Moja se svekrva nedavno susrela s prevladavajućim problemom – jakom nelagodom u peti. Dakle, što je zapravo petni trn? To je abnormalna izraslina na petnoj kosti koja uzrokuje bol tijekom hodanja.

Nakon buđenja ili ustajanja iz sjedećeg položaja, pojedinci obično osjećaju nelagodu lokaliziranu na unutarnjem dijelu pete. Intenzitet ove boli je takav da često izaziva usporedbe s osjećajem zarivanja čavala u petu, što je mišljenje moje svekrve. Otkrili smo da konvencionalni lijekovi daju bolje rezultate u usporedbi s kremama koje se kupuju bez recepta.

U nastavku je nekoliko tehnika s kojima smo eksperimentirali: Kako biste poboljšali protok krvi i metabolizam kalcija, a istovremeno spriječili nakupljanje soli, jednostavna tehnika uključuje lupkanje petama o pod. Druga metoda uključuje ribanje krumpira, uključujući koru, i stavljanje na gazu. Nanesite ovu mješavinu krumpira na petu, prekrijte plastičnom folijom i obujte čarape.

Ne zaboravite mijenjati tretman na dnevnoj bazi. Za optimalne rezultate preporučuje se ovaj tretman pratiti u trajanju od otprilike 7-8 dana. Pomiješajte med i sol u jednakim omjerima, smjesu nanesite na komad gaze, a zatim gazom prekrijte oboljelo mjesto i pričvrstite plastičnom vrećicom.

Ostavite ga preko noći i ponavljajte ovaj postupak dosljedno tijekom razdoblja od 10 dana. Nakon niza tretmana, svekrva je osjetila značajno smanjenje bolova, a do petog tretmana bolovi su potpuno nestali.

Osim toga, postoji tinktura aspirina koja ima ljekovita svojstva. Da biste napravili ljekovitu otopinu, usitnite 10 tableta aspirina i pomiješajte ih s 250 ml limunova soka ili 70% alkohola.

Ostavite smjesu da odstoji nesmetano 1-2 dana. Svaku večer u dobivenu tinkturu uronite gazu, namažite je na petu, prekrijte plastičnom vrećicom i preko noći nosite čarape. Započnite dan čišćenjem i hidratacijom stopala.

Uz dosljednu upotrebu kreme za stopala u rasponu od 10 tretmana, primijetit ćete nestanak grube kože i naslaga na stopalima. Osim toga, korisno je uključiti redovito čišćenje stopala četkom ili kamenom za pete, nakon čega slijedi nanošenje kreme.

BONUS ČLANAK :

Prisutnost hrđe na vodovodnim cijevima ne samo da uzrokuje štetu, već i narušava cjelokupnu estetiku interijera. Toplo se preporučuje da se ovaj problem odmah riješi nakon otkrivanja. Iako su u trgovinama dostupni brojni proizvodi dizajnirani posebno za čišćenje cijevi i uklanjanje ove dosadne pojave, oni često mogu biti prilično skupi i ne moraju uvijek dati željene rezultate.

Umjesto toga, razmislite o korištenju znatno pristupačnije alternative koju vjerojatno već imate – kečapa. Ovaj začin sadrži octenu kiselinu, koja ima sposobnost učinkovitog suzbijanja hrđe tako što je potpuno otapa. Kako biste uklonili hrđu, obilato namažite zahvaćene površine slojem kečapa.

Ostavite ga da nesmetano odstoji dva sata. U slučajevima kada se hrđa zadržala dulje vrijeme i opsežnije je prirode, možda će biti potrebno ponoviti postupak i produžiti nanošenje kečapa za dodatni sat. Oblikujte komad aluminijske folije u kompaktnu kuglu i upotrijebite je za snažno ribanje korodiranih cijevi. Završite postupak temeljitim ispiranjem područja vodom i primijetit ćete izvanredne rezultate.

Za dodatni sjaj, napravite gustu pastu kombiniranjem sode bikarbone i vode. Nakon što se pasta formira, obilato je nanesite na cijevi. Ostavite pastu da odstoji jedan sat prije nastavka.

Nakon isteka naznačenog vremena, nježno obrišite cijevi kako biste otkrili njihov novopronađeni sjaj. Uključivanjem prethodne metode kečapa, možete postići blistav izgled svojih lula, čineći ih potpuno novima.

Primjenom ovih jednostavnih tehnika osigurat ćete da vaše vodovodne cijevi ostanu čiste i bez hrđe, a sve to uz korištenje isplativih i lako dostupnih predmeta.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here