Petar Peca Popović, cenjeni muzički kritičar i novinar iz Srbije, prkosio je izgledima izdržavši i preživevši zapanjujućih sedam srčanih udara, podvig koji je izuzetno redak ne samo u Evropi već i širom sveta. Ova izuzetna borba protiv zdravstvenih nedaća pretvorila je Popovića u živi testament nepokolebljive odlučnosti i snage.

 

 

 

 

 

 

Pre oko četiri decenije, Petar Peca Popović, poznati srpski novinar i muzički kritičar, suočio se sa zdravstvenim problemima kada su mu se u početku pojavile indikacije srčane bolesti. Vrijedi napomenuti da nije namjerno izazvao srčani udar, jer je neočekivano pogođen uprkos tome što nikada nije pušio, održavao zdrav način života i pridržavao se uputa stručnjaka.

Popović je ispričao svoje susrete sa višestrukim epizodama srčanih tegoba i posledicama koje su usledile. Ističe da se većina njegovih zdravstvenih komplikacija dogodila nakon perioda intenzivnog stresa povezanog s njegovim profesionalnim nastojanjima. On nastavlja s detaljima o raznolikom nizu simptoma koje je pretrpio tokom srčanog udara, uključujući nelagodu u lijevoj ruci i lopatici, respiratorne poteškoće, kao i atipične senzacije poput bola u centru grudnog koša i dijafragmi. Jedan incident koji mu je ostao urezan u sjećanje dogodio se 2001. godine kada je iskusio uporne bolove u ključnoj kosti tokom cijelog dana, što je smatrao vrlo neobičnom.

Dok je boravio u Kragujevcu, došlo je do trenutka kada je identifikovao znake srčanog udara, ali je odlučio da završi svoje tekuće poslove pre nego što zatraži medicinsku pomoć, nazivajući svoje stanje “blakim”.

 

Skoro da je izgubio život bila je neposredna posljedica njegovog izbora, jer se te večeri susreo s dva slučaja kliničke smrti. Srećom, našao se u sigurnim okvirima bolnice, gdje su ga medicinski stručnjaci uspješno reanimirali. Osećaj koji opisuje tokom svoje “smrti” je osećaj izuzetnog mira i oslobođenja, praćen potpunim odsustvom patnje. Nakon oživljavanja, ostao je u bolnici dodatna dva i po mjeseca.

 

 

 

 

 

 

Nakon svoje pete srčane epizode, donio je odluku da potraži medicinsku pomoć u inostranstvu i krenuo je na putovanje u Hjuston. Tamo je podvrgnut operaciji koju su obavili cijenjeni ljekari koji su ranije operisali čelnike i Sjedinjenih Država i Rusije. Potom je podvrgnut još jednoj proceduri u Beogradu, pod veštim rukama profesora dr Lazara Davidovića. Dok hirurški zahvati ove prirode u svijetu obično traju osam do devet sati, Popović ističe da je profesor Davidović cijelu operaciju uspio završiti za samo pet sati.

Ne samo da se suočio sa srčanim problemima, već se i na drugi način borio sa svojim zdravljem. U decembru prošle godine zaražen je virusom korona, zbog čega je bio na poluintenzivnoj nezi u KBC Bežanijska kosa od 12 dana. Na svu sreću, uspeo je da prebrodi bolest, ali je, nažalost, oplakivao gubitak 26 kolega i prijatelja koji su podlegli bolesti.

Uprkos tome što nije iskusio tipične simptome korona virusa, Popović je patio od intenzivnih bolova u leđima. Ipak, ostaje optimista i ima pozitivan pogled na bolest. Ističe važnost hrabrog suočavanja s izazovima i gledanja na bolest kao na saveznika, a ne kao protivnika. Popović kroz sopstveno iskustvo nastoji da inspiriše i uveri druge koji se susreću sa sličnim preprekama, pozivajući ih da se ne plaše bolesti.

Priča o Popoviću služi kao veliki izvor inspiracije za nebrojene pojedince, naglašavajući njegovu izuzetnu odlučnost i optimističan pogled na život. Služi kao snažan podsjetnik da čak iu najizazovnijim okolnostima uvijek postoji tračak nade.
Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here