Oglasi - Advertisement

S dolaskom proljeća, vrijeme je da se upustimo u dubinsko čišćenje naših domova. Nakon duge zime, prašina i buđ imaju tendenciju da se akumuliraju, ostavljajući naše prozore u manje nego poželjnom stanju.

 

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

 

Danas ćemo istražiti različite efikasne i brze metode kako bismo osigurali blistavo čiste prozore. Kada sunce sija, svaka mrlja i mrlja postaju očigledne. Međutim, nema potrebe za brigom, jer imamo brzo rješenje za rješavanje ovog problema. Oni koji su se ikada suočili s teškim zadatkom pranja prozora u većoj kući ili stanu s brojnim prozorima razumiju dugotrajnost ovog posla. Ali ne bojte se, jer imamo jednostavan trik koji će ovaj problem učiniti prošlošću.

 

 

 

 

 

 

Prljavština i mrlje mogu se lako nakupiti na prozorima, posebno kada ih dodiruju djeca ili kućni ljubimci. Da bi se održala čistoća, preporučljivo je čistiti i unutrašnje i vanjske prozore svaka dva mjeseca, prilagođavajući učestalost na osnovu nivoa prljavštine. Jednostavna i efikasna metoda za uklanjanje prljavštine sa prozorskih okna i okvira je upotreba čiste vode. Sve što je potrebno je nježno prebrisati staklene površine i okvire vlažnom krpom od mikrovlakana ili pamučnom krpom koja ne ostavlja dlačice, a zatim ih dobro osušiti. U slučajevima kada tvrdokorna prljavština traje duže vrijeme, preporučuje se korištenje kućnih lijekova ili specijaliziranih proizvoda za čišćenje.

 

Evo nekoliko predloženih predmeta za domaćinstvo koji se mogu koristiti za čišćenje prozora:

 

Da biste efikasno očistili prozore, pomešajte 1 litar vode sa 1 šoljicom sirćeta i koristite mešavinu u redovnoj rutini čišćenja. Međutim, budite oprezni kada nanosite ocat na kamene prozorske daske, posebno one od mramora, jer može oštetiti površinu.

Za efikasno čišćenje prozora može se koristiti mešavina od 2 do 3 kašike praha limunske kiseline pomešane sa 1 litrom vode. Ovo specifično rješenje može se nanijeti na različite površine uz pomoć krpe od mikrovlakana.

U svrhu čišćenja prozora, kombinacija mlake vode i male količine tekućine za pranje posuđa bez regeneratora može se koristiti s velikom efikasnošću. Tačna količina potrebne tekućine za pranje posuđa ovisit će o nivou prljavštine prisutne na površini.

Da biste stvorili snažnu mješavinu za čišćenje, pomiješajte izdašnu šolju čvrstog crnog čaja sa otprilike 3 litre vode u kanti. Iscijedite sok od pola limuna u mješavinu. Koristite krpu od mikrovlakana za čišćenje prozorskih stakala.

Tanini koji se nalaze u crnom čaju efikasno će rastvoriti masti, uključujući ostatke nikotina, dok će limunska kiselina dobijena iz limuna iskorijeniti tvrdokorni kamenac.

Da biste napravili rastvor za pranje, dodajte malu količinu metil alkohola u mlaku vodu. Za kantu od 5 litara dodajte jednu mjeru metilnog alkohola u toplu vodu. Neophodno je da budete oprezni i čuvate ruke tako što ćete nositi zaštitne rukavice tokom procesa pranja.

Plijesan se razvija u vlažnoj odjeći koja se nalazi u slabo osvijetljenim prostorima. Bilo da se radi o vlažnom ručniku u korpi, vansezonskoj odjeći pohranjenoj u podrumu ili odjevnim predmetima zarobljenim u ormaru natopljenom vodom, plijesan će se rado uhvatiti i procvjetati.

 

 

 

 

 

Ako se nađete suočeni s plijesni na svojoj odjeći, nema potrebe za panikom – postoji rješenje koje može spasiti većinu odjevnih predmeta uklanjanjem plijesni i iskorenjivanjem svih ružnih tragova. U nastavku ćete pronaći sveobuhvatan, korak po korak vodič za efikasno uklanjanje plijesni sa vaše odjeće. Započnite pregledom etikete na odjeći kako biste utvrdili da li je prikladna za ručno pranje, mašinsko pranje ili je potrebno hemijsko čišćenje. Kada je u pitanju uklanjanje vidljive plijesni, iznesite odjevni predmet napolje i nježno očetkajte tkaninu s obje strane četkom s mekim vlaknima kako biste uklonili sve tragove crne, sive ili bijele plijesni.

 

 

Ključno je suzdržati se od uznemiravajućih mrava, jer to može dovesti do stvaranja nove kolonije u zatvorenom prostoru. Umjesto toga, fokusirajte se na tretiranje zahvaćenih područja deterdžentom koji sadrži enzime. Nanesite deterdžent na tkaninu prstima ili četkom s mekim vlaknima.

 

 

 

 

 

 

Ostavite deterdžentu dovoljno vremena, najmanje 15 minuta, da efikasno razbije mrlje prije nego što nastavite s procesom pranja odjeće. Da biste postigli najbolji rezultat, preporučljivo je pridržavati se najviše temperature vode koja je predložena na etiketi za njegu tkanine, bez obzira da li se odlučite za ručno ili mašinsko pranje. Da biste efikasno eliminisali buđ, temperatura vode treba da prelazi 60 stepeni. Na kraju, pažljivo pratite uputstva navedena na pakovanju deterdženta za teške uslove za pranje veša.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here