Oglasi - Advertisement

Kao rezultat široko rasprostranjene epidemije velikog kašlja, koja je potvrđena kod više od hiljadu osoba, uključujući i malu djecu, brojni roditelji su donijeli odluku da svoju djecu uklone iz društvenih sredina.

 

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

 

 

 

 

S obzirom na to da je većina ovih roditelja zaposlena, oni nemaju drugu alternativu osim da angažuju dadilje za brigu o svojoj djeci. Plata može dostići i do 80.000 dinara, ali izazov je u nedostatku dostupnih dadilja – velika potražnja za njihovim uslugama dovodi do pomame, pa su često potrebne nedelje da neko obezbedi besplatnu dadilju koja će čuvati svoju decu. Već nekoliko sedmica bilježi se naglo izbijanje velikog kašlja, praćeno gripom, raznim respiratornim infekcijama i stalno prisutnim koronavirusom.

 

 

 

 

 

 

 

Među oboljelima ima prisutnih i mlađih osoba, što je navelo brojne roditelje da preduzmu mjere predostrožnosti tako što će djecu privremeno odvesti iz vrtića kako ne bi oboljeli. S obzirom na to da je većina ovih roditelja zaposlena, oni se obraćaju uslugama dadilja za brigu o svojim mališanima. Potražnja za dadiljama je konstantno velika, ali je trenutno izuzetno žarka, što je vidljivo iz molbi očajnih roditelja na društvenim mrežama koji traže preporuke. Postoji li neko ko može dati informaciju o ženi koja je sposobna da brine o četverogodišnjem djetetu? Ovaj upit se odnosi na opštinu Rakovica, a nadoknada za ovu poziciju je otvorena za pregovore. Potrebni su mi prijedlozi za optimalnu uslugu brige o djeci ili osobu sposobnu da brine o mom dvogodišnjem sinu. Prebivalište nam je u Kaluđerici, a po potrebi se očekuje i njegovateljica da ostane kod nas. Nadoknada će se vršiti po satu. – Hej svima, upravo sam se obratila službi za čuvanje djece i nažalost, javili su mi da trenutno nema slobodnih dadilja. Zaista mi je potrebna pomoć ovdje, pa ako neko od vas zna nekoga ko bi mogao paziti na moje dvogodišnje blizance, neka mi se javi. Trenutno se osećam prilično očajno.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslati ih u vrtić nije opcija jer se ne osjećaju dobro, a najbolje je da ostanu kod kuće dok se ova bolest (tridemija) ne povuče. Već nekoliko dana internetom kruži mnoštvo reklama, a ovi koji se ovdje pominju su samo dio njih. Prema rečima Milkice Ilić iz Smedereva, koja već deset godina pruža usluge čuvanja dece u Beogradu, velika potražnja za bejbisiterkama je zaista realnost, potvrđeno je Nova.rs. Prema njenim riječima, primila je tri telefonska poziva tokom cijele sedmice, pitajući se da li je dostupna za čuvanje djece. – Potražnja je oduvek postojala, iako nije tako velika kao što je bila. Porodice za koje sam čuvala često bi me upućivale kod svojih poznanika, a na osnovu njihovog evidentnog očaja kada ih obavijestim o nedostupnosti, zaključila bih da je trenutno stanje “u industriji” prilično izazovno – potvrđuje ona. Igrom slučaja, uletela je u svet “čuvanja dece”, kako priča tokom svog objašnjenja. Milkica prenosi svoje iskustvo praćenja sina u srednju školu u Beogradu i traženja mogućnosti za zaposlenje. U početku je počela da čuva decu svojih prijatelja, postepeno povećavajući svoje sate sa dva dana na ništa tokom nekoliko dana, a na kraju se odlučila na nekoliko sati dnevno. Međutim, Milkica je brzo uspostavila čvrste veze sa mališanima, koji su je toplo prihvatili. Kao rezultat toga, kada je završila rad sa jednom porodicom, neometano je prešla u drugu.

Sada je Milkica došla do tačke u kojoj porodice iz svih krajeva aktivno traže njene usluge. Milkica, dadilja, nema određenu platu; umjesto toga, ona dobija naknadu na osnovu sati koje radi. Ovaj aranžman joj dobro funkcionira jer može koordinirati s porodicom djeteta kako bi utvrdila svoju dostupnost. Ako je potrebno, spremna je da produži svoje radno vrijeme izvan prvobitnog dogovora. Iako se to od nje ne traži, uživa u pripremanju obroka za trogodišnjaka o kojem brine. – Naša familijarnost je već utvrđena. Dobili su uputnicu o meni, što to čini lakim, a pojedinci stalno pokazuju svoju zahvalnost kada mi daju naknadu. Imam veliko poštovanje prema ovome, jer je izazov naići na pojedince na koje se danas može osloniti. U brojnim prilikama čak i noćivam, što rezultira povećanjem satnice. Na kraju krajeva, moja zarada se kreće između 70.000 i 80.000 dinara, zavisno od različitih faktora. Osim što se oslanjaju na reklame na društvenim mrežama i preporuke poznanika, roditelji se često odlučuju za najpouzdaniji način zapošljavanja dadilja, koji uključuje korištenje usluga za bebe koje osiguravaju da su dadilje prošle odgovarajuću obuku. Kako prenosi Nova.rs, beogradski bebi servis obezbeđuje da buduća bebisiterka prođe niz testova, što roditeljima pruža dodatni osećaj sigurnosti. Proces kroz koji prolaze kandidatkinje je jedinstven i selektivan.

 

 

 

 

 

 

 

 

Uloga dadilje nije za svakoga. Zbog toga, kada jednom obezbede poziciju, imaju tendenciju da ostanu u istoj porodici nekoliko godina. Roditelji sa jednim djetetom često žele da njihova dadilja brine i o budućoj braći i sestrama. Ovo objašnjenje pojašnjava prirodu ove usluge. Utvrđeno je da postoji konstantna potražnja za dadiljama tokom cijele godine, suprotno uvjerenju da se potreba smanjuje nakon septembra kada se raspust završava i djeca se vraćaju u školu. To je zbog činjenice da djeca često obolijevaju, a roditelji ili ne mogu ili odlučuju da ne uzmu bolovanje, pa im je potrebna pomoć i podrška. U ovakvim situacijama, kao što su periodi raširenih virusa i infekcija, roditelji unajmljuju dadilje kako bi zaštitili svoju djecu od prehlade izbjegavanjem grupnog okruženja. Kako bi unaprijed osigurali dadilju, roditelji koriste listu čekanja bebi servisa i prijavljuju se dva mjeseca prije vremena. Međutim, neki roditelji se odlučuju za potencijalno brži pristup tražeći dadilje na internetu putem raznih oglasa. Trošak angažovanja dadilje iz bebi servisa određuju dva ključna faktora: trajanje njege i broj djece kojoj je potreban nadzor. Ukupna mesečna uplata za dadilju koja čuva jedno dete četiri sata dnevno iznosi 41.624 dinara. Za period skladištenja od pet sati dnevno tokom celog meseca, cena je 47.480 dinara. Ukoliko je detetu potrebno šest sati nege dnevno, cena se povećava na 55.077 dinara. Na kraju, za punih osam sati čuvanja dece dnevno u toku meseca, naknada iznosi 58.857 dinara. Kada ima dodatne djece, prirodno je da se plata povećava.

PREUZMITE BESPLATNO!

SAMO ZA NAŠE ČITATELJE!

Unesite svoj e-mail kako biste dobili BESPLATNU KNJIGU "Bogati otac, siromašni otac". Otkrijte jednostavne korake za postizanje finansijske slobode i izgradnju budućnosti o kojoj ste oduvijek sanjali! 😎

Preuzmite knjigu jednim klikom!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here