Stoljećima je propolis, poznat i kao pčelinje ljepilo, bio poznat po svojim izvanrednim ljekovitim sposobnostima. Ova prirodna tvar prepuna je više od 200 korisnih spojeva koji promiču ljudsko zdravlje, poput esencijalnih vitamina poput B1, B2, B3, biotina i aminokiselina ključnih za jačanje imunološkog sustava.

Među tim komponentama ističu se bioflavonoidi kao ključni faktor u određivanju potencije propolisa. Osim toga, propolis posjeduje inherentna antibiotska svojstva koja štite tijelo od štetnih mikroorganizama i uzročnika infekcija.

Studije su pokazale da propolis posjeduje inherentna svojstva koja djeluju kao prirodni anestetik, antioksidans i antiseptik. Njegova se učinkovitost proteže na borbu protiv širokog spektra virusa, uključujući virus gripe, kao i na gljivične i parazitske infekcije. Primjene propolisa u liječenju različitih bolesti su opsežne, uključujući stanja kao što su bolovi u trbuhu, opekline, gljivične infekcije kože, akne, ekcemi, respiratorni problemi, prehlade, upala pluća i gingivitis.

Za rješavanje problema povezanih sa zdravljem dišnog sustava, kao što su kašalj, prehlada, gripa, začepljenost i problemi sa sinusima, preporučljivo je koristiti snažnu kombinaciju propolisa i mlijeka. Jednostavno ukapajte 20 kapi propolisa u 300 ml kuhanog vrućeg mlijeka (za djecu mlađu od 6 godina savjetuje se ograničiti dozu propolisa na maksimalno 4 kapi). Za optimalne rezultate, konzumirajte ovaj napitak prije spavanja.

Ključni podsjetnik: prije korištenja propolisa u terapeutske svrhe, neophodno je potražiti savjet medicinskog stručnjaka. Osobe koje imaju poznatu alergiju na med trebaju se suzdržati od korištenja propolisa.
Imajte na umu da je prije korištenja propolisa u bilo koje medicinske svrhe nužno potražiti savjet liječnika. Osobe koje su alergične na med trebaju se suzdržati od korištenja propolisa.

BONUS TEKST :

Organsko pčelinje ljepilo, poznato kao propolis ili uza, služi kao snažan prirodni antibiotik. Ova izvanredna tvar bogata je biološki aktivnim elementima u tragovima i vitalnim vitaminima. Opsežno se koristi u farmakologiji za stvaranje ljekovitih proizvoda. U alternativnoj medicini propolis se najčešće koristi u obliku ulja ili masti. Osim toga, tinktura propolisa na bazi alkohola može se kombinirati s mlijekom za stvaranje snažnog protuupalnog lijeka.

Pčele koriste uzu za održavanje konstantne topline unutar košnice. Tijekom svog rada pčele skupljaju tvari iz pupova i lišća drveća, ugrađujući u smjesu enzime koje proizvode insekti.

Vrijeme sakupljanja uvelike utječe na kvalitetu i sastav pčelinjeg proizvoda. Jesen je godišnje doba koje daje najjači sastav pčelinjeg ljepila. Široko korišteni recept za liječenje raznih bolesti je kombinacija tinkture propolisa s mlijekom i medom. Uključivanjem mliječnih proizvoda tretman dobiva bogatstvo vitamina (B, C, D, E), minerala i elemenata u tragovima (kao što su kalcij i magnezij). S preko 40 biološki aktivnih komponenti, obogaćena tinktura čini čuda u promicanju opće dobrobiti.

Obnavljanje vida i jačanje imunološkog sustava su među dobrobitima koje pružaju spojevi vitamina. Dodatno, kalcij ima ključnu ulogu u održavanju elastičnosti krvnih žila, sprječavanju aritmija i pozitivnom utjecaju na moždanu koru.
Na metabolizam ugljikohidrata utječe cink, dok na staničnoj razini željezo ima ulogu u regulaciji metaboličkih procesa, a također je uključeno u hematopoezu.
Element mangan ima ključnu ulogu u održavanju ravnoteže između razine “dobrog” i “lošeg” kolesterola, kao i inhibiciji razvoja krvnih ugrušaka unutar krvnih žila. Aminokiseline, s druge strane, služe kao tjelesni izvor energije i olakšavaju metaboličke interakcije između enzima i vitamina.

Korištenje flavonoida pomaže u prevenciji virusnih infekcija, kao i ispoljavanju protuupalnih i antibakterijskih svojstava, a također sprječava proliferaciju stanica raka. Uključivanje ovog proizvoda u rutinu može pružiti olakšanje od prehlade i virusnih bolesti. Nadalje, njegova terapeutska svojstva učinkovito sprječavaju prijenos infekcija.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here