Oglasi - Advertisement

U današnje moderno doba  svjedoci smo da su djeca sve više “vezana” za ekrane. Dane provode uz igrice , a napolje skoro da i ne izlaze. Ovaj trend sa sobom nosi velike rizike , pa kao rezultat imamo sve više mladih osoba sa mentalnim poremećajima.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Među stručnjacima, roditeljima i odgojiteljima raste zabrinutost zbog štetnosti društvenih mreža na djecu i adolescente. Čini se da je mentalna dobrobit mladih pojedinaca sve više ugrožena, a stručnjaci sugeriraju da bi to moglo biti povezano s utjecajem društvenih medija.

“Prema dječjoj psihijatrici dr. Emily Semer, kako izvještava theguardian.com, postoji značajna količina mentalnih bolesti koja proizlazi iz prekomjerne upotrebe društvenih medija, izloženosti online nasilju i ovisnosti o ekranu.” Primijetila je da djeca postaju uronjena u virtualna okruženja, što dovodi do poremećaja spavanja, nedostataka pažnje, impulzivnog ponašanja, emocionalnog ponašanja, emocionalnog ponašanja.

Zajedno, ovi čimbenici naglašavaju nužnost uključivanja današnje djece u digitalnu detoksikaciju.

Brojke pokazuju da samo tri posto 12-godišnjaka u Velikoj Britaniji nema osobne mobilne telefone; međutim, stručnjaci tvrde da rješavanje ovog problema ne bi trebalo značiti samo uklanjanje ekrana s djece, već i poticanje njihovog sudjelovanja u alternativnim aktivnostima, posebice onima koje se provode na otvorenom.

  • “Prema dječjoj psihologinji dr. Kimberly Bennett, vrijeme provedeno na otvorenom smanjuje stres, poboljšava raspoloženje i pomaže u razvoju otpornosti. Istraživanja pokazuju da samo 20 minuta u prirodnom okruženju može dovesti do značajnog povećanja sreće kod djece. Aktivnosti kao što je penjanje na stablo, na primjer, pružaju lekcije, daju lekcije i ocjenjuju probleme. nego trenutno zadovoljstvo koje nude video igre.

Naravno, dodatna prednost je što ovakav pristup potiče više tjelesne aktivnosti kod djece. Stručnjaci upozoravaju da većina djece ne uspijeva postići preporučene minimalne razine dnevne tjelesne aktivnosti. Ističu da je tjelesna aktivnost jednako važna za razvoj mozga kao i za razvoj tijela.
Uključivanje u aktivnosti na otvorenom omogućuje djeci stjecanje bitnih vještina, uključujući timski rad i neovisnost – vještina koje su ranije generacije imale mnogo više mogućnosti razviti.

Stručnjaci ističu važnost digitalne detoksikacije za sve pojedince, a posebno za malu djecu. Vrijeme provedeno daleko od ekrana i društvenih medija ključno je za njihov razvoj jer njeguje njihov identitet, potiče smislene veze i promiče živu komunikaciju, a sve je to ključno za njihov razvoj u učinkovite komunikatore.

“Uključenost u igru ​​na otvorenom olakšava razvoj pregovaranja, suradnje i autentičnog prijateljstva među djecom.” U slučaju nesporazuma, od njih se traži da pronađu rješenja, za razliku od scenarija igre gdje nesuglasice često dovode do toga da jedna strana napusti igru. Nasuprot tome, prekomjerno vrijeme pred ekranom povezano je s povećanom razdražljivošću, poremećajem pažnje djeteta zbog spavanja, smanjenom pažnjom na spavanje na otvorenom i smanjena psihička kod djece. vraćanje ravnoteže.

  • Istaknula je da su djeca sklona oponašati odrasle, a ako mi kao odrasli tijekom dana ostanemo zadubljeni u svoje telefone umjesto da se bavimo aktivnostima na otvorenom, i mladi će neizbježno htjeti ekrane.

Fokus ne bi trebao biti na zabrani ekrana; nego je bitno da njeguju uživanje u iskustvima stvarnog života. Uspostavljanje aktivnosti na otvorenom kao rutine i njihova integracija u dnevne rituale – poput šetnje prije posla ili vožnje biciklom do škole – trebao bi biti prioritet.

Potaknite svoje dijete da se uključi u razne aktivnosti na otvorenom kako biste otkrili svoje preferencije; neki bi mogli uživati ​​u posjetu dječjem parku, dok bi drugi mogli više voljeti vožnju biciklom ili sadnju u vrtu. Dajući im priliku da istražuju različite interese, podržat ćete njihovu mentalnu i fizičku dobrobit.

POKLANJAMO TI KNJIGU BESPLATNO!

Upiši svoj email i preuzmi knjigu "Astrologija nije bauk"! Zaviri u tajanstveni svijet zvijezda i otkrij kako zvjezdana magija može promijeniti tvoj pogled na sebe i svijet oko tebe!

Jedan klik te dijeli od tvoje knjige i novih spoznaja!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here