Nakon što je naručio telefon putem interneta, muškarac je bio iznenađen kada je otkrio da je umjesto njega isporučen keks. U današnje vrijeme, učestalost online prevara je u stalnom porastu, a izvještaji o takvim incidentima se pojavljuju na društvenim mrežama gotovo svakodnevno.
Na društvenoj mreži X viđena je objava u kojoj se spominje da je gospodin naručio telefon putem interneta, da bi umjesto toga dobio keks. U komičnom preokretu događaja, kupovina telefona jednog lika preko interneta dovela je do toga da mu je car umjesto toga poslao “wellness” keks. Paket, popraćen fotografijom, izazvao je poprilično pomutnju jer nisam mogla a da ne ispustim vrisak. Objava je pobrala ogroman broj komentara, a šokirane reakcije bile su evidentne među mnogima.
Ovo je jedinstven model na koji do sada nisam naišao. Da dodam malo uzbuđenja, nekontrolisano se smijem. U prvom komentaru se to spominje, a drugi se pitaju da li postoji mogućnost žalbe. Kako internet trgovina nastavlja rasti, raste i prevalencija sive ekonomije. U slučaju da su potrošači nezadovoljni proizvodom kupljenim putem interneta, imaju zakonsko pravo da ga vrate u roku od 14 dana i zatraže povrat novca, kako savjetuju predstavnici udruženja za zaštitu potrošača. Međutim, ukoliko se utvrdi da je roba kupljena od neregistrovanog prodavca, pojedinci se pozivaju da incident prijave nadležnim organima jer može predstavljati krivično delo prevare.