Oglasi - Advertisement

Mogli biste se iznenaditi kada otkrijete na kojem se dijelu tijela nalazi najviše klica i koje su posljedice ako ga ne čistite temeljito i redovito!

Dr. Karan Raj često se bavi pitanjima vezanim uz tjelesnu higijenu i dovodi u pitanje razne predrasude, istovremeno upozoravajući na zdravstvene probleme koji se često zanemaruju. Kroz uvide ovog stručnjaka možete otkriti mnoštvo intrigantnih informacija o tijelu i kako ga pravilno njegovati.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Naime, dr. Raj ističe da čak i osobe koje se često kupaju svakodnevno zanemaruju temeljito čišćenje pupka, koji se smatra jednim od najnečistijih dijelova tijela. Ovo područje sklono je nakupljanju bakterija, raznih vrsta prljavštine, mrtvih stanica kože, vlakana tkanine i sličnog otpada s lakoćom.

Jednostavno pranje vodom i kupanje nisu dovoljni; važno je naglasiti da se za čišćenje nikada ne smiju koristiti oštri predmeti! To predstavlja značajan rizik od ozbiljnih ozljeda i mogućih infekcija. Za temeljitije čišćenje pupka neophodna je vata. Važno je potpuno oprati i osušiti pupak. Liječnici ukazuju da topli, vlažni nabori stvaraju idealno okruženje za rast gljivica, što može dovesti do osjećaja peckanja, crvenila i neugodnih mirisa. Fantastična metoda za učinkovito čišćenje pupka uključuje nanošenje male količine maslinovog ili kokosovog ulja i ostavljanje 10 do 15 minuta prije ispiranja.

Nakon nanošenja ulja obavezno je pupak oprati sapunom i vodom. Ključni aspekt je to izvoditi redovito, osobito tijekom treninga.

Dok neki pojedinci svoj dan započinju i završavaju tuširanjem, a drugi se tuširaju sporadično tijekom dana, liječnik ima ključnu poruku za sve.

Jeste li ikada razmišljali o tome da prečesto tuširanje može negativno utjecati na vaše zdravlje, točnije kožu? U tim toplim ljetnim danima, želja za tuširanjem i opuštanjem je neodoljiva, zbog čega se mnogi od nas prepuštaju više puta u jednom danu, često ne razmišljajući o mogućim posljedicama. Možda se čini iznenađujuće, ali medicinski stručnjaci naglašavaju da smanjenje učestalosti tuširanja zapravo može koristiti našoj koži!

Dermatologinja Meri Stefenson tvrdi da, zapravo, svakodnevno tuširanje možda i nije neophodno. Redovitost pljuskova uvelike ovisi o pojedinačnim čimbenicima, kao što su:

koža
-starost
-aktivnost

Liječnik preporuča da se, općenito, tuširate svaka dva do tri dana, što je prilično iznenađujuće.

Što više volite, tuš ili kadu?

Tuširanjem možete uštedjeti i do 50 posto više vode u usporedbi s kupanjem u kadi. Uzmite u obzir trajanje tuširanja; optimalno trajanje je između pet i sedam minuta.

– Prema njegovim riječima, prečesto tuširanje može narušiti prirodnu masnoću i zaštitnu barijeru kože, što rezultira suhoćom, raznim iritacijama, a povremeno čak i osipom ili crvenilom. Naglašava da tuširanje u pravilu ne bi trebalo trajati dulje od tri minute.

Nadalje sugerira da bismo se trebali češće tuširati kada sudjelujemo u aktivnostima, treninzima ili fizičkim radom, jer oni mogu rezultirati pojačanim znojenjem.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here