Oglasi - Advertisement

Što se tiče jaja, kao i kod bilo kojeg prehrambenog proizvoda, postoje prednosti i nedostaci o kojima treba razmisliti.

Općenito, jaja su vrijedan i hranjiv izvor hrane, ali važno je obratiti pozornost na veličinu porcija i tehnike kuhanja. Preporučljivo je razmotriti smjernice o konzumaciji jaja i njihovom utjecaju na zdravlje. Stručnjak ističe moguće zdravstvene rizike objašnjavajući koliko dugo se tvrdo kuhana jaja mogu sigurno čuvati.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Kuhana jaja nisu samo ukusna i hranjiva, već su i praktičan izbor obroka koji se može čuvati u hladnjaku duže vrijeme. Važno je, međutim, voditi računa o predloženom vremenskom okviru za njihovo skladištenje. Rok trajanja kuhanih jaja znatno je kraći od svježih jer se kuhanjem uklanja zaštitni vanjski sloj ljuske. Kao rezultat toga, kuhana jaja su osjetljivija na kontaminaciju iz zraka, bakterija i drugih čimbenika koji bi mogli ugroziti naše zdravlje.

Stručnjakinja Ana Kalušević je gostujući na RTS-u prenijela važne informacije o sigurnom roku čuvanja kuhanih jaja u hladnjaku. Kalušević savjetuje da bi uskršnja jaja bilo idealno pojesti sedam dana nakon Uskrsa, ali u hladnjaku ta jaja mogu ostati dobra otprilike 5-7 dana. Unatoč tome, nije neuobičajeno da zdjelice s jajima dulje vrijeme ostanu na sobnoj temperaturi, što skraćuje njihov rok trajanja.

  • Kako bi se održala svježina jaja, preporučljivo je izvaditi samo onu količinu koju obitelj namjerava koristiti. Nadalje, valja spomenuti da kućanstva s djecom češće razbijaju jaja, a ta razbijena jaja imaju čak i kraći rok trajanja. Zbog toga se preporuča pojesti ih unutar 2 do 3 dana. Kalušević preporučuje da jaja čuvate u hladnjaku ili hladnom prostoru kad god je to moguće, a vadite ih tek tijekom pripreme obroka. Primjetan neugodan miris jasan je znak da su se jaja pokvarila. Ako tijekom kuhanja jaja osjetite miris sumpora, odmah ih bacite.

BONUS TEKST:

Mrlje na odjeći i svakodnevnim stvarima su neizbježne. Iako neke tvrdokorne mrlje može biti teško ukloniti, razni savjeti koji se dijele na društvenim mrežama mogu vam pomoći u rješavanju njih.

Povremeno se na odjeći mogu pojaviti tragovi od deterdženta, ali stručnjaci za čišćenje otkrili su načine uklanjanja tih mrlja. Kada je perilica prepunjena, deterdžent se možda neće pravilno otopiti u vodi. Kao rezultat toga, može se pojaviti na odjeći kao bijele ili plave mrlje, ostaci voska ili gruba tekstura.

Možda ste vjerovali da je ove mrlje nemoguće ukloniti, ali stručnjaci za čišćenje iz časopisa The Sun otkrili su da ih ocat i alkohol mogu učinkovito očistiti. Stručnjaci su izjavili: “Mrlje se mogu pojaviti kada deterdžent za pranje rublja nije potpuno ispran. Srećom, te se mrlje mogu relativno lako ukloniti. Da biste ih riješili, pomiješajte jednu šalicu octa s četvrtinom šalice vode u sudoperu.

Potopite zaprljanu odjeću u ovu otopinu i trljajte tkaninu o sebe kako biste uklonili deterdžent. Ostavite odjevni predmet da odstoji sat vremena prije nego što ga stavite u perilicu, bilo samog ili s drugim predmetima. Ključno je izbjegavati preopterećenje stroja jer se na taj način osigurava adekvatno oslobađanje deterdženta iz tkanine. Bijeli destilirani ocat, koji se obično koristi u salatama i za pripremu zimskih obroka, pokazao se izuzetno učinkovitim i povoljnim sredstvom za čišćenje i uklanjanje mrlja za kućnu upotrebu, zahvaljujući svojim antiseptičkim, antibakterijskim i dezodorirajućim svojstvima. Prilagodljivo sredstvo za čišćenje može se koristiti na gotovo svim predmetima u kući, uključujući staklo, namještaj, uređaje i odjeću. Učinkovito rješava probleme s kamencem, a najbolje je to što je za izvrsne rezultate potrebna samo mala količina.

Međutim, ključno je znati kada ga treba izbjegavati jer može oštetiti određene površine u vašem domu. Na primjer, nije preporučljivo koristiti ga na mramoru zbog mogućnosti promjene boje ili ljuštenja. Nadalje, proizvođači preporučuju da se suzdrže od korištenja na drvenim podovima. Usprkos tome, pokazalo se učinkovitim u čišćenju kuhala za vodu i tostera, uklanjanju naljepnica sa staklenki, ribanju pećnica, služi kao prirodni repelent protiv komaraca, poboljšava pranje ručnika i odjeće te se bori s tvrdokornim mrljama na kuhinjskim tkaninama.

Između raznih primjera, D&D nudi jednostavne smjernice za korištenje bijelog octa kao otopine za čišćenje posebno za kuhinjske krpe. Pomiješajte pola šalice octa s vrućom vodom u posudi i ostavite krpe da se namaču nekoliko sati. Nakon što se namoče, možete ih oprati ručno ili u perilici rublja. Ocat će učinkovito ukloniti mrlje, dezinficirati krpe i ukloniti sve neugodne mirise.

Važno je izbjegavati preopterećenje perilice jer to može spriječiti deterdžent ili prašak za pranje u ispravnom čišćenju, što može dovesti do plavih ili bijelih mrlja na rublju. Za jednostavno rješavanje ovih mrlja, možete napraviti jednostavnu mješavinu octa i vode; jednostavno pomiješajte jednu šalicu octa s četvrtinom šalice vode i nanesite izravno na umrljano područje tkanine.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here