Prema njegovim nalazima, brzo povećanje unosa vlakana, osobito za one koji nisu navikli na to, može rezultirati nepovoljnim simptomima, naglašavajući snažnu vezu između našeg općeg blagostanja i zdravlja našeg probavnog sustava.

Porast broja osoba koje imaju probavne probleme može se povezati s nezdravom prehranom, užurbanim načinom života i nedovoljnom tjelovježbom. Te su tegobe češće ljeti i imaju poseban utjecaj na želudac.

Stoga je ključno odrediti prvi korak u rješavanju ishoda ovih stanja. Unatoč tome što dr. Zoe naglašava važnost konzumiranja 30 grama vlakana dnevno, istraživanja pokazuju da nevjerojatnih 91% pojedinaca u Velikoj Britaniji ne zadovoljava ovaj preporučeni unos. Nažalost, okolnosti ostaju nepromijenjene.

I dalje postoji povezanost između prehrane bogate vlaknima i smanjenog rizika od srčanih bolesti, moždanog udara, dijabetesa tipa 2 i raka crijeva. Kako biste postigli svoje ciljeve u vezi s vlaknima, ona preporučuje uključivanje hranjivih zdjelica jogurta s cjelovitim žitaricama, voćem, orašastim plodovima i sjemenkama u vašu rutinu doručka ili pripremu salate od graha za ručak.

Međutim, on upozorava protiv naglog povećanja unosa vlakana ako na to niste navikli, jer to može dovesti do neugodnih simptoma. Naglašena je važnost zdravlja našeg crijeva jer ono izravno utječe na naše cjelokupno blagostanje.

Jedna od prednosti koje nudi je jačanje imunološkog sustava. Nevjerojatno, do 70 posto naših imunoloških stanica nalazi se u crijevima, služeći kao ključna obrana od štetnih mikroba stvaranjem zaštitne barijere poznate kao crijevna sluznica. Ova barijera, koja sadrži veću koncentraciju antitijela nego drugi dijelovi tijela, reagira na ozljede ili infekcije bez nanošenja štete zdravom tkivu”, zaključila je.

BONUS ČLANAK 

SVI SU JE ZAMRZILI: Ostavila muža dok je umirao od raka!

Značenje braka u suvremenom društvu smanjeno je u odnosu na prethodne generacije, što rezultira sve većom sklonošću pojedinaca da olako prekidaju veze koje ne ispunjavaju. Iako je pohvalno imati mogućnost napustiti toksičnog partnera, postoje slučajevi u kojima je ključno izdržati poteškoće i ostati predan svojoj drugoj osobi.
U ovom članku donosimo priču koja je izazvala snažne emocije kod brojnih čitatelja. U potrazi za novim početkom, Jana Fraj, 22-godišnja Amerikanka, preselila se u New York zajedno sa svojim voljenim suprugom. Njihova su srca bila puna ljubavi i snova o izgradnji obitelji i pronalaženju utjehe u ugodnom prebivalištu. Nažalost, njihova je sreća naglo zaustavljena kada je njezin suprug dobio srceparajuće otkriće da boluje od raka testisa. Ovaj nepredviđeni obrat razbio je njihove nade i pokrenuo intenzivnu borbu za njegovu dobrobit. U potresnom intervjuu za NY Post, Jana je ispričala o iznenadnom prekidu njihovih budućih ambicija.
“Cijeli naš put nestao je u trenu. Sposobnost formuliranja planova nestala je preko noći. Kako se netko uopće može koncentrirati na bilo što drugo kada je suočen s tako katastrofalnom bolešću?” prenijela je. Jana je primijetila da ljudi imaju različite reakcije kada su suočeni s teškim bolestima.
Podijelila je vlastito iskustvo, izražavajući razočaranje zbog sklonosti svog supruga da se utapa u samosažaljenju, a zanemaruje pokazati brigu za njezinu dobrobit. Tijekom svog dugog i izazovnog puta tražili su pomoć od više zdravstvenih djelatnika, ali Jana nikada nije dobila podršku ni riječi ohrabrenja. Unatoč Janinim stalnim pokušajima da se brine za svog supružnika, njegovo zdravlje se stalno pogoršavalo.
S vremenom se njezin nekoć pun nade smanjio, a misli o povlačenju iz situacije počele su joj se infiltrirati u misli. Dok je svjedočila njegovoj patnji, postalo joj je sve teže izraziti svoje emocije. Priznala je da joj se razgovor o vlastitoj dobrobiti pred neminovnim gubitkom čini pomalo egocentričnim. Međutim, Janin pogled na život doživio je duboku promjenu nakon tragičnog gubitka zajedničkog poznanika.
Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here