Tri jednostavna savjeta za dubinsko čišćenje koje morate vidjeti! Naletio je na vrlo praktičan savjet koji ćemo spomenuti kasnije za pojednostavljenje pranja rublja. Djevojčica u šali baca vlažnu krpu u perilicu; njezina majka, nakon što je vidjela što se kasnije događa, odlučila je ne grditi već ovaj fantastični trik podijeliti na internetu.

Testirali smo ga i stvarno radi svoj posao! No, imajte na umu da se smiju koristiti samo vlažne maramice; nikada ne koristite papir ili standardne maramice. Stavite tri vlažne maramice u bubanj svoje perilice rublja i ulijte malu količinu uobičajenog tekućeg omekšivača kako biste uklonili mirisni učinak vlažne maramice. Poželjna je kvalitetna deblja vlažna maramica jer se svjetlije potrgaju tijekom pranja.

Evo nekoliko prednosti vlažnih maramica. Možda već perete svoje plahte, poplune ili jastučnice i primijetite da kada to radite, čisti predmeti često imaju sitne dlačice ili vlakna. To se lako rješava vlažnim maramicama jer vrlo dobro skupljaju sve dlačice i dlačice, omogućujući vam da odjednom izvučete sve iz stroja.

Evo još tri savjeta za lakše pranje rublja!

1. Salicilna kiselina Samo sameljite 2-3 tablete aspirina u fini prah i pomiješajte s deterdžentom. Razlog zašto se aspirin koristi samo za pranje bijelog rublja je taj što ima svojstva izbjeljivanja.

2. Teniske loptice Što se tiče tenisa, u slučaju pranja zimskih kaputa ili popluna punjenih perjem kako bi se izbjeglo skupljanje stvari, stavite 2-3 teniske loptice u perilicu rublja. 3. Tableta za perilicu Za perilicu pokrenite ciklus na 60 stupnjeva bez rublja i stavite 2 tablete za perilicu.

Ova tehnika je vrlo učinkovita za dezinfekciju i djeluje izuzetno dobro protiv kamenca.

BONUS TEKST:

Jeste li ikada imali otekline na rukama ili nogama i pitali se što je uzrok tome? Ta natečenost može biti povezana sa zadržavanjem vode; drugim riječima, jednostavan edem. Jedan od mogućih problema je prekomjeran unos soli, koji može uzrokovati ovo stanje uz hormonalne promjene ili čak samo predugo sjedenje. Evo nekoliko načina za smanjenje problema. Osjećaj nadutosti i nelagode vjerojatno je posljedica previše tekućine u tijelu.

Štoviše, zadržavanje tekućine može biti povezano s temeljnim zdravstvenim problemima koji su od velikog značaja, kao što su problemi sa srcem ili bubrezima. Ako imate ovaj izazov i želite smanjiti težinu vode, imamo neka rješenja koja preporučuju profesionalci. Simptomi otekline Edem (medicinski izraz za zadržavanje vode) je nakupljanje tekućine u tjelesnim tkivima iznad onoga što je normalno. To uzrokuje oticanje.

Uobičajeni simptomi povezani s ovim stanjem su nadutost, nadutost i nelagoda, osobito u rukama, gležnjevima i stopalima. To može biti uzrokovano brojnim problemima poput prekomjernog konzumiranja natrija, dugog sjedenja, hormonalnih promjena ili drugih dodatnih zdravstvenih problema kao što su bolesti srca ili bubrega. Iako u nekim slučajevima oteklina može nestati prirodnim putem, postoje situacije kada je važno posjetiti liječnika.

Evo ostalih uobičajenih simptoma: Oticanje u području trbuha, zajedno s oticanjem nogu, stopala, šaka i gležnjeva može doći s osjećajem svrbeža na zahvaćenim područjima, ukočenošću zglobova i promjenama težine za koje nema objašnjenja. Štoviše, zadržavanje tekućine može biti posljedica teških zdravstvenih stanja: bolesti srca ili bubrega.

Kako ublažiti zadržavanje tekućine?

Održavanje dobre hidratacije. Možda se čini kontradiktornim, ali jedan od najboljih načina za smanjenje zadržavanja tekućine je povećanje unosa vode. U drugim slučajevima, kada je tijelo dehidrirano, ono zadržava vodu u velikim količinama kako bi spriječilo daljnju dehidraciju. Kada svoje tijelo održavate pravilno hidriranim, ono šalje signal da ne zadržava višak vode što može pomoći u smanjenju nadutosti.

“Postavite si cilj da konzumirate najmanje osam čaša vode dnevno i zapamtite da biljni čajevi također mogu hidratizirati”, kaže dr. Manjusha Agarwal, interna medicina. Konzumirajte hranu s visokim udjelom kalija i magnezija. To je zato što su kalij i magnezij potrebni za regulaciju ravnoteže tekućine u tijelu.

Namirnice bogate kalijem poput banana, naranči, lubenice, slatkog krumpira i breskvi pomažu u kontroli razine natrija što zauzvrat pomaže u smanjenju nadutosti. S druge strane, dr. Agarwal kaže da magnezij (koji se nalazi u hrani poput špinata, orašastih plodova i cjelovitih žitarica) pomaže u održavanju ravnoteže tekućine i stoga može spriječiti zadržavanje vode. To omogućuje uključivanje takvih proizvoda u prehranu za upravljanje vodom

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here