Osim blagih i kratkotrajnih simptoma koji obično imaju očite uzroke, ne treba odbaciti ni druge znakove bolesti. Ovi simptomi mogu ukazivati ​​na teška stanja koja utječu na vitalne organe kao što su srce, jetra, pluća, želudac, žuč, bubrezi i drugi.

Pravodobno prepoznavanje svih ovih simptoma može značajno utjecati na liječenje, čak i kod najtežih bolesti. U tekstu koji slijedi otkrijte 25 simptoma koji zahtijevaju hitan odlazak liječniku. Neočekivani znakovi bolesti mogu uključivati: Izazovi u verbalnoj komunikaciji. Iznenadni bljeskovi svjetla u viziji.

Brza promjena u ponašanju i mentalnom stanju koja se događa unutar kratkog vremenskog okvira. Vid može postati zamućen ili dvostruk. Ukočenost u vratu. Napetost u čeljusti, rukama i vratu. Teška nelagoda u prsima. Simptomi ove prirode mogu ukazivati ​​na značajne zdravstvene probleme, pa ćemo se pozabaviti svakim zasebno. Moždani udar može ukazivati ​​na poteškoće u govoru. Iznenadni problem u artikulaciji riječi mogao bi signalizirati problem u centru za govor povezan s moždanim udarom. Govor može postati spor, a može biti i nejasan ili netočan.

Osim toga, jedna strana lica može pokazivati ​​znakove opuštenosti, što može sugerirati potencijalni moždani udar. Ako primijetite bilo kakve znakove bolesti, svakako se bez odlaganja javite Hitnoj pomoći. Bljeskovi i razne “mušice” koje se pojavljuju u vidnom polju prilično su tipično iskustvo vezano uz starenje.

Općenito, ovo su benigni pokazatelji promjena koje se događaju u staklastom tijelu oka. Neočekivana pojava svjetlijih bljeskova i veće količine “mušica” u vidnom polju može ukazivati ​​na pukotinu mrežnice koja zahtijeva hitnu pomoć. Ako se ne riješi, tekućina može iscuriti ispod pukotine, što može dovesti do odvajanja mrežnice i potencijalno dovesti do sljepoće. Kratkotrajne promjene mentalnog statusa zahtijevaju procjenu od strane stručnjaka ako se ponašanje voljene osobe neočekivano promijeni.

Ovaj pristup se također primjenjuje u slučajevima kada je demencija već dijagnosticirana. Akutna zbunjenost obično nije uobičajena situacija. Češće je posljedica stanja koje zahtijeva liječenje, poput akutne urinarne infekcije. Hipoglikemija, koja se odnosi na smanjenje razine glukoze u krvi kod osoba s dijabetesom, također može dovesti do zbunjenosti.

Osim toga, neravnoteža elektrolita u tijelu i određeni lijekovi mogu pridonijeti ovom stanju. Promjene u vidu mogu ukazivati ​​na ozbiljnije zdravstvene probleme. Simptomi poput zamagljenog vida, “dvoslike”, gubitka vida na jednom oku ili smanjenja vidnog polja na jednoj strani značajni su i mogu ukazivati ​​na prisutnost moždanog udara.

BONUS TEKST :

Heljda sadrži spojeve koji su učinkoviti protiv stafilokoka, streptokoka i klostridije. Svježe iscijeđeni sok preporučuje se za čišćenje krvi, kod svih vrsta čireva, kao pomoć kod otečenih žlijezda i hemoroida.

Sebastian Kneip je isticao da će rana zacijeliti kao da je prošivena zlatnim koncem ako se namaže sokom od krkavine. Hildegarda je sokom od krkavine liječila otekline izazvane ubodom škorpiona. Ovaj stari narodni lijek u nekim je zemljama službeno odobren za liječenje.

Najčešća upotreba krkavine je u liječenju kašlja. Djelotvoran je i kod drugih bolesti dišnih organa – astme, upale pluća. Prema nekim istraživačima, krkavina izaziva odbojnost prema pušenju i smanjuje želju za nikotinom. Zato se sve više koristi u proizvodima za odvikavanje od pušenja.

Za prestanak pušenja možete žvakati list trpuca ili piti čaj. Sok od heljde je vrlo antibakterijski i stoga ne treba konzervans jer se ne kvari. Ima jaka antibakterijska svojstva. I zato ne treba nikakav konzervans: jednostavno se ne može pokvariti. Sjemenke se koriste za uništavanje parazita, ameba i glista.

Preporučuje se kao laksativ, osobito djeci, te kod upale sluznice. Dnevna konzumacija osam grama sjemenki sprječava stvaranje žučnih kamenaca. Melemi, ulja, tinkture, sirupi: u čajevima i naljevima od krkavine. Mladi listovi koriste se za juhe, salate ili se mogu kuhati.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here