bikarbone i octa. Za početak ravnomjerno rasporedite smjesu po tepihu i čvrsto je utrljajte u vlakna pomoću tvrde četke. Ostavite smjesu na tepihu preko noći. Sljedeći dan usisavačem uklonite sodu bikarbonu. Nakon toga, napravite otopinu kombiniranjem jednakih dijelova hladne vode i octa u bočici s raspršivačem. Poprskajte ovu otopinu na tepih i upotrijebite tvrdu četku da ga izribate. Ako je moguće, preporučljivo je dobro protresti tepih prije čišćenja.

 

 

 

 

Nažalost, to mogu učiniti samo oni koji imaju pristup dvorištu. Ipak, poznato je da nekoliko starijih zgrada ima u svojim dvorištima postavljenu metalnu šipku posebno za tu namjenu. Ako slučajno imate tepih od sintetičkih vlakana, imate slobodu očistiti ga na različite načine – kemijskim čišćenjem, čišćenjem otopinom ili vodom. Međutim, za potonju opciju, važno je uzeti u obzir da je potrebno temeljito ispiranje kako bi se spriječilo nakupljanje prljavštine na tepihu zbog vlage. Kako biste zadržali izgled potpuno novog tepiha dulje vrijeme, preporučljivo je redovito ga usisavati prema njihovoj preporuci. Prema riječima stručnjaka, preporučuje se usisavanje barem jednom tjedno, osobito ako imate plišani i baršunasti tepih, što može zahtijevati usisavanje i do dva puta tjedno. Prostorije koje se ne koriste često mogu skupljati prašinu, pa je možda potrebno češće usisavanje.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here