U svojoj praksi dr. Mary Jane Minkin naišla je na brojne iznenađujuće, ali činjenične scenarije koji se tiču ​​začeća, o čemu je bila transparentna. Važno je napomenuti da, suprotno uvriježenom mišljenju, analni seks ne služi kao metoda kontracepcije.

Iako postoji široko rasprostranjena pogrešna predodžba da do trudnoće ne može doći analnim odnosom, ključno je razumjeti da čak i minimalne količine sperme mogu ući u anus i potencijalno rezultirati trudnoćom.

Kada dođe do prolapsa tkiva, moguće je da se maternica zbog njihove blizine pomakne iz svog uobičajenog položaja i približi vagini. Otprilike jedna trećina ljudi ima naviku koristiti zube za otvaranje zaštitne ambalaže, nesvjesno uzrokujući potencijalnu štetu koja se može zanemariti bez pažljivog pregleda.

Ovakvo ležerno ponašanje potkopava pouzdanost zaštite kao učinkovitog oblika kontracepcije. Iako se može činiti manje rizičnim, sudjelovanje u intimnim aktivnostima uz nošenje donjeg rublja smanjuje izravan kontakt s penisom.

Međutim, važno je priznati da se sjemena tekućina još uvijek može prenijeti na genitalije kroz odjeću. Stoga, ako muški ejakulat dođe u kontakt s vaginalnim otvorom, postoji mogućnost trudnoće. Superfetacija, rijetka medicinska pojava, događa se kada žena ponovno zatrudni dok već nosi fetus.

Superacija, doista nesvakidašnja pojava, nastaje kada se sinkronizacija ženine ovulacije i oplodnje jajne stanice poklopi s postojećom trudnoćom. Iako je ovaj fenomen iznimno rijedak, često dovodi do mnoštva komplikacija. Vrijedno je napomenuti da, iako kontracepcijske pilule uvelike smanjuju vjerojatnost trudnoće, one nisu nepogrešive.

Dokumentirani su slučajevi u kojima su žene zatrudnjele unatoč marljivom pridržavanju propisanog rasporeda uzimanja tableta. U slučaju da je štitnik nepravilno postavljen ili nema dovoljno prostora na gornjem dijelu, postoji mogućnost da se ****me prelije, što u konačnici ugrozi njegovu učinkovitost. Kombinacija ulja za podmazivanje i zaštite može dovesti do oštećenja zaštitne barijere, posljedično povećavajući šanse za trudnoću. Ove ilustracije naglašavaju važnost pravilne upotrebe kontracepcijskih sredstava i svjesnosti potencijalnih opasnosti, čak i u situacijama koje se mogu činiti malo vjerojatnim.

BONUS TEKST :

Ženski reproduktivni sustav oslanja se na ključnu ulogu jajnika, koji su ključni organi odgovorni i za proizvodnju jajnih stanica i za lučenje hormona koji su vitalni za žensko zdravlje i plodnost. Ovi organi veličine badema, ovalnog oblika nalaze se u zdjeličnoj šupljini, s po jednim sa svake strane maternice.

Njihove zamršene funkcije obuhvaćaju regulaciju menstrualnog ciklusa i pružanje podrške tijekom trudnoće. Funkcionalnost jajnika olakšavaju različite strukture i slojevi koje oni sastoje. Korteks, smješten na vanjskom sloju jajnika, dom je folikula u različitim fazama rasta. U korteksu se oči razvijaju i postižu zrelost.

Unutarnji dio jajnika, poznat kao srž, obiluje krvnim žilama, živcima i vezivnim tkivom. U korteksu jajnika nalaze se folikuli u kojima se nalaze jajne stanice i prolaze kroz različite faze rasta tijekom menstrualnog ciklusa. Pri rođenju žena posjeduje otprilike 1-2 milijuna primordijalnih folikula unutar svojih jajnika, pri čemu se u svakom folikulu nalazi nerazvijena jajna stanica.

Kako ona ulazi u pubertet, ta se količina smanjuje, ostavljajući samo oko 300-400 folikula koji sazrijevaju tijekom njezinih reproduktivnih godina i oslobađaju jajašca putem procesa ovulacije. Tijekom menstrualnog ciklusa, jedan folikul u jajniku prolazi kroz sazrijevanje i postaje dominantni folikul.

Ovaj dominantni folikul zatim nastavlja s otpuštanjem potpuno razvijene jajne stanice, označavajući pojavu ovulacije. Oslobođena jajna stanica kreće na putovanje kroz jajovod, naposljetku do maternice. U maternici jajna stanica ima potencijal spojiti se sa spermom i podvrgnuti se oplodnji.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here