Ispovjesti su u današnje vrijeme postale veoma popularne na društvenim mrežama. Ljudi dijele detalje iz svog života , anonimno , u nadi da nisu sami , da će im se javiti neko sa sličnom situacijom , pa dati i poneki savjet.

DODATNI TEKST
Kad bi se sugeriralo da je dječak iz Novog Pazara, čak i držeći harmoniku u ruci, izronio kao bit jugoslavenskog rock and rolla, vjerojatno bi se to odbacilo kao puka fantazija. Međutim, ovaj narativ nije izmišljotina; to je istinita priča o Lazi Ristovskom, čovjeku čija je izvedba svakom notom otkrivala dubinu njegova duha i čiji je svaki glazbeni pasus bio sastavni dio njegove sudbine.
Rođen u Novom Pazaru, svoje godine formiranja proveo je u Kraljevu, mjestu odakle je započeo njegov put. S nepunih pet godina molio je roditelje da mu kupe harmoniku jer je već tada glazbu doživljavao kao sastavni dio svog identiteta. Roditelji su mu, verujući u njegove sposobnosti, kupili orgulje „Vok Jaguar” – značajnu investiciju od 540.000 tadašnjih dinara, ali i duboku afirmaciju njegovog talenta. Njegova je sposobnost bila očita; kao dječak pohađao je nastavu kod uglednih profesora, a kasnije je upisao prvu glazbenu školu osnovanu u Kraljevu.
Lazin početni bend, Nameless, rođen je iz mladenačke radoznalosti. Nastupili su na školskim zborovima, svladali svoje prve rifove, akorde i dobili prve aplauze. Međutim, Laza je prepoznao da je glazba za njega više od pukog prolaznog interesa; bio je to dubok poziv. Posljedično, postupno je napredovao do viših stupnjeva.
Uspon njegove glazbene karijere započeo je angažmanom u kultnoj grupi Smak, gdje je pridonio novom zvuku koji karakteriziraju progresivne melodije i poetične klavirske skladbe, značajno revitalizirajući tadašnji glazbeni krajolik. No, ključni trenutak na njegovom putu dogodio se ulaskom u Bijelo Dugmet — tranzicija koja se u to vrijeme smatrala gotovo svetogrđem, slično kao kad bi pojedinac prešao iz Partizana u Zvezdu. Ipak, Laza je ostao odlučan, potpuno svjestan svojih težnji i jedinstvenog doprinosa koji može dati.
U to vrijeme njegova supruga Vesna Panić, inače kiparica, bila je u osmom mjesecu trudnoće. Unatoč odlasku u Sarajevo na suradnju s Bregovićem, shrvan emocijama odlučio se vratiti. No, uz Vesninu podršku nastavio je s aktivnostima, a na dan kada je s Dugmetom održao svoj inauguracijski koncert rodila mu se kći Sanda. Ova je prigoda postala neizbrisivo obilježena kako u obiteljskoj povijesti tako iu području glazbe.
Lazin profesionalni put nadilazio je angažman u velikim ansamblima. Izašavši iz sjene kolektiva, pokazao je svoj jedinstveni talent kao solo umjetnik. Kombinirajući elemente klasične glazbe, rocka i eksperimentalnih zvukova, stvorio je stil koji je nadilazio konvencionalne granice. Osim toga, skladao je glazbu za filmove, a njegova djela za “Lepa sela lepo gore” i “Nečista krv” i danas su prepoznata kao sugestivni glazbeni prikazi emocija i povijesti.
Svaka pjesma u kojoj je sudjelovao nosila je svoj osebujni pečat, od “Zabrovljene” do “Pljuni i pevaj Jugoslavijo moja”. Bilo je emocija u svakoj noti i Lazine esencije u svakoj melodiji.
Bez obzira na svoja postignuća, Laza je dosljedno davao prioritet vrijednostima obitelji i skromnosti. Njegova kći Sanda, iako glazbeno obrazovana, odlučila se baviti slikarstvom; međutim, priznala je da je glazba uvijek bila sastavni dio njezina života, osjećaj koji pripisuje svom ocu. Prije njegove smrti, uspješno je prodala sve svoje radove na izložbi u Bolu na Braču, trenutak za koji vjeruje da bi njezin otac smatrao ispunjenjem željenog sna.
U posljednjim godinama života Laza se suočio sa značajnim zdravstvenim problemima koji su rezultirali prikovanošću za invalidska kolica. Unatoč tome, zadržao je nepokolebljiv osjećaj optimizma. Njegov osmijeh i vedro držanje izdržali su do samog kraja, služeći kao obilježje čovjeka koji je shvatio da dok je sve u životu prolazno, ono što ostane iza njega traje.
Prošlo je sedamnaest godina od njegove smrti, ali on ostaje u kolektivnom sjećanju kao čovjek koji je svoje emocije izražavao uz pomoć klavijatura – umjetnik koji je izbjegavao svjetla reflektora, iako su ga ona stalno tražila.
Laza Ristovski nadilazio je puko članstvo u istaknutim bendovima; utjelovio je duh jednog doba, utjelovio umjetnost u njezinom najčišćem obliku – čovjeka čije su praznine služile kao produžeci njegova srca. Njegovo naslijeđe, obilježeno tihim sjajem i nepokolebljivom predanošću obitelji i glazbi, predstavlja vrijednosti koje ostaju bezvremenske. Samim tim, svaki put kada se zasvira stara pjesma s njegovim potpisom, Laza iznova uskrsne.