Oglasi - Advertisement

Brojne biljke u prirodi posjeduju ljekovita svojstva, uključujući i određeno povrće koje je lako dostupno i često se koristi u svakodnevnom životu, poput luka. Iako se često raspravlja o prednostima češnjaka, crveni luk također nudi značajne zdravstvene prednosti.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Opće je poznato da luk nudi brojne zdravstvene prednosti. No, znate li da vanjski sloj ovog povrća služi kao vrijedan izvor moćnih antioksidansa? Preporučljivo je zadržati ljuske luka. Portal Pyszności razjasnio je razloge iza prakse polijevanja kipućom vodom. Mnogi pojedinci odbacuju ljuske luka nakon ljuštenja, što predstavlja veliku grešku.

Licencirani travar tvrdi da bi ljuske luka mogle biti čak i korisnije od samog luka. Naglašava da su te kože bogate bioaktivnim spojem koji je često prisutan u brojnim dodacima prehrani. Da biste ih iskoristili, potrebno je samo preliti vruću vodu preko kora i ostaviti ih da se strme. Herbalist opisuje ljuske luka kao vrlo učinkovit prirodni lijek koji nudi niz terapeutskih prednosti.

Bogate kvercetinom, bioaktivnim biljnim spojem koji je poznat po svojim antioksidativnim svojstvima, ljuske luka značajno doprinose pravilnom stvaranju antitijela koja se bore protiv infekcija.

Služi kao snažan antioksidans, jača imunološki sustav i pomaže u liječenju problema s gornjim dišnim putevima, čime nam omogućuje učinkovitu borbu protiv prehlade i gripe. Nadalje, učinkovito zaustavlja sve vrste upala. Umjesto kupnje skupih dodataka kvercetinu, mogli biste razmisliti o pripremi ovog lijeka koristeći ljuske luka. Za izradu smjese od luka potrebna je ljuska dva manja luka. Jednostavno ih pomiješajte s litrom hladne vode i prokuhajte. Ostavite smjesu da se kuha oko 15 minuta.

Kada ovo vrijeme istekne, procijedite smjesu i ostavite da se ohladi. Aktivirajte med. Ova mješavina se može konzumirati tri puta dnevno, a svaka porcija je jedna čaša. Kvercetin je prirodni kemijski spoj poznat po svojim antioksidativnim, protuupalnim i antihistaminskim svojstvima. Priznat je zbog potencijalnih zdravstvenih dobrobiti koje uključuju: – zaštitu od kardiovaskularnih bolesti, jačanje imunološkog odgovora, – poboljšanje kognitivnih funkcija, – smanjenje simptoma alergije.

Ljuske luka imaju brojne primjene; možda već prepoznajete njihovu značajnu korisnost u vrtlarstvu, uključujući i sobne biljke. Mogu se pretvoriti u visokokvalitetno organsko gnojivo koje ne samo da biljkama dostavlja bitne hranjive tvari, već djeluje i kao sredstvo odvraćanja od muha i drugih nepoželjnih nametnika. Da biste ih obradili, pridržavajte se ovog jednostavnog postupka. Iako se ljuske luka mogu smatrati otpadom, one zapravo predstavljaju moćan izvor vitamina za vrtove i cvijeće. Nema potrebe trošiti novac na komercijalna gnojiva kada je moguće lako proizvesti potrebne hranjive tvari kod kuće.

Postupak: Započnite tako da ljuske luka stavite u staklenku za pekmez i pritisnete ih. Zatim napunite staklenku vodom, zatvorite poklopac i ostavite da odstoji na sobnoj temperaturi dva dana. Nakon tog vremena primijetit ćete produbljivanje boje vode. Uklonite poklopac i ulijte tekućinu u čistu posudu, pazeći da u otopini ne ostanu ostaci ljuske luka. Ova koncentrirana smjesa se zatim može koristiti izravno kao gnojivo za sobne biljke ili vrtne usjeve.

Osim toga, djeluje kao učinkovito sredstvo odvraćanja od muha. Ljuska luka obiluje vitaminima A, B i C, a sadrži i bitne minerale poput kalija, magnezija, kalcija, joda, fosfora i sumpora. Ostaci ljuski u spremniku mogu se lako prenamijeniti; dodavanjem vode i ostavljanjem da se natapaju dva dana, dobivena otopina će zadržati svoje bogatstvo hranjivim tvarima. Ovakvim pristupom vašu će okolinu krasiti živopisno cvijeće, a vaš će povrtnjak napredovati!

Biljke jagoda cvjetaju kada im je osiguran optimalan malč, a ljuske su posebno učinkovite za ovu svrhu u uzgoju jagoda. Školjke djeluju kao barijera, sprječavajući tlo od prekomjerne vlage i isušivanja. Osim toga, igraju ključnu ulogu u suzbijanju rasta korova i odbijanju štetnika. Štetnici kao što su lisne uši, grinje i krumpirova trakavica pokazuju povećanu osjetljivost na miris ljuske luka i spojeva koje ona ispušta.

Kao rezultat toga, ekstrakt ljuske luka predstavlja izvrsnu zamjenu za kemijske pesticide. Da biste pripremili ovu otopinu, pomiješajte 1 kantu ljuski luka s 2 kante tople vode i ostavite smjesu da stoji 5 dana. Nakon filtriranja, pomiješajte dobivenu otopinu s tekućim sapunom u omjeru 2 grama sapuna na svaku litru otopine.

POKLANJAMO TI KNJIGU BESPLATNO!

Upiši svoj email i preuzmi knjigu "Astrologija nije bauk"! Zaviri u tajanstveni svijet zvijezda i otkrij kako zvjezdana magija može promijeniti tvoj pogled na sebe i svijet oko tebe!

Jedan klik te dijeli od tvoje knjige i novih spoznaja!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here