Oglasi - Advertisement

Početak rata u Ukrajini značajno je promijenio globalnu situaciju. Primjetan je značajan rast cijena, tako da danas gotovo nema proizvoda koji nije barem udvostručio svoju cijenu od januara prošle godine. Stanje u svim aspektima života postalo je izrazito nesigurno, pa danas razmatramo potencijalne metode štednje, posebno kad je riječ o električnoj energiji.Svi danas provode mjere štednje, kao što je slučaj s Italijom koja je znatno stabilnija od nas. U današnjim utakmicama Serije A često se koriste dnevni termini kako bi se smanjila potrošnja električne energije. Samo jedna utakmica, poput Inter-Napoli, održava se u večernjem terminu. Sigurno se pitate koje strategije mogu pomoći u smanjenju potrošnje električne energije.

Ako nastavite čitati ovaj članak do kraja, dobit ćete korisne savjete od stručnjaka. O ovoj temi posljednjih dana razgovarao je i Miloš Banjac s Mašinskog fakulteta u Beogradu za Radio Beograd 1. Naglasio je važnost pravilne upotrebe električne energije s malim kućanskim aparatima. “Uvijek imate dvije strategije za korištenje kućanskih aparata. Jedna je kupiti što je energetski efikasnije, a druga je pravilno ih koristiti. Bojler je najveći potrošač u kućanstvu, troši oko 24 posto električne energije i on je jedan od najskupljih aparata u kući”, istaknuo je profesor. Što se tiče efikasnosti, napomenuo je da nemamo puno opcija za bojlere, ali možemo štedjeti korištenjem na pravilan način.
Također je spomenuo štednju vode te predložio da se, na primjer, kod kupanja ili brijanja ne drži stalno otvorena slavina. “Kada voda prokuha, smanjite temperaturu na ringli. Nećete ubrzati proces kuhanja jer je temperatura vode kad prokuha uvijek 100 stupnjeva”, naglasio je Banjac.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here