Rada Manojlović, pored svoje uspješne karijere, ima i vrlo zanimljiv ljubavni život koji ne krije od javnosti. Pjevačicu Radu Manojlović od pojave u javnosti dovode u vezu sa trojicom muškaraca. Na samom početku karijere , Rada se predstavila široj publici učestvujući na muzičkom takmičenju Zvezde Granda, a potom je ušla u ljubavnu vezu sa kolegom Milanom Stankovićem.
Nakon njega išla je sa Momirom Gajićem i Harisom Berkovićem. Iako je zadržala pozitivne odnose sa prva dvojica, njeno odvajanje od sportskog menadžera bilo je burno.
Naime, Gajić, njen prethodni partner, nanio joj je najznačajnije poniženje s kojim se ikada suočila u svojoj karijeri. Tokom vremena provedenog sa Milanom Stankovićem, Rada je priznala da gaji osećanja prema drugom, a da je otkriveno da je neko drugi Momir Gajić. Nakon ovog otkrića, Rada je 2015. prekinula dugogodišnju vezu sa Gajićem, nakon što su bili zajedno tri godine. Tokom izjave koju je dao o njihovoj prošloj vezi, savetovao je da nije mudro imati romantičnu vezu sa pevačicom, navodeći kao primer Radu.

Čuvši ove riječi, Rada se nije bunila zbog njihovog uticaja. Umjesto toga, izjavila je da njen bivši partner više nema nikakvu važnost u njenom životu i izrazila želju da izbjegne pažnju medija. Njena izjava je bila odgovor na negodovanje njegove sestre prema Radinom porijeklu kao narodnom muzičaru iz ruralnog područja. Momirov otac je u početku odbacivao bilo kakve optužbe za nedjela protiv sina, insistirajući na njegovoj stručnosti i sposobnostima.
Ipak, Rada se borila sa krivicom što je narušila vezu sa Milanom zbog veze sa Momirom, teretom koji je nosila sa sobom i koji sebi nikada nije mogla oprostiti. Momir je trenutno oženjen Nevenom Ninković, a žive na Floridi, gdje je zaposlen kao košarkaški menadžer. S druge strane, Rada ostaje sama nakon raskida sa Harisom prije otprilike godinu dana.
BONUS ČLANAK:
Demencija prvenstveno pogađa starije osobe, no iskustvo je jednako izazovno i za članove njihovih obitelji. Kako bi se smanjio rizik od njegove pojave, moraju se poduzeti razne mjere.
Mozak, naš najvitalniji organ, regulira sve temeljne funkcije, uključujući pamćenje i kognitivne sposobnosti. S godinama, svaki aspekt našeg tijela, uključujući i mozak, doživljava promjene. Iako je starenje neizbježno, moguće je smanjiti kognitivno pogoršanje i očuvati zdravlje mozga. Ključni čimbenik u tom procesu je pravilna prehrana, posebice konzumacija omega-3 masnih kiselina. Zašto je održavanje zdravlja mozga tako bitno?
- U našim dvadesetima kognitivne sposobnosti i pamćenje su na najvišim razinama; međutim, kako pojedinci prelaze u rane četrdesete, mnogi počinju opažati suptilno smanjenje funkcije pamćenja. Iako se ove prve indikacije mogu činiti beznačajnima, potencijalno bi mogle navijestiti pojavu ozbiljnijih problema u narednim godinama, poput demencije ili Alzheimerove bolesti. Istraživanja pokazuju da pridržavanje hranjive dijete može ublažiti rizik od ovih bolesti, posebno ističući važnost dostatne konzumacije omega-3 masnih kiselina.
Omega-3 masne kiseline: ključne za održavanje zdravlja mozga. Pretežno pronađene u masnoj ribi poput lososa i haringe, omega-3 masne kiseline sastavni su dio zdravlja mozga. Ove esencijalne masti čine značajan dio masnih stanica u našem mozgu, što njihovu prisutnost čini vitalnom. Omega-3 olakšavaju stvaranje novih moždanih stanica, što je ključno za očuvanje kognitivnih funkcija, pamćenja i cjelokupnog zdravlja mozga.