Oglasi - Advertisement

Značenje istočnjačke medicine je veoma popularno u suvremenom društvu, posebno u odnosu na kineske prakse. Većina ljudi sa Zapada , koriste kineske metode kada je u pitanju rješavanje bola. U nastavku današnjeg članka  ćemo dodatno razjasniti ovu temu.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Objašnjava da energija proizvedena u našim rukama tijekom pljeskanja djeluje na način sličan pumpi koljena. Lagano tapkanje po koljenu pomaže upijanju korisnih, biološki aktivnih tvari u tom području. Dok se tehnike pljeskanja mogu koristiti na različitim dijelovima nogu, naglasak bi prvenstveno trebao biti stavljen na koljena.

Držanje jedne ruke na koljenu ključno je tijekom izvođenja ove tehnike. Po završetku ove masaže očekuje se pojačan osjećaj opuštenosti u koljenu praćen osjećajem lakoće. Naknadna tehnika ima za cilj smanjiti trenje; dok jednom rukom na tijelu vršite pritisak prema unutra, suprotnom rukom istodobno tjerajte koljeno prema van. Postavite ruke na koljena, pazeći da budu točno ispod vas.

Usmjerite svoju pozornost na ključnu točku koja se nalazi na unutarnjoj strani koljena, gdje završava kost, i nježno kružno masirajte tu regiju dulje vrijeme. Neposredno ispod površine, u blizini tetiva postaje vidljivo značajno područje.


U ovoj se domeni preporučuje izvođenje kružnih pokreta tijekom masaže, koristeći naizmjenično prste i ruke prema potrebi. Na učinkovitost ove metode značajno utječe primjena laktova. Nadalje, značajan mišić smješten oko koljena ključni je element, budući da je ključan u preliminarnom upravljanju nakupljanjem tekućine unutar koljena.

BONUS:

Ovaj problem se lako može spriječiti. TREBA SE PRIDRŽAVATI SLJEDEĆIH KORAKA. Kako se približava ljeto, značajan broj pojedinaca raduje se prilici da se izuju. Unatoč tome, to oduševljenje može se brzo pretvoriti u razočaranje nakon što otkriju da su im noge natekle od nošenja sandala.

Značajan doprinos ovom problemu je neadekvatan unos tekućine. Širenje krvnih žila uslijed topline dovodi do zadržavanja tekućine, što kasnije uzrokuje oticanje. Postoje različite strategije za rješavanje problema s natečenim nogama, a jedna od ključnih metoda je održavanje odgovarajuće hidratacije putem konzumacije odgovarajuće vode.

Hodanje može donijeti nekoliko prednosti, pa je mudro povremeno se zaustaviti i promijeniti položaj vodeći računa o stanju stopala. Za postizanje najboljih rezultata savjetuje se nanošenje losiona tijekom masaže stopala. Kada dođe do dehidracije, koncentracija soli u tijelu raste, tjerajući ga da štedi oskudnu vodu koju prima. Osim toga, specifični simptomi koji se očituju na jeziku mogu ukazivati ​​na to da bi kava mogla imati štetne učinke na zdravlje.

Dr. Anis Khalaf predlaže jednostavnu kućnu procjenu kako bi se utvrdilo može li konzumacija kave predstavljati zdravstveni rizik. Nedavne studije pokazale su da specifični simptomi uočeni na jeziku mogu poslužiti kao pokazatelji potencijalnih zdravstvenih problema povezanih s unosom kave.
Dr. Anis Khalaf tvrdi da izravna procjena može utvrditi predstavlja li kava pravi problem za pojedinca. Upozorava da specifični simptomi vidljivi na jeziku mogu sugerirati da kava nije najprikladniji napitak za određene osobe. Ukoliko na jeziku primijetite nekoliko pukotina i gustu žutu prevlaku, savjetuje da se suzdržite od konzumacije kave.

Kako izvještava The Mirror, ovi znakovi često upućuju na “tjelesnu neravnotežu”, koja se može pojačati unosom kave. Iako Khalaf ne daje dodatne pojedinosti, ovo stanje je u kineskoj medicini prepoznato kao “nedostatak yina”. Definira se obiljem topline u kombinaciji s nedostatkom tekućine ili hladnoćom.

Dr. Lawrence Cunningham pojašnjava da nedostatak yina predstavlja fiziološku neravnotežu koja je posljedica nedostatka esencijalnih nutritivnih elemenata, što se može manifestirati simptomima poput nemira i lupanja srca.

Kava, prepoznata kao stimulans koji posjeduje svojstvo “inherentnog zagrijavanja”, ima potencijal pojačati ove simptome. Nadalje, Cunningham primjećuje da žuti premaz na jeziku obično označava probleme unutar probavnog sustava i nije isključivo povezan s unosom kave. Na nastanak ovog plaka mogu utjecati razni čimbenici, poput neadekvatne oralne higijene, dehidracije, te postojanje bakterija i gljivica.

Kisela svojstva svojstvena kavi mogu pogoršati određena stanja mijenjanjem pH ravnoteže u usnoj šupljini, čime se olakšava razmnožavanje bakterija i gljivica. Osim simptoma koji mogu utjecati na jezik, konzumacija kave može dovesti do daljnjih komplikacija, uključujući nelagodu u želucu i refluks kiseline, kao rezultat stimulacije lučenja želučane kiseline.

Nadalje, pretjerana konzumacija kave može uzrokovati glavobolje ili migrene. Na Balkanu je kava prepoznata kao dominantno piće. Ova istaknutost, međutim, potiče ispitivanje njegovih učinaka na zdravlje. Dok se jutarnja šalica kave često preporučuje za poticanje budnosti, ključno je priznati da prevelika količina kofeina može predstavljati rizike za naše zdravlje.

POKLANJAMO TI KNJIGU BESPLATNO!

Upiši svoj email i preuzmi knjigu "Astrologija nije bauk"! Zaviri u tajanstveni svijet zvijezda i otkrij kako zvjezdana magija može promijeniti tvoj pogled na sebe i svijet oko tebe!

Jedan klik te dijeli od tvoje knjige i novih spoznaja!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here