Oglasi - Advertisement

Tijekom zimskih mjeseci ljudi imaju tendenciju da konzumiraju manje tekućine zbog smanjenog osjećaja žeđi u odnosu na ljetnu sezonu. Ovakvo ponašanje može rezultirati dehidracijom, posljedično smanjenjem proizvodnje urina i povećanjem koncentracije minerala i soli unutar bubrega. Povišene razine ovih tvari mogu dovesti do njihovog nakupljanja, što u konačnici rezultira stvaranjem kamenaca.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa
  • U zimskim mjesecima uobičajeno je da pojedinci konzumiraju veće količine mesa, prerađene hrane, čokolade i orašastih plodova, što sve može povećati rizik od razvoja bubrežnih kamenaca.

Bubrežni kamenci mogu predstavljati niz simptoma, poput intenzivne boli u leđima, sa strane i prepona, uz mučninu i povraćanje, prisutnost krvi u mokraći, opstrukciju tijekom mokrenja i nelagodu tijekom mokrenja. Ako se pojavi bilo koji od ovih simptoma, ključno je bez odgađanja potražiti liječničku pomoć. Treba razmotriti i preventivne mjere za stvaranje kamenaca.

* Održavajte odgovarajuću hidrataciju: Iako zimski mjeseci možda ne izazivaju snažnu instinktivnu želju za vodom, i dalje je ključno unositi dovoljno tekućine dnevno. Preporuča se otprilike osam čaša vode svaki dan.

* Pratite svoje prehrambene navike ograničavanjem konzumacije hrane s visokim udjelom oksalata, uključujući špinat, čokoladu, kavu i orašaste plodove, dok također smanjujete unos soli. Naglasite prehranu koja obiluje voćem, povrćem i vlaknima.

Bavite se redovitom tjelesnom aktivnošću jer dosljedno vježbanje pridonosi očuvanju zdravlja bubrega i potiče učinkovitu cirkulaciju.

* Preporučljivo je suzdržati se od prekomjerne konzumacije izvora proteina kao što su piletina, mlijeko, banane, mahunarke, cvjetača, brokula i orašasti plodovi, budući da prekomjerna količina proteina može povećati izlučivanje kalcija urinom, potencijalno rezultirajući stvaranjem bubrežnih kamenaca .

BONUS TEKST :

Stručnjaci upozoravaju da je od 1990-ih zamjetan porast broja pacijenata mlađih od 50 godina. Onkolozi ovaj zabrinjavajući trend dijelom pripisuju čimbenicima kao što su pretilost, sjedilački način života i industrijska prehrana bogata šećerom i nezdrava masti.

Onečišćivači okoliša koji potječu iz vode, tla i zraka smatraju se glavnim uzročnicima. U svjetlu ovih informacija, mnogi stručnjaci preporučuju da pojedinci započnu probir za rak debelog crijeva u dobi od 45 godina, osobito ako postoji obiteljska povijest bolesti ili prisutnost specifičnih simptoma.

Rak debelog crijeva često se manifestira kao podmukla bolest, koja se obično identificira tek nakon pojave metastaza. Točna etiologija raka debelog crijeva ostaje uglavnom nejasna. Smatra se da nastanku bolesti pridonose i nasljedni i okolišni čimbenici, kao i prehrambene navike. Unatoč tome, moguće je da pojedinci razviju rak debelog crijeva u nedostatku bilo kakvih prepoznatih čimbenika rizika. Oni koji uspješno liječe rak debelog crijeva savjetuju da trebamo posebno paziti na određene simptome, koji se mogu razlikovati među pacijentima. Koji čimbenici utječu na pojavu pojedinih znakova bolesti?

Rak debelog crijeva nastaje unutar tkiva debelog crijeva ili rektuma. Manifestacije i pokazatelji ovog stanja variraju ovisno o lokaciji tumora i njegovom učinku na okolne organe i tkiva.

Medicinski stručnjaci ukazuju na to da jedan znak ili simptom ne mora biti dovoljan da pobudi sumnju na bolest. Rano otkrivanje bolesti omogućuje učinkovitije liječenje i liječenje, čime se poboljšava kvaliteta života bolesnika. Liječenje raka debelog crijeva obično uključuje kiruršku intervenciju za uklanjanje tumora, zajedno s kemoterapijom i radioterapijom.

Koji su simptomi uočeni kod pacijenata koji su uspješno preboljeli bolest?

Osobe koje se već nekoliko godina uspješno bore s ovom bolešću za “eKliniku” poručuju da su osjećaji straha i tjeskobe opravdani; međutim, najštetnije djelovanje je nedjelovanje. Najučinkovitija metoda za održavanje kontrole nad bolešću je rano otkrivanje.

Neugoda u trbuhu nakon obroka uobičajena je pritužba pacijenata prije dijagnoze bilo koje osnovne bolesti, prema medicinskim stručnjacima. Primjećuju da pojedinci često prijavljuju značajnu bol u trbuhu nakon jela. Ako se ovi bolovi javljaju redovito nakon jela, savjetuje se konzultirati liječnika. To može ukazivati ​​na potencijalnu alergiju ili intoleranciju na hranu; međutim, to također može značiti prisutnost raka debelog crijeva.

POKLANJAMO TI BESPLATNU KNJIGU!

Upiši svoj e-mail i preuzmi BESPLATNU knjigu 'Bogati otac, siromašni otac'! Saznaj kako korak po korak doći do finansijske slobode i izgraditi život iz snova!

Jedan klik do tvoje knjige i novih prilika!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here