Oglasi - Advertisement

U bolesnom telu , zdrav um ne stanuje . To su reči ruskog doktora.Doktor Bubnovski tvrdi da je bolest i fizički i finansijski štetna, jer smatra da bolesnik ne radi za svoju korist, već za dobrobit farmaceutske industrije.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Odabir odustajanje od fizičke aktivnosti sličan je donošenju svjesne odluke o preranom starenju i povlačenju iz aktivnog života u dobi od 45 godina. Tijelo prolazi kroz proces starenja kada je zanemareno, umjesto da jednostavno podlegne vremenu.

Srce, djelujući kao velika pumpa, distribuira krv u noge (poznato kao velika cirkulacija) i mozak (poznato kao mala cirkulacija). Nakon toga počinje venski protok jer krv prkosi gravitaciji i penje se od nogu natrag do srca. Pomažući u ovom procesu, vene pomažu u vraćanju krvi u srce, a brzina povratka zavisi od stanja mišića nogu. Zbog toga je imperativ da mišići nogu budu u optimalnom stanju kako bi se osiguralo efikasno funkcioniranje srca.

  • Prema riječima doktora Bubnovskog, najčešći problem među pojedincima, uključujući i mlađe generacije, je nedovoljna oksigenacija krvi, koja je rezultat ograničenog fizičkog kretanja. Ovaj problem nastaje kao posljedica provođenja značajnog dijela dana u sjedilačkom položaju, što otežava rad srca i doprinosi razvoju različitih bolesti.

Čučnjevi imaju cijenjenu titulu vrhunske vježbe među svim ostalim.

Prema riječima ovog doktora, održavanje jakih mišića nogu ključno je za zdravo srce. Da biste to postigli, preporučljivo je ugraditi svakodnevnu rutinu vježbanja koja uključuje čučnjeve. Redovnim izvođenjem čučnjeva možete osigurati da i mišići nogu i krvni sudovi ostanu u optimalnom stanju, što dovodi do poboljšane cirkulacije krvi u srcu.

Prilikom izvođenja čučnjeva, ključno je zapamtiti da izdahnete i izgovarate zvuk “haaaa” duže vrijeme. Ovaj izdisaj služi kao sredstvo za izbacivanje bilo koje zaostale negativne energije iz vašeg tijela.

Za prve dane preporučuje se da osoba dobrog fizičkog zdravlja izvede tri serije od 10 čučnjeva. Važno je izbjeći pretjerano naprezanje prilikom bavljenja čučnjevima. Uzmite si vremena i nastavite postepeno, suzdržavajući se od guranja tijela da izvede preveliki broj čučnjeva tokom prvih dana. Čovjek može uključiti čučnjeve u svoju dnevnu rutinu izvodeći tri serije od po deset čučnjeva u različito vrijeme tokom dana. Kako vam bude udobnije, postepeno povećavajte broj čučnjeva na osnovu kapaciteta vašeg tijela.

Čučnjevi su ključna vježba za osobe koje vode sjedilački način života. Ovaj poseban trening ima mogućnost zamjene aktivnosti kao što su hodanje, plivanje, trčanje i planinarenje za one koji provode značajnu količinu vremena sjedeći.

Nakon što završite svoje vježbe čučnjeva, razmislite o potapanju stopala u hladnu vodu na kratko od 5 do 10 sekundi, nakon čega ćete ih lagano trljati grubim, suhim ručnikom.

Ne zaboravite da navlažite noge kremom, mlijekom za tijelo ili uljem nakon vježbanja, jer je koža najprihvatljivija za hranjiva svojstva kreme za tijelo u tom periodu.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here