Kada dođe proljeće, orhideje počinju razvijati nove grane i nove pupoljke. Dakle, da bi vaše orhideje najbolje rasle, treba im redovito osiguravati sve potrebne hranjive tvari. Kada se redovito dobivaju esencijalne hranjive tvari, orhideje mogu u velikoj mjeri povećati proizvodnju cvjetova.

Uzmite u obzir prijedloge YouTube kanala HayataDairPüfNoktalar. Ljuske jaja dio su glavne namirnice. Sveukupno zdravlje i dobrobit tijela imaju značajne koristi od hranjivih tvari dobivenih iz jaja. Zatim su nam potrebne dvije ljuske jajeta.

Postupak: Uvjerite se da su ljuske jaja očišćene pranjem kako biste uklonili sve ostatke jaja. Nakon toga ih ostavite da se osuše tako da ih ostavite na suncu ili ih stavite u pećnicu ili, ako je moguće, nastavite sa sušenjem kasnije. Nakon ovog koraka mora se fino samljeti.

Kao rezultat toga, tlo bolje apsorbira hranjive tvari iz ljuski, što također omogućuje orhidejama da ih brže apsorbiraju. Razlog zašto biljke trebaju ljuske je njihova visoka razina kalcija. Ljuske ostaviti da se ohlade prelivši ih litrom kipuće vode. Ostavite dok se ne ohladi. Ostavljanje preko noći značit će više oslobađanja kalcija. Preporuča se sitne čestice i pjenu filtrirati grubim sitom.
Gnojivo se može koristiti na dva različita načina. Gnojivo se može primijeniti na dva načina: ili prskanjem raspršivačem po lišću biljke ili izravno hranjenjem do korijena. Možete odlučiti prskati lišće jednom tjedno ili ga nježno obrisati vatom za pravilno zdravlje lišća. Za ishranu korijena svakih 20 dana dodajte pet žlica.

S godinama ove biljke počinju proizvoditi novo korijenje, stabljike i pupoljke. Pogledajte videozapis na kraju ovog teksta kako biste saznali više. Kako bi osigurali snažan rast i pravilan razvoj, banane zahtijevaju redovitu gnojidbu. Sljedeća stavka na listi su dvije kore od banane. Ovdje će poslužiti dvije ljuske jajeta. Na litru vode također treba biti kipuća.

Postupak: Banane oprati; oguliti i osušiti. Dio koji je ostao narežite na manje komade nakon što ste odstranili žilavu ​​koru. Da biste napravili ovo gnojivo, uzmite predmete i koru nasjeckane u posudu. Ovi lomljivi predmeti su zapravo ljuske jajeta. Očistite ljuske od dva jaja za ovaj recept i zajedno s korom od banane stavite u tavu.

Nakon što ste to učinili, u lonac ulijte kipuću vodu, stavite na štednjak i ostavite da kuha desetak minuta. Nakon navedenog vremena maknite s vatre i ostavite da se postupno ohladi. Procijedite gnojivo s finom mrežicom kako biste se riješili svih nečistoća. Da bismo napravili jednu litru, počinjemo s oko 600 ml, a zatim ga razrijedimo slatkom vodom. Ova organska hrana može se koristiti u svom čistom obliku na korijenima orhideja kako bi im se dale bitne hranjive tvari.

Oni preporučuju da se ovo gnojivo primjenjuje u količini od oko pet žličica mjesečno za hranjenje korijena. Kada se ujutro nanese navedena količina, orhideja će iščupati korijenje, ali do večeri neće u potpunosti napuniti posudu. Iz nje će izvući mnogo pupova i korijena. Ovo čini vrlo dobar kućni cvijet za sve vaše cvijeće. Na kraju ovog priloga nalazi se video koji prikazuje cijeli proces. Koji su osnovni zahtjevi da orhideja obilno cvjeta?

Orhideji su potrebna četiri bitna elementa da bi rasla i napredovala cvjetanjem. Orhideja se može najbolje uzgajati tako da se osigura odgovarajuća vrsta tla s odgovarajućim zalijevanjem, vlagom, svjetlom i hranjivim tvarima. Iako biljka ne voli višak vode, također se ne snalazi dobro tijekom dugotrajnih sušnih razdoblja.

Samo ga držite u kadi punoj vode kako biste pobijedili ljetne vrućine – ne morate učiniti ništa više od toga. Činite to svaki tjedan. Pravu težinu lako je odrediti ako pogledate listove orhideje i uočite da na stjenkama posude nema vidljive vlage, što se može utvrditi samo u prozirnoj posudi. Lišće će dati prve znake da žele vodu. Biljku je potrebno zalijevati svakih 7-10 dana kako bi ostala dobro hidrirana zbog vrućeg vremena.

Također, za poticanje maksimalnog rasta, malo gnojiva za orhideje treba dodati u smjesu za sadnju u redovitim intervalima. Stavite lonac u plastičnu vrećicu i zatim je labavo zatvorite. Biljke koje imaju jedan korijenski sustav ne bi trebalo zalijevati odozgo jer je to intrinzično štetno za njih, već odozdo stavljajući ga u posudu s vodom sve dok na ovom mjestu korijenski sustav ne upije ono što želi sljedećih tjedan i pol ili tako. Daljnje dvije žlice epsom soli treba sipati na vrh klina bez ikakvog upozorenja jer to ukazuje na to da je ugodno, ako malo neugodno rješenje učinkovito djeluje protiv problematičnih područja unutar vrtlarskih projekata, Zeleno korijenje također ukazuje na to da je primilo odgovarajuću količinu vlage.
Kako bi se spriječio razvoj plijesni, gornji spremnik treba pravilno očistiti i osušiti. Zeleni film se mora ostrugati. Rasvjeta za orhideje bila je ideja usmjerena na osvjetljavanje orhideja na estetski najugodniji način način. Biljka cvjeta pod mekim, neizravnim svjetlom koje je prirodno svijetlo. Za najbolje postavljanje postavite ga na prozorsku dasku okrenutu prema jugu— blizu prozora, a istovremeno ga držite dalje od izravne sunčeve svjetlosti.

Slabo osvjetljenje uzrokovat će potamnjenje listova biljke i opadanje cvjetnih pupova prije sazrijevanja. Temperatura i vlažnost zraka idu ruku pod ruku. Orhideje uspijevaju tamo gdje je prirodna temperatura između 50% – 80% u tropima. Međusobno djelovanje između temperature i vlažnosti zraka je važno. Orhideje cvjetaju u svom prirodnom okruženju u tropima, gdje razina vlažnosti varira između 50% i 80%. Kako bi se ponovno stvorili isti uvjeti u prostoriji, potrebno je koristiti ovlaživač zraka.
Ljeti se mogu koristiti raspršivači vode koji će nježno raspršiti rashlađujući rashlađujući vodu okolo, ali ne izravno na biljku. Uvjerite se da radijator nije ispod prozora, već da je blizu mjesta gdje se nalazi orhideja; na taj način biljka ima koristi od vlage kroz zrak, a zračno korijenje upija vlagu. Ručnik se može staviti i na dno prozorske daske gdje se drže ove biljke. Gornji sloj trebao bi biti borova kora kako bi se zadržala dobra količina vode i istovremeno omogućila laka aeracija koja prolazi zrakom.

Ovaj proizvod obično prodaju cvjećari, često dodajući pakiranju mahovinu, ugljen, treset i kokosova vlakna. Nakon što biljka završi cvatnju, supstrate treba mijenjati svakih šest mjeseci. Nakon što su orhideje presađene, često ćete primijetiti pojačano cvjetanje zbog novih hranjivih tvari koje dolaze iz svježeg supstrata. Stoga se slijedeći ove jasne upute mogu uzgajati prekrasne orhideje.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here