Oglasi - Advertisement

Kako bi se ublažili strahovi i drhtavica kućnih ljubimaca uzrokovana petardama i vatrometom, jednostavno rješenje je stvoriti namjenski prostor u kojem su vanjski zvuci i bljeskovi svedeni na najmanju moguću mjeru. Kako biste svom ljubimcu osigurali ugodno iskustvo u novogodišnjoj noći, preporučljivo je napraviti potrebne aranžmane u za to predviđenoj prostoriji.

 

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

 

 

 

Osim toga, bilo bi korisno pružiti neki oblik zabave ili angažmana za svog krznenog prijatelja. Međutim, imajte na umu da će možda morati izaći van zbog fizioloških potreba. U takvim slučajevima razmislite o tome da ih umotate u utješni šal kako biste ublažili svu nevolju uzrokovanu glasnim zvukovima petardi. Kako biste ublažili anksioznost uplašenog psa, napravite X oblik na leđima šalom, a zatim ga prekrižite preko tijela životinje. Ova tehnika, koju preporučuju stručnjaci, pomaže u smirivanju nagona psa za bijegom. Alternativno, možete koristiti običnu tkaninu da povijete svog krznenog pratioca.

 

 

 

 

 

 

Uznemirujuće, statistika otkriva da oko 5.000 kućnih ljubimaca svake godine izgubi život zbog srčanih udara izazvanih vatrometom. Većina životinja pratilaca doživljava intenzivan strah kada se suoče sa zvukom pucnjave. Ako se vaš pseći pratilac još nije susreo s ovom situacijom, postoje jasni pokazatelji koji će vam pomoći da prepoznate njihov strah: drhtanje, nemir, pretjerano dahtanje i pokušaji da se prikriju. Neki psi mogu imati urođeni instinkt za bijegom, pa je ključno držati ih na sigurnom povodcu kada ih izvodite u šetnju. Čim primijetite znakove panike kod vašeg ljubimca, imperativ je da se odmah vratite u sigurnost svog doma. Čak i pse koji obično borave na otvorenom treba pustiti unutra tokom ovog perioda. Ne samo da je to nevjerovatno stresno vrijeme za njih, već može predstavljati i opasnost ako bi vatromet sletio u blizini.

 

 

 

 

Dostupni su različiti preparati, uključujući i one dobijene od biljaka, koji mogu pomoći u ublažavanju anksioznosti kod pasa. Međutim, ključno je da se posavjetujete s veterinarom prije davanja bilo kakvih lijekova ili dodataka vašem ljubimcu. Kada pas doživljava strah, ključno je izbjeći pružanje utjehe, maženje ili grljenje. Umjesto toga, najbolje je zadržati osjećaj normalnosti i ponašati se kao da se ništa neobično ne događa. Kako bi se određenim očnjacima pružio osjećaj sigurnosti, može biti korisno stvoriti slabo osvijetljen prostor tako što ćete ih pokriti ćebetom. Ovo će pomoći da se minimizira uticaj zvukova pucnjave.

 

 

 

 

 

 

Korisna tehnika za aklimatizaciju vašeg psa na zvuk petardi uključuje puštanje YouTube videa petardi i vatrometa u mirnom okruženju u vašem domu. Dok to radite, uključite se u igru ​​sa svojim krznenim pratiocem i nagradite ga poslasticama. Kako napredujete, postepeno povećavajte jačinu zvukova, omogućavajući vašem psu da ih poveže s pozitivnim iskustvima. S vremenom će se vaš pas naviknuti na ove zvukove, pokazujući smanjeni strah, stres i želju za bijegom.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here