Oglasi - Advertisement

Ako primijetite prisutnost bijelih prištića na licu, preporučljivo je suzdržati se od stiskanja, osobito nečistim rukama. Iako je ključno odmah se posavjetovati sa svojim dermatologom, možete također razmisliti o korištenju ovog recepta.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Današnja rasprava usredotočena je na vrlo relevantnu temu unutar dermatologije. Odnosi se na rastuću prevalenciju problema s kožom lica, budući da su akne i mrlje postale globalno rasprostranjena briga. Milije, koje se nazivaju milije, manifestiraju se kao male, čvrste, blijede mrlje koje nastaju kada keratin postane ograničen ispod površine kože, što dovodi do stvaranja male ciste. Ove ciste mogu se razviti na bilo kojem dijelu lica i obično se sastoje od sebuma i masnih naslaga.

Bitno je suzdržati se od pokušaja vađenja milija, osobito zbog njihovog dubokog položaja unutar kože i mogućeg pojavljivanja u osjetljivim regijama. Za one koje zanimaju prirodni pristupi uklanjanju milija, imam recept za razmatranje. Potrebni sastojci su dvije žličice šećera, sok od pola limuna i jedna žličica maslinovog ulja. Proces pripreme i primjene je kritičan. Započnite miješanjem soka od limuna i šećera u zdjeli, zatim dodajte maslinovo ulje i temeljito miješajte dok ne dobijete glatku konzistenciju.

Pažljivo nanesite smjesu na lice, obraćajući posebnu pozornost na područja zahvaćena milijama. Ostavite smjesu na koži 15 do 20 minuta. Nakon toga lice operite toplom vodom. Ovaj piling za piling vrlo je učinkovit u uklanjanju mrtvih stanica kože i poticanju pomlađivanja kože, što može pomoći u smanjenju vidljivosti milija.

Međutim, ako naiđete na bilo kakvu iritaciju ili ako nema poboljšanja u vašem stanju, ključno je potražiti savjet dermatologa. Budite oprezni pri korištenju kućnih lijekova, osobito na osjetljivoj koži lica.

Preporučljivo je da osobe s osjetljivom kožom ili zabrinutosti u vezi s mogućim reakcijama obave početni test nanošenjem proizvoda na mali dio kože. Obično se osobama s kožom sklonom aknama preporučuje izbjegavanje određene hrane, uključujući suhomesnate proizvode i čokoladu. Nedavne znanstvene studije ispitale su odnos između prehrambenih navika i akni kod adolescenata i odraslih.

Značajan napredak je mogućnost rješavanja akni kroz primjenu odgovarajuće dijete, koja može dati vidljiva poboljšanja unutar razdoblja od 4 do 8 tjedana, iako se taj vremenski okvir može razlikovati od jedne osobe do druge. Studija koju je proveo Loren Cordain, profesor na Sveučilištu Colorado, ispitala je učestalost akni među adolescentima u različitim populacijama, uključujući Papuance i Inuite.

Važno je napomenuti da su inuitska populacija počela razvijati akne nakon prelaska na zapadnjačku prehranu. Medicinski stručnjaci naglašavaju povezanost između suvremenih prehrambenih navika i upala i akni. Unos prerađene industrijske hrane, koja je krcata nezdravim sastojcima poput prekomjerne masnoće i šećera, značajno pridonosi stvaranju okruženja koje je povoljno za nastanak akni, slično kao i za razne druge zdravstvene probleme.

Posljednjih godina sve je više pitanja o mogućoj povezanosti akni i određenih namirnica, uključujući mlijeko, čokoladu, gluten, šećer i sir. Pojedinci jedva čekaju utvrditi može li određeni odabir prehrane učinkovito ublažiti probleme povezane s aknama. Kako bismo razjasnili ove teme, savjetujemo se s našom istaknutom stručnjakinjom, Pénélope Restoy.

  • Istraživanja pokazuju da unos hrane koju karakterizira visok sadržaj šećera ili povišen glikemijski teret može rezultirati povećanjem razine glukoze u krvi i dugotrajnom upalom. Ova skupina obuhvaća zaslađivače, slastice i rafinirane žitarice, posebice bijelo brašno. Naime, glikemijski indeks bijelog kruha jednak je indeksu šećera, što znači da je konzumacija bijelog kruha paralelna s unosom značajnih količina šećera.

Konzumacija bijelog kruha dovodi do povišene razine glukoze, što posljedično potiče gušteraču da proizvodi više inzulina. Ovaj višak inzulina može poremetiti hormonalnu ravnotežu i može rezultirati povećanjem razine androgena, što zauzvrat doprinosi pojačanoj proizvodnji sebuma. Kako bi se podržalo optimalno zdravlje kože i poboljšala probavna funkcija, preporučljivo je pridržavati se dosljedne dijete koja uključuje cjelovite žitarice, povrće i mahunarke. Ove namirnice, karakterizirane niskim do srednjim glikemijskim indeksom (GI), obiluju vlaknima, koja hrane korisne probiotike u crijevima.

POKLANJAMO TI KNJIGU BESPLATNO!

Upiši svoj email i preuzmi knjigu "Astrologija nije bauk"! Zaviri u tajanstveni svijet zvijezda i otkrij kako zvjezdana magija može promijeniti tvoj pogled na sebe i svijet oko tebe!

Jedan klik te dijeli od tvoje knjige i novih spoznaja!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here