Novak Đoković je bez problema pobijedio Grigora Dimitrova u finalu Pariskog Mastersa i sada se nalazi korak bliže osvajanju prvog mjesta na kraju sezone ATP.Novak Đoković je zasjao u Parizu! Nakon što je uspješno povratio formu i prebrodio tegobe sa stomakom tokom početka turnira, sada je u finalu lagano savladao Grigora Dimitrova rezultatom 6:4, 6:3, osvojivši svoju 40. masters titulu u karijeri.Sedmi put je dominirao Parizom srpski teniser, dodatno unapređujući svoj već postojeći rekord. Sada se odvojio za četiri masters titule ispred Rafaela Nadala na vječnoj listi i time suštinski osigurao prvo mjesto na kraju godine!
Osim toga, stiče i desetak nedelja na vrhu ATP liste koje će moći da iskoristi u decembru i januaru, periodima kada se tenis ne igra, kao dodatni “rezervoar” za ostanak na vrhu. Ipak, da bi osigurao osmu godinu kao lider ATP liste, potrebno je da ostvari još nekoliko uspjeha! Nakon što je osvojio Pariski masters, Novak Đoković ima 9.945 bodova na ATP listi, dok Karlos Alkaraz, koji se nalazi na drugom mjestu, sada ima 8.455 bodova nakon što je ispao na početku turnira. Ova razlika iznosi 1.490 bodova, ali Đoković još nije potpuno siguran na vrhu.To se dijelom duguje završnom mastersu sezone, gdje teniseri mogu osvojiti maksimalno 1.500 bodova. Da bi se to postiglo, potrebno je ne samo da se osvoji turnir već i da se pobjede sva tri meča u grupnoj fazi.
Ovo znači da bi Karlos Alkaraz, sa porazom u grupnoj fazi protiv bilo kojeg od tri rivala, izgubio šanse za prvo mjesto.S obzirom na to da svaka pobjeda u grupnoj fazi završnog mastersa donosi 200 bodova, već prva pobjeda Novaku Đokoviću u Torinu osigurava prvo mjesto na ATP listi i preko 400 nedjelja na vrhu ATP liste ukupno. Očigledno je da će Novak osvojiti osmo mjesto na kraju godine na ATP listi, a njegova motivacija je i dalje visoka, sugerišući da ćemo ga vidjeti u punoj formi kako se takmiči u Torinu, ali i u Dejvis kupu sa reprezentacijom Srbije.