Ljeto nam je stiglo , pa su proteklih dana temperature visočije od prosjeka , odnosno onog što smo navikli.
„Rajski turisti“ doživljavaju vremensku regresiju, posebno kada su u pitanju pojedinci koji na plaži izazivaju najveću pozornost. Upravo kad se čini da je sve viđeno, pojavljuje se novo otkriće. Video snimljen na plaži kruži platformama društvenih medija, a prikazuje ženu koja je osvojila internet.

Umjesto da se odluči za specijalizirane cipele za vodu, odlučila je ostati vjerna svom osobnom stilu. Obula je cipele s visokom petom i zaplivala u njima. Veliku pozornost privuklo je to što je žena na snimci bez napora hodala po pijesku odmah nakon što je izronila iz vode.
Na temelju primjedbi vidljivo je da su korisnici zadovoljni. Sljedeće ilustrira njegov izgled:
“Možete izraziti svoje mišljenje kako želite, ali ona gazi pijesak u štiklama. Svaka joj čast”, “Neizmjerno se divim vještini snalaženja ove žene u pijesku u štiklama”, “Dama je prisutna na svakom mjestu”, “Dama nije stvorena, ona se rađa”, “Suvremena Afrodita”, istaknuli su u komentarima.
BONUS:
Dječje radosti i ludorije jedan su od najomiljenijih aspekata djetinjstva, faze koja, iako često izazovna, brzo prolazi. Roditelji trogodišnje djevojčice vjerovali su da njihova kći izmišlja svoju nelagodu i da je neiskrena u vezi s tim; međutim, grdno su se prevarili.
Sindrom nemirnih nogu medicinsko je stanje koje se često podcjenjuje ili krivo shvaća, ali može duboko utjecati na kvalitetu života pojedinca. Ovaj neurološki poremećaj definiran je neodoljivom željom za pomicanjem nogu, osobito tijekom razdoblja neaktivnosti, a posebno noću, što dovodi do poteškoća sa spavanjem i čestih smetnji tijekom noći.
Simptomi se manifestiraju kao neugodni trnci, puzanje, a ponekad i bol, koji se povlače tek kada osoba ustane i počne se kretati. Ovaj imperativ kretanja toliko je intenzivan da mnogi pacijenti prijavljuju nemogućnost ležanja ili sjedenja duže od nekoliko minuta. U težim slučajevima simptomi se javljaju gotovo svake noći, značajno ometajući san i dnevne aktivnosti.
Priča jedne majke ilustrira iskustvo njezine 11-godišnje kćeri, koja je nekoliko mjeseci posjećivala svoju sobu noću, izražavajući zabrinutost zbog neobičnog osjećaja u nogama. Kako bi ublažilo nelagodu, dijete je pribjeglo hodanju po sobi, navici koja je na kraju rezultirala kroničnim umorom, akademskim poteškoćama i općim padom razine energije. Tek nakon tri godine neuspješnih pokušaja da se utvrdi uzrok njezinih simptoma, djevojčici je konačno dijagnosticiran sindrom nemirnih nogu.
Podrijetlo ovog sindroma može biti različito. Značajan čimbenik je genetska predispozicija, jer se stanje često manifestira kod nekoliko članova obitelji. Osim toga, ključna je razina željeza u tijelu; nedostatak željeza može izravno utjecati na pojavu simptoma, jer je ovaj mineral neophodan za optimalno funkcioniranje živčanog sustava. Veća je vjerojatnost da će biti pogođeni pojedinci koji pate od anemije, žene koje imaju teške menstrualne cikluse, trudnice i one na dijalizi ili osobe koje žive s kroničnim bolestima.
Nadalje, određeni lijekovi, uključujući određene antidepresive, mogu pogoršati stanje. Uočeno je da se ovaj sindrom javlja dvostruko češće kod žena nego kod muškaraca, ali može utjecati na pojedince svih dobi, uključujući djecu. Međutim, simptomi kod male djece često se podcjenjuju jer se mogu zamijeniti s pukim nemirom ili hiperaktivnošću.
Pri razmatranju liječenja, primarni i najvažniji korak uključuje prepoznavanje i izbjegavanje elemenata koji pogoršavaju simptome, što uključuje alkohol, specifične lijekove i pretjeranu konzumaciju šećera. Ako se otkrije manjak željeza, nadomjestak ili infuzijska terapija mogu biti od koristi. Nadalje, provođenje malih rituala može znatno ublažiti simptome; To može uključivati masaže, tople obloge, kratke šetnje prije spavanja ili aktivnosti koje privlače pozornost i misli.