Oglasi - Advertisement

Tijekom proteklih nekoliko godina brojni pojedinci izrazili su nezadovoljstvo neuspješnim rastom svojih biljaka krastavaca, bez obzira na njihov trud. Zanimljivo je da postoji posebna tekućina koja se mora primijeniti na krastavce, omogućujući im da napreduju i sazriju prije roka.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

U ovom konkretnom članku nudimo vrlo vrijedne smjernice za pojedince koji su se odlučili za uzgoj krastavaca u vlastitim vrtovima. Iako trenutno postoji sklonost očuvanju cjelovitog vrta, ključno je priznati da nemaju svi pojedinci sredstva ili želju za kupnjom staklenika. Ako promatrate postupni proces plodonošenja na svojim biljkama krastavaca, jednostavan odlazak u vašu kuhinju i kratka online pretraga na YouTubeu pružit će vam potrebne upute za izradu hranjive otopine.

Kombinacijom vode s jednim sastojkom možete postići rješenje koje će zadovoljiti vaše potrebe. Kada se na ovaj način brinete o svojim krastavcima, možete očekivati ​​bržu berbu i povećani prinos. Uspjeh ovog pristupa prvenstveno ovisi o uključivanju mlijeka kao vitalne komponente. Konkretna razina udjela masti nije od velike važnosti u ovoj konkretnoj situaciji, tako da korištenje zamjena s niskim udjelom masti ne bi trebalo predstavljati poteškoće. Za proizvodnju gnojiva predlaže se pridržavanje propisanog omjera 1 litra mlijeka na svakih 10 litara vode.

Kako biste osigurali najbolji rezultat, preporuča se nježno pomiješati ohlađeno mlijeko s toplom vodom dok ga dodajete, jer krastavci ne vole niske temperature. Prije nanošenja smjese na korijenje, u kanti dobro pomiješajte mlijeko i vodu. Mlijeko, nevjerojatno hranjivi napitak, obuhvaća osebujnu mješavinu korisnih komponenti koje daju povoljne rezultate i za ljude i za biljke. Mlijeko posjeduje izvanrednu sposobnost ne samo da obogati i poboljša kvalitetu tla, već i opskrbi biljke vitalnim elementima u tragovima poput kalija, kalcija i magnezija.

Prisutnost bakterija mliječne kiseline ima dvostruku svrhu u zaštiti od gljivičnih infekcija i poticanju sinteze esencijalnih vitamina i drugih biološki aktivnih tvari koje su neophodne za rast i očuvanje biljaka. Kako bi se zajamčila učinkovitost gnojidbe, nužno je strogo se pridržavati propisanog doziranja kako je navedeno u ovom vodiču. Kako bi se osigurao idealan razvoj krastavaca, ključno je izbjegavati pretjerano koncentriranu otopinu koja bi mogla negativno utjecati na kiselost tla.

Za optimalne rezultate, preporučljivo je pažljivo unijeti jednu litru ovog organskog hranjiva izravno u korijen, bilo ujutro ili navečer. Krastavci, znanstveno poznati kao Cucumis sativus, članovi su iste botaničke obitelji kao bundeva, tikva, dinja i lubenica. Unatoč tome što se sa znanstvenog stajališta klasificiraju kao voće koje podsjeća na rajčice, krastavci su općenito priznati kao povrće, a mi ćemo koristiti tu terminologiju. Drevna tradicija uzgoja krastavaca potječe iz Indije prije otprilike 4000 godina.

  • Odatle se njegov utjecaj proširio na zapad do Babilona, ​​Grčke, Rima i Amerike, kao i na istok do Kine. Trenutno je ova poljoprivredna praksa raširena u gotovo svakom kutku svijeta. Uzgoj krastavaca uključuje uzgoj dvije različite kategorije voća. Krastavci se mogu kategorizirati u dvije vrste: krastavci za salatu, namijenjeni neposrednoj konzumaciji, i krastavci za kiseljenje, koji se uzgajaju isključivo za postupak kiseljenja. Krastavci za kiseljenje, koji se odlikuju manjom veličinom i tanjom korom, u kontrastu su s krastavcima za salatu, koji su veći i imaju deblju koru. Unatoč ovim varijacijama, obje varijante pružaju identične prednosti.

Povijesno gledano, krastavci su često bili zanemareni u odnosu na drugo povrće. Unatoč tome, s vremenom se postupno otkrivaju inherentne kvalitete ove biljke, budući da posjeduje osebujnu mješavinu ljekovitih elemenata. Obilje fitonutrijenata pronađenih u krastavcima pridonosi njihovim značajnim antioksidativnim, protuupalnim i antikancerogenim svojstvima. Ovi fitonutrijenti mogu se klasificirati u tri različite kategorije unutar krastavca. Impresivna svojstva krastavca, uključujući njegovu sposobnost borbe protiv upala i pružanje antioksidativnih prednosti, izravan su rezultat sadržaja fitonutrijenata u njemu.

  • Krastavac se ističe kao izvanredna namirnica zbog izvanrednog sastava raznih korisnih spojeva. Među njima su flavonoidi kao što su apigenin, luteolin, kvercetin i kaempferol, kao i lignani uključujući pinoresinol, lariciresinol i secoisolariciresinol, te triterpeni, odnosno kukurbitacin A, B, C i D. Prisutnost ovih spojeva ključna je za stvaranje krastavaca vrhunski izbor. Osim toga, krastavci se mogu pohvaliti kombinacijom tradicionalnih antioksidansa kao što su vitamin C, beta-karoten i mangan, koji harmonično djeluju na promicanje opće dobrobiti. U današnje vrijeme postoji široko rasprostranjeno priznanje činjenice da krastavci sadrže visoke razine lignana, posebno lariciresinola, pinorezinola i sekoizolaricirezinola, polifenola koji se obično nalaze u biljkama.

Ova tri lignana postala su glavno područje interesa za istraživače dok istražuju njihov potencijal u borbi protiv kardiovaskularnih bolesti i različitih vrsta raka, uključujući rak dojke, maternice, jajnika i prostate. Važna prednost ovih lignana je njihova sposobnost poboljšanja kardiovaskularnog stanja.

Otkriveno je da je prisutnost 152 mg kalija u jednoj šalici krastavaca učinkovito sredstvo za smanjenje povišenog krvnog tlaka. Ovaj vitalni mineral igra ključnu ulogu u smanjenju vjerojatnosti srčanog udara i drugih kardiovaskularnih bolesti kada pojedinci povećaju unos kalija. Studija je otkrila da samo mali dio, manje od 2% odraslih osoba može ispuniti dnevni preporučeni unos kalija od 4700 mg.

Krastavci služe kao izvanredan lijek za podizanje razine kalija u tijelu, što ih čini idealnim rješenjem. Jedna od njihovih brojnih korisnih osobina leži u njihovoj sposobnosti ublažavanja upale. Ekstrahiranjem esencije iz svježe ubranih krastavaca, mogu se iskoristiti njihova snažna svojstva koja se s velikom učinkovitošću bore protiv upale. Krastavci posjeduju izvanrednu sposobnost ugušivanja djelovanja upalnih enzima poput ciklooksigenaze 2, čime ispoljavaju svoje protuupalno djelovanje.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here