Oglasi - Advertisement

U prošlim vremenima , lako se moglo odrediti profesiju osobe posmatrajući njene ruke i nokte. Međutim, sadašnji pejzaž je prošao kroz značajne promjene. Kozmetički saloni postali su dostupni svima, omogućavajući svakoj ženi da postigne lijepe i njegovane ruke i nokte uz minimalno vrijeme i finansijska ulaganja. Ipak, postoje slučajevi u kojima vremenska ograničenja ometaju posjetu manikeru, ili kada neki pojedinci više vole da poboljšaju svoju ljepotu.

 

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

 

 

 

 

 

 

Na Instagramu je velikodušna dama podijelila svoj izuzetan metod za revitalizaciju kože svojih ruku. Možete bez napora kreirati ovu nekompliciranu mješavinu i ugraditi je u svoju dnevnu rutinu. Za pripremu ovog lijeka pomiješajte kašičicu vazelina, kašičicu kurkume i kašičicu limunovog soka. Pažljivim miješanjem i nježnim nanošenjem ove mješavine na ruke, možete svjedočiti transformativnim efektima u video formatu. Ova formula ne samo da podmlađuje ukupni izgled, već i daje glatkiju teksturu vašoj koži. Voće poznato kao limun, naučno klasifikovano kao Citrus × limon, potiče iz roda Citrus u porodici Rutaceae. To je rezultat drevnog križanja pomela i citrona i od tada je procvjetalo kao samostalno drvo koje se razmnožava reznicama ili cijepljenjem. Uzgoj limuna se proteže u različitim regijama širom svijeta, s tolikom lepezom novih varijacija da su ih čak i botaničari prestali dokumentirati.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ove varijacije se prvenstveno razlikuju po vanjskom izgledu, dok nutritivni i ekonomski značaj ostaje dosljedan. Okus limuna ima minimalnu važnost jer se rijetko konzumira kao svježe voće. Prema tome, svaka varijacija je prikladna za industrijske svrhe, osim za one sa kratkim rokom trajanja, koji zahtijevaju neposrednu upotrebu nakon žetve. Nekoliko primjera ovih manje poznatih varijacija uključuju crveni i slatki limun, koji posjeduju jedinstvenu kombinaciju kiselosti i slatkoće, što ih čini poželjnim za svježu potrošnju od strane uzgajivača. Jednom ubrane, njihovi plodovi se moraju konzumirati u kratkom roku od dva do tri dana, što ih čini gotovo neprepoznatljivim. Limuni se obično kategoriziraju kao žuti ili zeleni, ali ova razlika je isključivo stvar trgovine, jer obje sorte rastu na istom drvetu. Zeleni limun izbija iz proljetnih cvjetova drveta kroz namjerno izazvanu sušu koja traje četrdeset dana između juna i jula. Plod dobijen ovim procesom, ubran u proljeće, ima tanku, zelenu koru i izuzetno sočnu unutrašnjost. Takvi plodovi su pogodni za duga putovanja i skladištenje, što olakšava njihov izvoz u različite krajeve svijeta. Na istom drvetu rastu i poznatiji žuti limuni koji dominiraju tržištem, ali sazrijevaju tokom zimske sezone. Iako ova metoda berbe značajno skraćuje životni vijek stabla, često se koristi zbog svoje ogromne isplativosti. Biljna vrsta poznata kao kurkuma, ili indijski šafran (lat. Curcuma longa), pripada porodici đumbira (Zingiberaceae) i poznata je po svojoj sposobnosti da proizvede istoimeni začin. Ovaj začin ima aromatičan, vatren, blago gorak i smolast okus koji potiče iz korijena biljke.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kada se osuši, kurkuma ispušta aromu koja podsjeća na narandžu i đumbir, sa začinskim, gorkim i mošusnim tonovima. Neophodan je sastojak u raznim indijskim jelima, uključujući ona koja uključuju pasulj, krompir, povrće, ribu, jagnjetinu i piletinu. Ne samo da daje predivan miris ovim jelima, već daje i prekrasnu zlatno-žutu nijansu. Kurkuma se naziva i indijski šafran i žuti korijen. Tokom istorije, služio je u višestruke svrhe, uključujući kao začin, boja za tkaninu i medicinski lek. Ako na etiketi prehrambenog proizvoda naiđete na aditiv za hranu E100, nema razloga za brigu – on jednostavno ukazuje na prisustvo prirodne žute boje kurkumin. Kurkumin, ekstrahiran iz korijena, ne samo da služi kao isplativa alternativa šafranu zbog svoje žute nijanse, već ima i značajnu važnost kao vitalna komponenta u indijskom kariju. Zamršena mješavina od 20 različitih biljaka, začina i sjemenki koja se sastoji od karija sadrži kurkumu kao ključni igrač, dajući svoju prepoznatljivu žutu nijansu kari prahu.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here