Oglasi - Advertisement

Sigurni smao da svaka osoba za svoju porodicu želi samo najboje, pa zbog toga često u želji za tim naprave ogromne greške. Naime , kada je reč o konzumiranju voća i povrća , koje se smatra veoma zdravo za pravilan rad svakog organizma , mnoge osobe misle da unose zdravu namirnicu , međutim desi se da unesu sa tom namirnicom i otrove i pesticide kojim su te namirnice prskane .

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Privlačnost jabuka, krastavaca, rajčica i banana pojačana je njihovom sjajnom vanjštinom. I nemojte zavaravati, ovo voće i povrće je nedvojbeno hranjivo.

Kako biste osigurali sigurnost i kvalitetu svojih proizvoda, ključno je temeljito ih očistiti od svih kemijskih aditiva, fiksativa, konzervansa ili drugih tvari koje su se mogle koristiti za očuvanje njihove svježine tijekom transporta.

Evo nekoliko učinkovitih tehnika za postizanje ovog zadatka!

Kako bi se uklonili svi potencijalno opasni elementi, savjetuje se uroniti različito povrće (kao što su zelena salata, rajčice, krastavci i rotkvice), kao i voće (uključujući šljive i kruške) u dvije različite otopine.

-Za početak skupite dvije posude za proces čišćenja voća. U početnoj posudi pomiješajte vodu i jabučni ocat u omjeru pola čaše octa na litru vode. U drugoj posudi pomiješajte vodu s dvije žličice sode na svaku litru vode.

-Nastavite potapanjem voća i povrća u kiselu otopinu, a zatim u alkalnu otopinu, dopuštajući im da se namaču nekoliko minuta. Ova pedantna metoda čišćenja voća osigurava učinkovitost i točnost. Uronite svoje pažljivo pripremljene proizvode u “kiselu kupelj” na pet minuta. Kako biste dovršili postupak, pažljivo isperite predmet pod kontinuiranim protokom vode. Zatim ga uronite u alkalnu smjesu na dodatnih pet minuta.

Završite postupak posljednjim ispiranjem proizvoda čistom, nekontaminiranom vodom. I eto ga! Većina vitalnih hranjivih tvari voća nalazi se u koži, poput kore jabuke. Štoviše, kora je koristan element zahvaljujući obilnim razinama pektina, koji djeluju kao prirodni dobavljač dijetalnih vlakana. Ako želite uživati ​​u punom okusu jabuke, preporučuje se jesti je s korom, ali samo ako je jabuka iz vlastitog voćnjaka.

Sjajna vanjska strana jabuka koje se nalaze u velikim supermarketima postiže se primjenom raznih ulja i voskova nakon duljeg razdoblja skladištenja. Kako biste doista okusili jabuku, odvojite nekoliko trenutaka i uronite je u lonac s kipućom vodom. Svjedočite zadivljujućoj promjeni koja se događa! Nekad prozirna voda postat će mutna, izlažući masni, žuti film.

Koristite spužvu ili zaštitnu rukavicu za čišćenje proizvoda vodom. Kako biste učinkovito eliminirali štetne tvari iz tropskog voća poput banana, ananasa, naranči i drugih agruma, savjetuje se da ih potopite u kipuću vodu i zatim ostavite da se ohlade.

Međutim, sam ovaj korak možda neće biti dovoljan. Kako biste osigurali temeljito čišćenje ovih plodova, preporuča se koristiti četku i temeljito ih isprati pod jakim mlazom vode. Kada je u pitanju ljetna sezona, jagode su omiljeno voće.

Ipak, uobičajeno je da se ovo voće podvrgava procesima uzgoja koji uključuju primjenu pesticida i raznih kemikalija. Iako su te tvari obično unutar prihvatljivih granica, neki pojedinci odlučuju poduzeti dodatne mjere opreza čišćenjem jagoda kako bi uklonili sve moguće ostatke.

Jedna prirodna metoda za čišćenje jagoda uključuje korištenje otopine koja sadrži sodu bikarbonu. Kako bi se spriječilo nakupljanje štetnih nitrita u povrću, ključno je suzdržati se od skladištenja u foliji jer se time otežava protok zraka. Unatoč tome, česta poteškoća nastaje kada se brokula ili krastavac obično pakiraju ovom metodom. Nakon što skinete foliju, ostavite povrće da odstoji na toplom petnaestak minuta. To će pomoći u raspršivanju značajnog dijela toksina. Nakon toga, postupak započinje kiselom i lužnatom kupkom.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here