Smatrana kraljicom cvijeća zbog svoje izuzetne ljepote, orhideja zahtijeva odgovarajuću njegu i brigu kako bi cvjetala. Za razliku od drugih biljaka, zahtijeva jedinstven pristup održavanju, a danas vam predstavljamo koristan savjet.

Ako sumnjate da vaša orhideja ima poteškoća i da nije cvjetala dulje vrijeme, sada predstavlja idealnu priliku za primjenu ovog prirodnog gnojiva. Čineći to, vaša će biljka dobiti esencijalne hranjive tvari potrebne za njezin procvat i počet će redovito cvjetati. Ostavite malo vremena dok nabavljate ovo kuhinjsko gnojivo. Osim toga, razmislite o pretplati na YouTube kanal Mỹo dẹo chười tửi. Korištenje ove metode omogućit će vašoj orhideji da brzo procvjeta i postigne gotovo stalno cvjetanje.
Metode pomlađivanja orhideja. Postupak: uronite posudu s orhidejom u zdjelu napunjenu vodom i ostavite da se namače 20 minuta. Zatim, koristite luk ili njegove ljuske, koji su bogati raznim korisnim spojevima. Stavite ih u staklenu posudu i prelijte jednom litrom kipuće vode. Kašica luka ima antibakterijska i antiseptička svojstva, olakšava brz razvoj korijena biljaka i potiče bujno cvjetanje. Ostavite smjesu da odstoji dok voda ne postigne sobnu temperaturu.
Nakon što se ohladi, smjesa se može filtrirati i koristiti kao oblog za korijenje. Kako biste osigurali dobrobit svoje orhideje, pridržavajte se sljedećih koraka u vezi s gnojidbom. Transplantacija je neophodna ako vaša orhideja dulje vrijeme nije cvjetala. Započnite s uklanjanjem svih pokvarenih ili oštećenih korijena, tretiranjem posjekotina mljevenim cimetom za dezinfekciju. Kada presađujete biljku, upotrijebite metodu namakanja da biste unijeli ekstrakt ljuske luka. Ovo gnojivo treba primjenjivati svaka dva tjedna. Ostavite infuziju da odstoji 30 minuta prije nanošenja na lišće.
Kako biste učinkovito iskoristili otopinu, ulijte je u bocu s raspršivačem i nanesite na obje strane listova. Preporučljivo je prskanje obaviti u ranim jutarnjim satima. Alternativno, izvarak se može koristiti za nježno brisanje lišća pomoću navlaženog pamučnog štapića. Prije presađivanja, razmislite o namakanju korijena orhideje u otopini na 30 minuta, omogućujući im da apsorbiraju vitalne hranjive tvari. Ova se metoda pokazala vrlo korisnom za njegu osjetljivih i nerazvijenih biljaka.
- Korijenski sustav ostat će snažan i brzo će se razvijati, što će rezultirati biljkom koja izgleda estetski ugodnije nego prije. Važno je koristiti borovu koru ili određeni supstrat za orhideje, a ne konvencionalni supstrat. Nakon namakanja lonca, provjerite je li sva voda potpuno iscurila, a zatim osušite lonac papirnatim ručnicima. Ovo će spriječiti propadanje koje može nastati zbog viška vlage. Postavite orhideju na mjesto s dovoljno svjetla, dok se držite dalje od izravne sunčeve svjetlosti. Dodatne informacije možete pronaći u videu koji se nalazi na kraju članka.
Znanje iskusnih kultivatora daje izvanredan rezultat — šećer! Ako ustanovite da se vaša orhideja muči nakon što je premještena, bilo zbog nenamjernog ozljeđivanja ili duljeg razdoblja mirovanja tijekom cvatnje, možda bi bilo korisno razmotriti ovaj prijedlog. Bez sumnje, najvažnije čudo za ovu biljku je šećer.
Za orhideje, šećer djeluje na sličan način kao antibiotici za ljude. Ako ga pravilno koristite, vaša će orhideja početi cvjetati.
Koju funkciju ima šećer? Pomaže osušenoj vegetaciji, pomaže biljkama koje su pretrpjele slučajna oštećenja tijekom rukovanja, pomaže onima koje nisu cvjetale duže vrijeme i revitalizira starije biljke kojima nedostaje snage.
Kakav je postupak? Pomiješajte 1 žličicu šećera s jednom litrom vode i u tu smjesu potopite orhideju. Ostavite ga da se namače otprilike 8 do 9 sati, iako neki sugeriraju da može ostati u otopini cijeli dan. Zatim ga ostavite u mirnoj vodi još sat vremena. Time je proces zaključen. Sljedećeg dana primijetit ćete da orhideja izgleda znatno zdravije i postupno će povratiti punu vitalnost.