Fotografija Mirjane Bobić Mojsilović budi sjećanja na njeno detinjstvo i bezbrižne školske dane. Od tada se ova preslatka djevojčica promjenila izvan svih prepoznatljivih obrisa, ali njena umjetnička i osjećajna duša i dalje zrači dječijom maštom i bezbrižnošću. Tokom svog djetinjstva, Mirjana je provodila vrijeme sa svojim sestrama Gordanom i Zoricom, dijeleći bezgraničnu ljubav i bliskost s njima.Danas je Mira uspješna spisateljica, dramski pisac, novinarka i slikarka, a njen talenat i umjetnički doprinos imaju pohvale u najvišim tonovima. Ipak, izvan svoje umjetničke karijere, ostaje dama, majka, sestra i supruga koja je, čak i nakon gubitka svog voljenog muškarca, ostala odana njihovoj ljubavi.Mirjana se udala za Ljubomira Mojsilovića 1988. godine i zajedno su dobili kćerku Milu.
Nažalost, samo godinu dana nakon rođenja njihove kćerke, Mirjana je postala udovica kada je njen suprug, ugledni ljekar Ljubomir, preminuo u svojoj 37. godini. Nakon tog tragičnog gubitka, Mirjana se posvetila svojoj umjetničkoj karijeri i odgajanju kćerke Mile, koja danas ima diplomu arhitekte, sretan brak i predstavlja najveću podršku i oslonac svojoj majci.Mirjana je nakon završene Prve beogradske gimnazije upisala Fakultet političkih nauka u Beogradu, gdje je diplomirala na smjeru novinarstvo. Počela se baviti novinarstvom 1979. godine kao saradnik u časopisima “Omladinske novine” i “Duga”. Tokom svoje karijere, radila je kao urednik u časopisu “Intervju” i kasnije kao urednik-autor u “Dugi”.
Njene novinarske tekstove možete pronaći u publikacijama poput NIN-a, Mladine, Danasa, Oslobođenja, Nedelje, Politike, TV revije, Stava, Demokratije i mnogim drugim.Mirjana je svoj književni put započela izdanjem svoje prve knjige pod nazivom “Baba nemoj ništa da me pitaš” 1997. godine. Ova knjiga predstavlja zbirku kraćih priča koje se bave temama ljubavi, žena i njihovih različitih muškaraca. Priče u knjizi istražuju različite aspekte međuljudskih odnosa, od smiješnih i zabavnih do tužnih i dosadnih trenutaka. Jedna od priča iz ove zbirke, nazvana “Dragulj Beograda,” čak je objavljena u Antologiji pripovjetki srpskih književnica, koju je priredio Rajko Lukač.