Uobičajeno je da se tijekom procesa kuhanja pojave neugodni mirisi; međutim, postoji vrlo učinkovita metoda koja uključuje vodu i ocat i koja može učinkovito neutralizirati te nepoželjne mirise. U nastavku članka ćemo vam i otkriti na koji način.

Neovisno o tome pržite li ribu ili pripremate neko drugo jelo, često se pojavljuju neugodni mirisi, a najviše smeta kada se ti mirisi uvuku u garderobu, kosu i namještaj. Unatoč tome, korištenje metode octa i vode učinit će takve mirise reliktom prošlosti.

Kako biste uklonili neugodne mirise koji su možda prodrli u kuhinju, jednostavno pomiješajte 3 žlice alkoholnog octa s čašom vode u loncu ili vrču. Pustite ovu smjesu da vrije nekoliko minuta, što će učinkovito neutralizirati nepoželjne mirise.

Ova se tehnika može koristiti tijekom procesa kuhanja ili nakon njega. U početku će se osjetiti miris octa; međutim, postupno će ispariti dok će istovremeno upijati druge mirise. Osim toga, možda će vas zanimati domaći odstranjivač kamenca i plijesni.

BONUS:

Prilikom pripreme tijesta za slatke ili slane recepte, može se otkriti da je kisela voda nenamjerno izostavljena s popisa za kupovinu. No, nađete li se bez ovog sastojka, nema potrebe za odlaskom u trgovinu. Umjesto toga, možete napraviti zamjenu kombiniranjem sode bikarbone, vode, šećera i octa, što će znatno pojednostaviti proces.

Dobro je poznato da se soda bikarbona intenzivno koristi u kućanstvu, a u kombinaciji s limunom služi kao učinkovito sredstvo za čišćenje brojnih predmeta.

Jedna čaša vode, pola žličice šećera, pola žličice sode bikarbone i dvije i pol žlice octa.
priprema:

Dodajte sodu i šećer u vodu, nakon čega slijedi temeljito miješanje. Na kraju dodajte ocat, pa će kisela voda biti pripremljena za upotrebu.

DODATNO :

Moguće je da niste bili svjesni, ali dodavanje prstohvata soli jelu koje se bliži kraju ne poboljšava njegov okus. Ova radnja nalikuje činu posipanja nepostojeće soli po jelu dok se predviđa promjena okusa.

Brojni pojedinci griješe u svom pristupu soljenju hrane. Iako je percepcija slanosti subjektivna, postoje posebne smjernice koje se odnose na soljenje određene hrane kako bi se osiguralo da sol služi svojoj namjeni.

Primjerice, kada pripremate jelo koje sadrži luk ili poriluk, poželjno je posoliti tijekom prženja jer se na taj način brže izvlači vlaga. Ako u svoju pripremu uključite vino ili rajčice, razmislite o ponovnoj procjeni i prilagođavanju okusa nakon njihova dodavanja. Nadalje, nakon što se svi sastojci pomiješaju, važno je povremeno kušati i začiniti jelo jer se njegov profil okusa s vremenom razvija.

Kada pripremate tjesteninu, preporučljivo je staviti gotovo punu šalicu kuhinjske soli u vodu za začinjanje. Korištenje slane vode za kuhanje tjestenine, njoka, krumpira i drugih žitarica omogućuje ugljikohidratima da dobiju okus iznutra, jer upijaju tekućinu od kuhanja.

Važno je zapamtiti da sol utječe na razinu vlage u hrani, što kasnije može utjecati na njezinu teksturu.

Optimalna metoda za postizanje ovog učinka uključuje odmaranje mesa u znatnoj količini soli, potencijalno popraćeno raznim biljem i začinima, prije pečenja. Ova tehnika, poznata kao “suho salamurevanje,” učinkovito izvlači vlagu s površine uz očuvanje unutarnje sočnosti, što kulminira u izvrsnoj hrskavoj kori i dobro začinjenoj, vlažnoj unutrašnjosti. Nadalje, dodavanje velike količine soli u meso trideset minuta prije nego što se stavi u pećnicu donijet će primjetno poboljšanje.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here