Održavanje pravilne higijene stopala ključno je, osobito tijekom ljetnih mjeseci kada se često nose otvorene cipele. Imate li problema sa suhim i žuljevitim petama, postoji jednostavan lijek koji možete pripremiti i primijeniti kod kuće.

Evo koraka koje treba slijediti:

Sastojci:

Za pripremu i primjenu ovog lijeka trebat će vam mala količina vode, nekoliko tableta aspirina i limunska kiselina (limuntus).

Pretvorite tablete aspirina u fini prah tako da ih zdrobite. Pomiješajte aspirin u prahu s limunskom kiselinom i dodajte malu količinu vode da dobijete pastu. Kako biste pripremili stopala za tretman, preporuča se uroniti ih u toplu vodu oko 20 minuta prije nanošenja mješavine.

Ovaj korak će učinkovito omekšati kožu, osiguravajući optimalne rezultate. Usmjerite nanošenje smjese na svoja stopala, s posebnom pažnjom na problematična područja poput peta. Zamotajte stopala u plastične vrećice i pokrijte ih čarapama jer ćete tako poboljšati upijanje smjese. Nakon 15 minuta čekanja, nastavite s uklanjanjem vrećica s nogu.

Kako biste održali vlažnost i postigli baršunastu glatkoću, stopala obilno namažite hranjivom kremom. Za optimalne rezultate, nastavite s ovim postupkom tijekom sljedećih pet do sedam dana.

Ovaj lijek učinkovito uklanja grubu i isušenu kožu, ostavljajući stopala gipkim i baršunastim. Vrijedno je spomenuti da neki pojedinci mogu doživjeti alergijsku reakciju na aspirin, stoga se preporučuje provesti patch test na maloj površini kože prije nego što ga obilno nanesete.

Štoviše, ako imate dijabetes ili bilo koje drugo stanje koje utječe na cirkulaciju krvi u vašim stopalima, savjetuje se da potražite savjet svog liječnika prije korištenja ovog ili bilo kojeg drugog tretmana za stopala.

BONUS TEKST :

Njegovana i estetski dotjerana stopala uočljiva su karakteristika koja svima privlači pažnju. Važno je napomenuti da žene obično daju prioritet održavanju svojih stopala i noktiju na nogama, pokazujući veću razinu pažnje u tom pogledu. Jedan problem koji zahtijeva posebnu pozornost na stopala je tendencija da koža na ovom području postane suha, zadebljana i ljuštena. Ipak, dosljednom i odgovarajućom njegom stopala može se postići koža koja je glatka i meka.

Drugi česti problem je pojava gljivičnih infekcija stopala i noktiju. Za prevenciju neugodnosti atletskog stopala ključna je cjelovita njega. Atletsko stopalo, također poznato kao tinea pedis, gljivična je infekcija koja obično počinje između nožnih prstiju i manifestira se kao osip s svrbežom i ljuštenjem kože.

Nadalje, gljivične infekcije kože mogu se proširiti i na nokte, što rezultira njihovim propadanjem, što je estetski neprivlačno i štetno za zdravlje. Utješno je otkriti da lijek postoji! Kroz dosljednu i svakodnevnu brigu o njezi stopala, koža se može transformirati u glatku i baršunastu teksturu, bez problema zadebljale kože, uraslih noktiju i grubih mrlja. Razmotrite uvođenje ovih jednostavnih mjera za njegu stopala kao dio svoje rutine.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here