Kombinacijom riže i kvasca možete se osloboditi potrebe da ikada više konzumirate komercijalno proizvedeni kruh!
Za pripremu ovog jela trebat će vam 200 grama riže kao glavni sastojak.
Količina vode iznosi 350 mililitara.
Ostavite jelo da se kuha 15 minuta.
Količina toplog mlijeka od 100 ml.
Tu je količina od 10 grama šećera.
Postoji mjera od 6 grama kvasca.
Kako bi se održala odgovarajuća razina hidratacije.
U roku od samo 10 minuta,
Potrebna količina soli je 3 grama.
Potrebna količina brašna je 300 grama.
Potrebna količina ulja je 30 mililitara.
Ostavite da ostane nedirnuto jedan sat.
Nakon što lim promjera 23 cm odstoji 20 minuta, pecite ga u pećnici na 180 °C (356 °F) 45 minuta. Za recept vam je potrebno 50 g crvene paprike, 50 g žute paprike, 1 glavica luka, 3 češnja češnjaka, 20 ml ulja, 8 g soli i 30 g paste od rajčice. Da biste vidjeli upute korak po korak, pogledajte video koji se nalazi ispod popratnog teksta.
Dodatni tekst
Za uvid u gušteraču i njezinu ulogu u ljudskom tijelu konzultirali smo dr. Ivana Đurića, liječnika opće medicine. Akutni pankreatitis, upala ovog organa, stanje je koje često prolazi nezapaženo zbog svoje skrivene prirode. Iako se može liječiti, ključno je pristupiti bolesti s najvećom ozbiljnošću i primijeniti opsežno liječenje, jer komplikacije mogu biti kobne. Kako bismo bolje razumjeli gušteraču i njezinu funkciju, istražimo dalje.
Dr. Đurić objašnjava da gušterača, smještena retroperitonealno iza donjeg dijela želuca, ima dvojaku svrhu. Prvo, igra ključnu ulogu u regulaciji razine šećera u krvi tako što proizvodi hormone kao što su inzulin, glukagon, somatostatin i polipeptid gušterače. Drugo, odgovoran je za stvaranje soka gušterače, koji pomaže u probavi i suzbija kiselost želučane kiseline nakon izlaska iz želuca.
Prema njegovoj izjavi, gušteračni sok se transportira u dvanaesnik preko pankreasnog kanala. Kanal koji polazi iz gušterače spaja se sa žučnim kanalom iz jetre i oba ulaze u dvanaesnik istovremeno. Dali smo vam sažeto objašnjenje kako biste lakše shvatili čimbenike u pozadini koji mogu dovesti do akutne upale gušterače. Dakle, što točno izaziva akutni pankreatitis? Primarni krivac često je žučni kamenac koji se izbaci.
Začepljenje izlaznog kanala, gdje istodobno otječu sok gušterače i žuč, sprječava upravo ovaj kamenac. Posljedično, sok gušterače stagnira unutar gušterače, što dovodi do aktivacije i iritacije stanica gušterače, što u konačnici dovodi do upale. Dodatni čimbenici koji mogu doprinijeti ovom stanju uključuju pretjeranu konzumaciju alkohola, ozljede, tumore, određene lijekove i autoimune poremećaje.
Akutni pankreatitis varljiva je bolest. Kada se uzme u obzir povijest bolesti pacijenta, obično se povezuje sa sljedećim simptomima: nelagoda u gornjem dijelu trbuha, pretežno na lijevoj strani, s izrazitim osjećajem koji se proteže prema leđima. Ove manifestacije ocrtava Ivan Đurić, dr. med. Kako se manifestira akutni pankreatitis?
Bolest poznata kao akutni pankreatitis često prolazi nezapaženo, prikrivajući svoju prisutnost. Kada postoje nejasnoće u okruženju opće prakse, primarne pritužbe obično uključuju bol u trbuhu. Ova bol se uglavnom osjeća na lijevoj strani i obavija leđa, nalik remenu. Unatoč skrivenoj prirodi, pacijenti su u stanju opisati nelagodu na svojim licima. Iako je bol obično blaga, može se pojačati. Osim toga, pacijenti mogu osjetiti mučninu i povraćanje bez vidljivog razloga.
Kada postoji sumnja na pankreatitis, provodi se sveobuhvatna procjena kako bi se potvrdila dijagnoza. To uključuje temeljit pregled abdomena, zajedno s mjerenjem krvnog tlaka i elektrokardiogramom (EKG) za procjenu rada srca. Osim toga, pružatelj zdravstvenih usluga pažljivo će slušati srce i pluća kako bi prikupio dodatne informacije.
Prisutnost upale gušterače može se identificirati otkrivanjem amilaza. U tu svrhu potrebna je sveobuhvatna laboratorijska analiza koja uključuje i određivanje amilaze. I razine amilaze u mokraći i u serumu služe kao pokazatelji upale gušterače. Kako bi se potvrdila prisutnost upale, može se provesti ultrazvuk abdomena i eventualno CT. Akutni pankreatitis može se manifestirati u različitim stupnjevima težine, u rasponu od blagih do teških kliničkih oblika.