Oglasi - Advertisement

Nakon buđenja, većina pojedinaca provodi određenu rutinu. Studija pronađena u Digitalnoj knjižnici Nacionalnog instituta za medicinu SAD-a otkriva da konzumiranje kave bez prethodnog jela može imati štetan utjecaj na zdravlje, posebice kod žena.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Prirodni biološki ritam našeg tijela regulira kortizol, koji doseže svoj vrhunac ujutro nakon buđenja, a najnižu točku navečer prije spavanja. Međutim, konzumiranje kave u ranim satima kada je razina kortizola najveća može poremetiti proizvodnju hormona i poremetiti cirkadijalni ritam tijela.

  • Prema Karlin Rozenblum, nutricionistici i liječnici koju je intervjuirao PureWow, kortizol ima negativan utjecaj na ovulaciju, ravnotežu hormona i težinu. Da bi se situacija pogoršala, konzumiranje kofeina kada su razine kortizola na najvišim može zapravo stimulirati proizvodnju više kortizola. Iako je točan razlog tome još uvijek nepoznat, vjeruje se da je povezan s utjecajem kave na određene vitamine i mikroelemente u tijelu. Dr. Rozenblum naglašava da je kortizol, kao i svaki drugi hormon, neophodan za pravilno funkcioniranje tijela.

Međutim, problemi nastaju kada smo pod stalnim stresom, a naše tijelo kontinuirano luči kortizol, što dovodi do povišene razine šećera u krvi i inzulinske rezistencije. Osim toga, konzumiranje kave na prazan želudac može rezultirati probavnim problemima i povećanjem razine želučane kiseline.

Imate li problema s probavom, evo zanimljivog podatka: hladni je napitak 70 posto manje kiseo u odnosu na topli. Ako se obično budite oko sedam ujutro, najbolje vrijeme za uživanje u vašoj prvoj šalici kave je između 9:30 i podneva, jer tada se razina kortizola prirodno smanjuje. Prema Najženi, uključivanje hrane bogate kalcijem u doručak, poput badema, jogurta ili chia sjemenki, može pomoći u neutralizaciji kiselosti. Ispijajući svoju šalicu kave u to vrijeme, dobit ćete pojačanje kofeina baš kada vam je potrebno.

Dodatni tekst

U novije vrijeme postoji zamjetan trend u vodećim uzrocima razvoda, kako je rekao jedan iskusni odvjetnik. Iako se često pretpostavlja da su nevjera i financijski problemi glavni krivci, zapravo je uplitanje roditelja ono što parove često tjera na raskid braka. Njujorški odvjetnik Denis Vetrano, koji se ponosi time što je u tijeku s novonastalim obrascima, baca svjetlo na značajan problem koji prevladava u brakorazvodnim parnicama.

Prema njegovim zapažanjima, brojni parovi žongliraju između zahtjevnih karijera i odgovornosti odgoja djece. Upravo ta nevolja često dovodi do pogoršanja njihove veze, jer su žene opterećene većim obavezama i očekuje se da će preuzeti većinu kućanskih poslova. U videu koji je prikupio gotovo pet milijuna pregleda, on postavlja pitanje: “Jeste li znatiželjni znati koji je primarni problem s kojim se često susrećem u brakorazvodnim parnicama?

U svom objašnjenju uočava oštar kontrast u podjeli rada između zaposlenih mama i tata unutar kućanstva. Prema ovom odvjetniku, očito je da zaposlene mame preuzimaju mnoštvo odgovornosti, uključujući brigu o djeci, kupnju namirnica, pranje rublja, kuhanje, posao, financijske obveze i još mnogo toga. S druge strane, muškarci često vjeruju da mogu jednostavno provoditi vrijeme družeći se s prijateljima umjesto da dijele teret kućanskih poslova sa svojim suprugama.

Prema riječima odvjetnice, žene često dođu do točke pucanja zbog iscrpljenosti, što dovodi do pogoršanja odnosa. Video je odjeknuo među brojnim zaposlenim majkama koje su se mogle poistovjetiti s tim iskustvima. Zapljusnuli su komentari kao što su “Mogu reći, sve je previše istinito”, “Tempo je porazan, iscrpljuje” i “Moj bivši je manipulirao sa mnom sve dok nisam bio na gubitku”. Što mislite o tome?

PREUZMITE BESPLATNO!

SAMO ZA NAŠE ČITATELJE!

Unesite svoj e-mail kako biste dobili BESPLATNU KNJIGU "Bogati otac, siromašni otac". Otkrijte jednostavne korake za postizanje finansijske slobode i izgradnju budućnosti o kojoj ste oduvijek sanjali! 😎

Preuzmite knjigu jednim klikom!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here