Srećom, danas postoji široka lepeza kućanskih aparata i uređaja koji nam pomažu u obavljanju napornih i dugotrajnih poslova. Među njima je i perilica posuđa.
Za one koji posjeduju perilicu posuđa, preporučljivo je uzeti u obzir ove korisne preporuke. Takva razmatranja će povećati njegovu učinkovitost, jamčeći da će svako jelo izaći besprijekorno čisto. Proces je relativno jednostavan i svakako ekonomičan. Za daljnju pomoć pogledajte vodič koji nudi YouTube kanal Empfehlungsfuchs.
Za početak čišćenja filtra, izvadite košaru iz perilice posuđa, jer će to olakšati bolji pristup filtru. Ova komponenta je odgovorna za filtriranje čestica hrane i skupljanje zaostalog otpada. Obično se može odvojiti pomoću standardnog odvijača.
Potrebno je temeljito čišćenje. Predmet je poželjno oprati hladnom vodom i izribati starom četkicom za zube. Što se tiče prskalica, vrijeme je da se pozabavimo njihovom čistoćom, jer se otvori odgovorni za disperziju vode mogu začepiti s vremenom. Provjerite je li sve vraćeno u prvobitno stanje. Sljedeća stavka koja zahtijeva pažnju je posuda za sol, koja također zahtijeva temeljito čišćenje. Kako biste to olakšali, dodajte 50 g sode bikarbone u perilicu posuđa i stavite ocat u odjeljak namijenjen za pranje kapsula.
Za uklanjanje kamenca iz perilice posuđa, uključite je na maksimalnu temperaturu i pritom pazite da unutra nema posuđa. Ovaj ciklus pranja je učinkovit za tu svrhu. Za one kojima nije zgodno da posuđe ostaje mokro nakon pranja u perilici i radije ga ne suše ručno, postoji rješenje. Ilustrirati ćemo kako upotrijebiti kuhinjsku krpu za sušenje posuđa u perilici posuđa, čime ćete izbjeći izravno rukovanje predmetima.
Pridržavajući se ovih smjernica, vaše će posuđe izaći suho nakon pranja u perilici posuđa.
Mnogi ljudi posjeduju perilicu posuđa prvenstveno kako bi smanjili vrijeme potrebno za ručno pranje posuđa, čaša i posuđa. Nekoliko pojedinaca uživa u zadatku pranja suđa.
- Dok perilice posuđa obično dobro rade u čišćenju, ovisno o modelu i godini proizvodnje, često nailaze na poteškoće u procesu sušenja. Uobičajeno je da predmeti izvađeni iz perilice posuđa ostanu vlažni čak i nakon završetka ciklusa pranja, što je stvarnost za koju bi mnogi željeli da je drugačija. Srećom, suvremeni modeli perilica posuđa često imaju postavku sušenja.
Unatoč tome, brojni domaći majstori tvrde da je njegova izvedba u praktičnim scenarijima prilično nezadovoljavajuća. Tanjuri često izlaze iz perilice posuđa još topli i mogu imati nekoliko kapljica vode na donjoj strani. Plastične posude stalno zadržavaju vlagu, čak i kada su uzete iz visoko ocijenjenih perilica posuđa! Koja je najučinkovitija metoda sušenja plastičnog posuđa u perilici posuđa? Nažalost, moramo prenijeti razočaravajuće podatke. Stakleno, metalno i keramičko posuđe učinkovitije održava toplinu tijekom ciklusa pranja, olakšavajući isparavanje svih zaostalih kapljica vode.
Plastika ima manji kapacitet zadržavanja topline, što omogućuje zadržavanje kapljica vode bez potpunog isparavanja. Plastične predmete obično je teže sušiti zbog njihove smanjene toplinske mase u usporedbi s keramičkim ili metalnim predmetima. Posljedično, tijekom ciklusa sušenja u perilici posuđa, oni imaju tendenciju da gube toplinu brže od drugih materijala. Koja je najučinkovitija metoda sušenja posuđa u perilici posuđa? Iako se korištenje upijajuće krpe može pokazati korisnim, postoji tehnika za povećanje učinkovitosti značajke sušenja u perilici posuđa; ova metoda, međutim, zahtijeva određenu pomoć.
Za početak otvorite vrata perilice posuđa nakon završetka ciklusa i preko njih položite suhi, upijajući ručnik. Također je moguće postaviti dva ručnika jedan do drugog. Nakon toga jednostavno zatvorite vrata i proces je završen. Ručnik će upiti znatnu količinu vlage koja bi se obično zadržavala na posuđu. Uz to, razmislite o izradi vlastitih tableta za perilicu posuđa kod kuće, što može dovesti do uštede od nekoliko stotina eura godišnje. Ove tablete mogu se izraditi u samo nekoliko minuta, učinkovite su, ekološki prihvatljive i znatno ekonomičnije od komercijalno dostupnih alternativa.
Koji je razlog ulaganja u skupe kemikalije kada postoji jednostavno rješenje? Za pripremu tableta potrebne su sljedeće komponente. Bitno je održavati točne omjere, stoga koristite istu šalicu za mjerenje svih sastojaka. Potrebne stavke su: 1 velika šalica sode bikarbone, 1/2 šalice soli, 1/4 šalice limunske kiseline i 1/2 šalice vode.
- Postupak: Započnite proces izrade domaćih tableta oblaganjem lima za pečenje papirom za pečenje. Zatim ravnomjerno rasporedite sodu bikarbonu po limu. Stavite u pećnicu zagrijanu na 200°C i ostavite da se peče 30 minuta.
Pustite da se soda bikarbona ohladi prije nego što je premjestite u zdjelu. Umiješajte sol i limunsku kiselinu, zatim postupno dodajte vodu uz stalno miješanje. Kada smjesa dobije dovoljnu gustoću, ulijte je u silikonski kalup namijenjen za led. Ovaj proces će dati oblike tableta koji prikladno stanu u odjeljak vrata perilice posuđa. Kako biste spriječili upijanje vlage, ove kocke čuvajte u zatvorenoj posudi. Koji je ispravan način korištenja i čuvanja prirodnih tableta u perilici posuđa? Bitno je osigurati da korišteni kalup sadrži komponente koje odgovaraju veličini dozatora u perilici posuđa.
Ove organske kocke nisu samo učinkovitije u otapanju, nego su i ekološki održive. Nadalje, njihova znatno niža cijena omogućuje uštedu od više stotina eura godišnje. S obzirom na kontinuirani rast cijena, usporedba troškova proizvodnje kućnih tableta i njihove kupnje pokazuje da je stvaranje vlastitih tableta zapravo ekonomičniji izbor. Služe kao organska zamjena za sredstvo za ispiranje koje se obično koristi u perilicama posuđa.
Postoji ekološki prihvatljiva opcija za tablete za pranje posuđa. Umjesto laka može se koristiti ekonomičnija i zdravija zamjena. Možete bez napora ostati na mjestu i dodati malu količinu jabučnog octa u perilicu posuđa. Ovaj dodatak služi ne samo za čišćenje, već i za dezinfekciju posuđa.