U današnjem članku vam donosimo niz savjeta na koji način da iskoristite lovorov list. Poznato je da se koristi za kuhanje , međutim zbog svog jakog mirisa i antioksidativnog dejstva , možemo ga koristiti u razne svrhe.

Povijesno gledano, lovor je bio povezan s konceptima pobjede i trijumfa. Jeste li znali da jedan list ove biljke može pomoći u rješavanju dugotrajnih kućnih problema? Osim svoje kulinarske primjene, lovorov list nudi nekoliko drugih namjena u domu. Na primjer, stavljanje nekoliko listova lovora u pećnicu može biti korisno.

Lovorov list ne predstavlja samo uspjeh, već posjeduje i praktičnu korist u našem svakodnevnom životu. Kako biste postigli najbolje rezultate, preporučljivo je prethodno temeljito očistiti pećnicu odgovarajućim deterdžentom kako biste uklonili nakupljenu prljavštinu. Iako infuzija ili ulje za masažu dobiveno od lovorovog lista nudi razne prednosti, važno je znati da se njegova primjena ne savjetuje trudnicama i dojiljama, kao ni djeci mlađoj od šest godina. Osobe s alergijama ili astmom također bi se trebale suzdržati od korištenja ove biljke.

  • Osim lovora, postoje mnoge alternativne metode za uzgoj privlačnog mirisa u vašem domu. U slučaju nedostupnosti lišća lovora, kora citrusa može poslužiti kao prikladna alternativa za podizanje svježine vašeg žiovog voća obavit će vašu pećnicu i nježno prožeti vaš dom umirujućom i ugodnom arovotnog prostora. Bez obzira na to odaberete li limun, mandarine ili grejp, ugodan miris mom. Da biste to postigli, prvi korak je zamotanje voća u aluminijsku foliju. Zamotano voće stavite u prethodno zagrijanu pećnicu na 200 stupnjeva i ostavite da odstoji otprilike petnaestak minuta.

Nakon otvaranja vrata pećnice, dopustite da vaš dom ispuni izuzetan miris mira. Da biste uklonili sve nepoželjne mirise koji bi se mogli zadržati u kuhinji, možete jednostavno prokuhati mješavinu aromatičnog bilja i vode u nepoklopljenoj posudi. Biljke poput metvice, kadulje, lavande, mažurana, kamilice i matičnjaka pokazuju izvanredna svojstva koja učinkovito upijaju neugodne mirise u kratkom vremenu. Ako ove biljke nisu dostupne, nema razloga za brigu, jer će otopina prokuhane vode i octa dati isti željeni rezultat. Među domaćicama je široko poznato da se miris munje može eliminirati, a ambijent u prostoriji pomladiti laganim posipanjem prašine po tepihu mješavinom vanilin šećera ili sode bikarbone u kombinaciji s nekoliko kapi eteričnog ulja.

Osim toga, ova metoda djeluje kao snažno dezinfekcijsko sredstvo u raznim situacijama. Za ovu tehniku ​​stavite predmete u vrećicu i u otvore ukapajte nekoliko kapi odabranog eteričnog ulja. Zatvorite vrećicu i ostavite da odstoji nekoliko sati. Lako će se raspršiti po prostoriji, služeći ne samo kao atraktivan ukras već i kao učinkovit osvježivač zraka. Za učinkovito uklanjanje postojanih mirisa iz vašeg ormarića za pohranu hrane, preporučljivo je postaviti posudu napunjenu prahom od drvenog ugljena. Bitno je znati da ugljen treba mijenjati u dosljednim intervalima kako bi se očuvala njegova sposobnost upijanja mirisa. Ako želite iskorijeniti neugodne mirise vezane uz prženje, postoji jednostavan lijek: upotrijebite običnu mrkvu.

Stavljanjem 3 do 4 kriške mrkve u vruće ulje može se spriječiti i gorenje i oslobađanje jakih mirisa. Još jedna učinkovita opcija je korištenje priključnog difuzora ulja, koji može postići isti rezultat. Nadalje, jednostavna tehnika za poboljšanje mirisa konvencionalnih svijeća uključuje njihovo omotavanje cimetom. Da biste to postigli, sakupite nekoliko cijelih štapića cimeta i gumicama ih čvrsto pričvrstite oko svijeće. Kad se svijeća zapali, ispustit će ugodnu aromu koja povećava njezinu vizualnu privlačnost. Dodatno, ovaj koncept posjeduje svojstveni estetski šarm. Kako biste uklonili neželjene mirise, preporučljivo je obilato nanijeti sodu bikarbonu u kantu za smeće. Ova tehnika će učinkovito neutralizirati sve neugodne mirise i osvježiti okolni zrak.

  • Pridržavajući se ovih jednostavnih koraka, možete održavati svoj kaput u besprijekornom stanju i bez neželjenih mirisa. Započnite postupak delikatnim nanošenjem laganog sloja sode bikarbone na dlaku koristeći tehniku ​​nježnog četkanja. Ovakav pristup uspješno će eliminirati sve nepoželjne mirise, a samim time će kaput ostati svjež i spreman za nadolazeću sezonu. Spremite ga u svoj ormar dok ga ne budete spremni obući sa sigurnošću. Ako posjedujete tapecirani namještaj kao što su sofe, kreveti ili kauči koji zahtijevaju pomlađivanje, soda bikarbona se također može koristiti za učinkovito uklanjanje mirisa. Za optimalnu raspodjelu, najprije prosijte sodu bikarbonu kroz sito, a zatim lagano namažite zahvaćena područja. Ostavite smjesu da odstoji najmanje 15 do 20 minuta prije usisavanja. Možda ćete se iznenaditi kako miris nestaje, ne ostavljajući tragove. Otkrijte ekonomičnu i jednostavnu metodu za stvaranje ugodne arome koja eliminira muhe, a istovremeno smanjuje rizik od negativnih učinaka, poput glavobolje.

Bitno je napomenuti da je za optimalne rezultate preporučljivo ukapati 10 kapi odabranog eteričnog ulja poput eukaliptusa, lavande ili paprene metvice. Dodatno, potrebna je jedna žlica sode bikarbone. Potrebna količina destilirane vode iznosi 500 mililitara. Boca s raspršivačem je bez sadržaja i temeljito je dezinficirana.

Za pripremu smjese, pomiješajte sodu bikarbonu i vodu u bočici s raspršivačem, pazeći da je boca dobro zatvorena. Nakon dodavanja željenog eteričnog ulja, snažno protresite bočicu. Završni postupak uključuje nanošenje smjese raspršivanjem na odabrana područja kako bi se stvorio primamljiv miris. Kako biste uklonili neugodne mirise iz odvoda, preporučljivo je prije spavanja u odvod usuti dva paketića praška za pecivo. Ostavite da odstoji preko noći, a ujutro temeljito isperite odvod snažnim mlazom vode. Ova metoda će pružiti olakšanje nekoliko dana.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here