Ognjen Amidžić je jedan od najpoznatijih voditelja u Srbiji, koji je nekoliko godina vodio vlastiti program Amidža Show na TV Pink. Njegov privatni život bio je izrazito buran, a trenutno je u trećem braku.

Ognjen Amidžić, novinar i televizijski voditelj podrijetlom iz Srbije, rođen je 1982. godine u Beogradu. Proslavio se radom na televiziji, gdje je vodio razne programe, uključujući intervjue i zabavne emisije. Njegov šarm i pamet na ekranu odigrali su ključnu ulogu u njegovoj velikoj prepoznatljivosti i popularnosti. Osim medijske karijere, Amidžić se bavi humanitarnim radom i aktivno je prisutan na društvenim mrežama.
Ognjen je bio u braku s Milicom Marković četiri godine, a brak je sklopio 2010. Par je izmijenio zavjete u lipnju 2006. u manastiru Kaona u blizini Šapca; međutim, rijetko su viđeni zajedno u javnom okruženju. Njihov razvod protekao je sporazumno, jer je Milica prije toga izražavala nelagodu javnim iskazivanjem ljubavi, odlučivši umjesto toga zadržati privatnost svog privatnog života. Iako je Ognjen zapažena javna osoba, Milici je karijera donekle izdvojena od medijske pozornosti.
Zajednički su izdali izjavu u kojoj su priznali raskid svoje romantične veze, ističući postojanost svog prijateljstva. “Utvrdili smo da je sporazumni razvod najprikladnije rješenje.
“Ovu smo odluku donijeli jednoglasno priznajući emocionalnu odvojenost koja je nastala tijekom našeg braka. Naš prioritet i dalje je očuvanje prijateljskog odnosa. Ovom izjavom zaključujemo na ovu temu i molimo da se poštuje naša privatnost”, izjavili su tada Ognjen i Milica. Ognjen Amidžić u nedavnom je intervjuu otvoreno progovorio o svom prvom braku, otkrivši kako je u njega ušao zbog društvenih očekivanja, a ne zbog istinske osobne spremnosti.
BONUS TEKST;
Nekada smatran hranom za siromašne, kačamak trenutno doživljava preporod kao egzotična poslastica koju karakteriziraju njegove “čiste” kvalitete. Ovo jelo od bijelog ili žutog kukuruznog brašna obično se naziva kukuruzni griz ili palenta. Njegovi bezglutenski atributi čine kačamak ne samo izvrsnim izborom za doručak već i jednom od najzdravijih dostupnih opcija. Kukuruzno brašno obiluje ključnim nutrijentima potrebnim našim tijelima, opskrbljujući nizom esencijalnih vitamina, uključujući A, E i nekoliko vitamina B skupine, kao i široku lepezu minerala.
Kačamak je poznat po bogatstvu esencijalnih nutrijenata, uključujući fosfor, cink, kalij, magnezij, mangan i selen. Točnije, daje otprilike 380 kalorija na 100 grama, a sastoji se od 12,7 posto vode, 10 posto proteina, 73 posto ugljikohidrata, 4,3 posto masti i 2,3 posto celuloze. Ugljikohidrati i masti prisutni u kukuruznom brašnu povoljno utječu na zdravlje, posebice na rad crijeva. Znatan sadržaj vlakana, zajedno sa složenim ugljikohidratima, potiče osjećaj sitosti. Te se hranjive tvari apsorbiraju sporije, što pomaže u olakšavanju normalnih probavnih procesa u crijevima.
Primarni čimbenik koji pridonosi vrijednosti kačamaka kao dijetetskog izbora su njegova korisna svojstva, bez obzira na postojeće probleme s probavom. Osim toga, kukuruz obiluje karotenoidima, koji, u kombinaciji s korisnim biljnim mastima, značajno poboljšavaju učinkovitu crijevnu peristaltiku. Ovaj mehanizam pomaže u prevenciji zatvora i regulaciji probave. S obzirom na sastav zdravih masnoća, složenih ugljikohidrata i biljnih vlakana, kukuruz se savjetuje kao koristan izvor hrane osobama s povišenom razinom kolesterola.
Štoviše, prevencija kardiovaskularnih bolesti i poboljšanje zdravlja srca zahtijevaju njegovo uključivanje. Kačamak se savjetuje za dojenčad i djecu jer pomaže probavi i jača imunitet pročišćavanjem i jačanjem crijevne flore. Za osobe s celijakijom ili upalnom bolesti crijeva ključno je prepoznati da kukuruz ne sadrži gluten. Stoga bi kačamak trebali uvrstiti u redovnu ishranu oboljeli od Crohnove bolesti, upalne bolesti crijeva i dijabetesa.