Oglasi - Advertisement

Dok spavamo , ostajemo nesvjesni svoje okoline, uključujući svoj fizički položaj. Pa tako se desi  da  nakon buđenja osjetite utrnulost u rukama. Ukoliko imate ovaj problem preporučljivo je razmotriti temeljni uzrok i, u određenim slučajevima, ukoliko se to često ponavlja , onda se obratite svome doktoru , jer može ukazivati na niz zdravstvenih problema.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Medicinski stručnjaci opisuju torakalni izlaz kao “superautocestu” za vene, arterije i živce smještene između vrata i ramena. Ako osjetite trnce ili obamrlost u rukama nakon buđenja nakon što ste spavali na njima, to bi moglo ukazivati ​​na potencijalni temeljni problem. Nije uvijek bitno biti u optimalnom položaju za spavanje; pojedinci se mogu naći kako se odmaraju u različitim položajima, kao što su sklupčani u položaju fetusa, ležeći ravno na krevetu, sjedeći na stolici, naslonjeni na stol ili čak ostajući u uspravnom položaju.

Nije neuobičajeno probuditi se s laganom nelagodom ili bolom koji obično nestaje kako dan odmiče. Iako ukočenost vrata može potrajati dulje od jednog dana, to općenito ne bi trebalo izazvati uzbunu. Unatoč tome, ako vam se povremeno javlja utrnulost u ruci ili trnci dok se odmarate na ruci, to može ukazivati ​​na skriveni problem u vašem tijelu. Dan Ginader, fizioterapeut sa iskustvom u sportu i plesu, sugerira da bi takvi simptomi mogli biti povezani s vašim prsnim otvorom.

Prije nego što dopustite da se pojavi bilo kakav osjećaj tjeskobe, želio bih vas uvjeriti da situacija nije posebno zabrinjavajuća. Medicinski profesionalci karakteriziraju torakalni izlaz kao “superautocestu” sastavljenu od vena, arterija i živaca smještenih između vrata i ramena. Ovo područje, gdje se ruka spaja s torzom, doživljava značajnu aktivnost. Ginader je naznačila da osjećaj utrnulosti u ruci zbog spavanja, rada za stolom ili čak korištenja telefona može ukazivati ​​na problem vezan uz torakalni otvor.

Rješenje ovog problema je, zapravo, relativno jednostavno. Na Instagramu je otkrio da kompresija uzrokovana mišićima scalenus, prvim rebrima i malim prsnim mišićem može dovesti do epizoda česte obamrlosti. Kako biste ublažili ovu zabrinutost, možete izvesti nekoliko vježbi za ublažavanje kompresije. Ako se utvrdi da je jedan od primarnih čimbenika uzrok, uzmite ručnik i prebacite ga preko ramena, pozicionirajući ga što bliže vratu. Dok sjedite uspravno, čvrsto uhvatite ručnik, zatim nježno nagnite uho prema ramenu, nakon čega slijedi pokret u suprotnom smjeru.

Lagano ponovite ovaj pokret između 10 i 15 ponavljanja. Zatim se smjestite uz vrata, jednu ruku stavite na unutarnji zid, a drugu ruku na prsa, dok se istežete okrećući glavu prema bočnoj strani ruke. Ova se vježba usredotočuje na pectoralis minor i treba je izvesti tri puta, sa svakim zadržavanjem u trajanju od 20 sekundi. Kao što navodi Johns Hopkins Medicine, “Torakalni otvor je prsten koji čine gornja rebra, odmah ispod ključne kosti.”

Sindrom torakalnog izlaza (TOS) uzrokovan je kompresijom živaca ili krvnih žila na gornjem izlazu, što se može dogoditi zbog rebara, ključne kosti ili mišića vrata. Sindrom neurogenog torakalnog izlaza manifestira se različitim simptomima, uključujući bol ili slabost u ramenu i ruci, trnce ili nelagodu u prstima, brzo zamaranje ruku i atrofiju koju karakterizira skupljanje i slabljenje jastučića palca ili mišića na dlanu koji podupiru palac. Iako simptomi mogu varirati, potencijalno se mogu pogoršati kada su ruke podignute. Ako se ovi simptomi javljaju često, a korektivne vježbe ne donose poboljšanje, preporuča se konzultirati stručnjaka za daljnju procjenu.

BONUS:

Češnjak, poznat po svom snažnom okusu i mirisnim karakteristikama, ubraja se među najstarije ljekovite biljke, a kroz povijest je značajno pridonio globalnoj kulturi i prirodnim tradicijama liječenja. Podrijetlom iz središnje Azije, češnjak ima povijest koja se proteže više od pet tisućljeća prije nego što se proširio na različite regije diljem svijeta. Obiluje hranjivim tvarima, jača imunološki sustav i nudi široku lepezu zdravstvenih prednosti. Glavna aktivna komponenta češnjaka je alicin, koji je poznat po svojim antibakterijskim, antivirusnim, antifungalnim i antiparazitnim svojstvima.

Češnjak je imao značajnu vrijednost u staroegipatskoj kulturi, smatran je svetom biljkom. Davali su ga robovima kako bi povećali njihovu snagu i otpornost, a njegova prisutnost zabilježena je u grobnicama faraona. I u staroj Grčkoj i u Rimu, sportaši su konzumirali češnjak prije natjecanja, dok su ga vojnici unosili prije bitaka kako bi povećali izdržljivost, snagu i imunitet protiv bolesti. Do 6. stoljeća češnjak je stigao do Indije i Kine, gdje je bio priznat zbog svojih ljekovitih prednosti. Zbog svojih kulinarskih i terapeutskih prednosti, češnjak je postao nezaobilazan sastojak svakog domaćinstva i obroka.

Ima značajnu ulogu u prehrambenoj praksi, djelujući kao začin za gotovo sve vrste jela. U suvremenom društvu mnogi ga pojedinci smatraju prirodnim antibiotikom koji pomaže tijelu u borbi protiv niza bolesti. Kako bi se maksimizirale njegove dobrobiti, preporučuje se redovita konzumacija u sirovom obliku; Nadalje, za ublažavanje neugodnog zadaha može se koristiti sok od limuna, jabuke, mente, mlijeka, žvakati zrna kave ili kombinirati s maslinovim uljem.

POKLANJAMO TI KNJIGU BESPLATNO!

Upiši svoj email i preuzmi knjigu "Astrologija nije bauk"! Zaviri u tajanstveni svijet zvijezda i otkrij kako zvjezdana magija može promijeniti tvoj pogled na sebe i svijet oko tebe!

Jedan klik te dijeli od tvoje knjige i novih spoznaja!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here