Oglasi - Advertisement

U našim krajevima upotreba začina je minimalna, za razliku od nekih drugih krajeva svijeta. Ova perspektiva može zahtijevati preispitivanje, s obzirom na to da mnogi začini posjeduju korisna ljekovita svojstva.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Danas se fokusiramo na bosiljak, biljku poznatu po svojim brojnim prednostima. Riječ “bosiljak” izvedena je iz grčkog izraza “basilikos”, što u prijevodu znači “biljka vrijedna kraljevskog statusa”. Zamislite užitak posjedovanja tako plemenitog lišća u vlastitom domu – to je doista sjajno.

Sjemenke bosiljka mogu se kupiti u poljoprivrednim apotekama kao iu trgovinama mješovitom robom koje nude raznolik izbor. Obično je cena oko 50 dinara. Jedan paket sjemena može dati više izdanaka, koji se mogu posaditi pojedinačno ili uzgojiti u jedan impresivan grm.

Ako želite kupiti sadnice, sadnice su lako dostupne na tržištu, obično po cijeni od oko 30 dinara. Ova količina dovoljna je za smještaj sadnice u kontejner, što omogućuje postavljanje na kuhinjsku prozorsku dasku ili terasu.

Osnova za postizanje svega ovoga u potpunosti je ukorijenjena u uvjerenju da prisutnost ove biljke u domu osigurava blagostanje i eliminira mogućnost siromaštva. Za pojedince koji ostaju postojani i nisu pod utjecajem različitih ideologija, postoje uvjerljivi razlozi za uzgoj bosiljka u nadolazećoj proljetnoj sezoni.

1. Neizostavan saveznik u borbi protiv depresije.

2.Održava se cjelovitost kardiovaskularnog sustava.

3. Potiče rad probavnog sustava i pomaže u pročišćavanju organizma.

4. Pospješuje proces probave.

5. Tijelu je pružena zaštita od dijabetesa.

6. Neosporne kvalitete ove supstance kao snažnog afrodizijaka su evidentne.

7.Jedna značajna prednost ovog proizvoda leži u njegovom sadržaju antioksidansa, koji nudi zaštitu od niza bolesti.

8. Potiče upravljanje stresom.

9. Ova tvar pruža obranu od infekcija i virusa zbog svojih antimikrobnih svojstava.

10. Predstavlja najučinkovitije rješenje u borbi protiv napretka kancerogenih bolesti.

Basil se susreo s raznim okolnostima, pokazujući svoju svestranost i prilagodljivost u brojnim aspektima.

Za ublažavanje mučnine i suzbijanje nagona za povraćanjem možete jednostavno pomiješati dvije kapi eteričnog ulja bosiljka sa žličicom meda; đumbir ima usporediva svojstva u borbi protiv mučnine i povraćanja. U Indiji se listovi bosiljka često koriste za liječenje uboda insekata i poznati su po svojim afrodizijačkim svojstvima. Prastari savjet koji su prenijele naše bake predlaže da grančice bosiljka stavite u blizini kreveta kako biste odvratili dosadne komarce.

Osobama s masnom kosom ili kožom, kao i onima koji imaju osipe ili crvenilo, savjetuje se pripremanje čaja od bosiljka za kupanje, koji se može koristiti i za ispiranje kose.

Mješavina bosiljka, komorača, kadulje i borovnice može se koristiti za ublažavanje upala u želucu i crijevima, kao i za smanjenje osjećaja mučnine. Nadalje, u kombinaciji s valerijanom, ova biljna mješavina potiče miran san, potiče opuštanje i oslobađa od stresa i napetosti.

Uključivanje bijelog sljeza, majčine dušice i drugih korisnih biljaka u režim može ponuditi olakšanje i potporu osobama koje pate od astme i bronhitisa.

Kako bi se postigla najbolja apsorpcija ljekovitog djelovanja, preporučljivo je sve čajeve pripremati s jednom litrom vode. Za to u litru čaja dodajte dvije žlice čaja i po želji pojačajte okus medom. Korisno je pijuckati čaj polagano tijekom dana kako bi se u potpunosti iskoristili njegovi terapeutski učinci. No, kada se priprema čaj posebno za probavne probleme, preporuča se konzumirati ga bez dodanih sladila. Biljka koja se naziva bosiljak.

 

Bosiljak, poznat po svojoj svestranosti, poboljšava profil okusa brojnih kulinarskih kreacija poput umaka, tjestenine, povrća, jela na bazi rajčice te jela s graškom i grahom. Ova se biljka može savršeno integrirati u juhe, okrepljujuće salate i namaze, kao i koristiti u tekućini za kuhanje ribe ili kao ukras za prženu ribu. Nadalje, njegovo skladno sljubljivanje sa sirom i češnjakom čini ga izvanrednom opcijom za namaz za predjelo.

Kako biste održali vitalne elemente bosiljka, preporučljivo je trgati lišće rukom, a ne metalnim nožem. Kada se koristi kao začin, preporučuje se uključivanje bosiljka pred kraj procesa kuhanja kako bi se spriječio gubitak njegovih korisnih i ljekovitih svojstava uzrokovan produljenim izlaganjem toplini.

Bosiljak je dostupan za kupnju u rasadnicima, a po dolasku u vaš dom, trebao bi se nalaziti na toplom, dobro osvijetljenom području koje prima dovoljno sunčeve svjetlosti, a pritom se pobrinite da bude dovoljno zaliven. Uz marljivu njegu i brigu, ova biljka će vas velikodušno nagraditi svojim atraktivnim izgledom, ugodnim mirisom i blagotvornim ljekovitim svojstvima.

POKLANJAMO TI KNJIGU BESPLATNO!

Upiši svoj email i preuzmi knjigu "Astrologija nije bauk"! Zaviri u tajanstveni svijet zvijezda i otkrij kako zvjezdana magija može promijeniti tvoj pogled na sebe i svijet oko tebe!

Jedan klik te dijeli od tvoje knjige i novih spoznaja!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here