Prema nedavnim istraživanjima, talog kave koji se odbaci mogao bi biti ključ za stvaranje isplativog lijeka za osobe koje boluju od Alzheimerove i Parkinsonove bolesti u ranoj fazi. Američki znanstvenici proveli su više eksperimenata i utvrdili da ugljične točkice proizvedene iz kavene kiseline dobivene iz taloga kave pokazuju prednosti za one u ranim fazama ovih bolesti.

 

 

 

 

Britanski Sun izvijestio je o ovim saznanjima. Jyotish Kumar, predstavnik Teksaškog sveučilišta u El Pasu, izjavio je da bi, ako nadolazeće studije budu povoljne, to moglo promijeniti pravila igre za one u početnim fazama neurodegenerativnih poremećaja, što bi im moglo spasiti živote. Potencijal CACKD-ova dobivenih iz taloga kave da revolucioniraju liječenje ovih poremećaja je golem. To je zbog trenutnih tretmana koji služe samo za ublažavanje simptoma, a ne za rješavanje korijena problema.

 

 

 

 

 

Naš cilj je otkriti lijek rješavanjem atomskih i molekularnih principa odgovornih i za simptome i za sam poremećaj, prema našem stručnjaku. Prema statističkim podacima znatan dio populacije boluje od demencije. Samo u Ujedinjenom Kraljevstvu otprilike 944 000 osoba pati od ovog stanja. Štoviše, stručnjaci predviđaju da će broj slučajeva demencije premašiti milijun do kraja ovog desetljeća. Demenciju obično uzrokuje Alzheimerova bolest, koja je najčešći okidač. Studije pokazuju da je više od polovice dijagnoza demencije povezano s Alzheimerovom bolešću. Primarni uzrok Alzheimerove bolesti ostaje nepoznat, a identificira se nakupljanjem proteina u mozgu. Nažalost, trenutno ne postoji lijek za ovu tešku bolest. Ipak, postoje lijekovi i pristupi koji mogu ublažiti simptome bolesnika.

 

 

 

Neurodegenerativna po prirodi, Parkinsonova bolest kategorizirana je po brzom propadanju i smrti živčanih stanica u različitim dijelovima mozga. Početak Parkinsonove bolesti obično je obilježen iznenadnom pojavom usporenih pokreta, ukočenosti udova i drhtanja. Kako bolest napreduje, može rezultirati težim ishodima kao što su vidljivo drhtanje ruku i problemi s pokretljivošću. Iako ne postoji poznati lijek za Parkinsonovu bolest, promjena načina života može produljiti napredovanje bolesti. To može uključivati ​​promjene u prehrani, bavljenje tjelesnim vježbama i uzimanje lijekova. Časopis Environmental Research nedavno je objavio članak koji sugerira da kafeinska kiselina, antioksidans koji se nalazi u kavi, ima potencijal za medicinsku upotrebu. Profesor Mahesh Narayan sa Sveučilišta u Teksasu naglasio je važnost ovog specifičnog spoja za pružanje pristupačnih tretmana za borbu protiv teških bolesti. Dobivanje spoja CACQD uključuje kuhanje uzoraka kave na 200 stupnjeva Celzijevih četiri sata, što mijenja strukturu kavene kiseline. Istraživači su otkrili da je ovaj spoj učinkovit u eliminaciji slobodnih radikala iz tijela, molekula povezanih s brojnim medicinskim stanjima uključujući Parkinsonovu bolest. Istraživač također objašnjava da kavena kiselina sprječava nakupljanje amiloidnih proteina, što dovodi do Alzheimerove bolesti, a da pritom ne uzrokuje značajne nuspojave.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here