Kad počne vrtlarska sezona, štetnici poput krumpirove zlatice i gusjenice postaju vrlo aktivni. Kako bi se borili protiv ovih neugodnosti, mnogi vlasnici pribjegavaju upotrebi pesticida. No, danas smo tu da s vama podijelimo potpuno prirodno rješenje…
Kako biste zaštitili svoj povrtnjak, voćnjak i rasadnik od štetočina poput lisnih uši, puževa puževa, gusjenica, krumpirovih crva, grinja i gljivica, predstavljamo vam ultimativno rješenje. Ovaj vrlo učinkovit organski insekticid i pesticid pružit će optimalnu zaštitu vašim biljkama. Osigurajte sigurnost svojih rajčica, paprika, krastavaca, patlidžana, jagoda, zelenih mahuna i tikvica tako što ćete ih zaštititi od mogućih šteta uzrokovanih štetočinama. U ovom sveobuhvatnom vodiču pokazat ćemo korak po korak proces stvaranja snažnog prirodnog insekticida koji se ne oslanja na upotrebu kemikalija. Odvojite trenutak da pogledate videozapis s uputama u nastavku za potpuno razumijevanje zadatka koji je pred vama.
BONUS:
Pripremite se da vas iznenadi zapanjujuća tehnika: skrivena formula za uzgoj obilnih vreća krumpira. Ovaj sveobuhvatni priručnik sadrži detaljan vodič kroz umijeće uzgoja krumpira s nevjerojatnim uspjehom. Prvi korak je ključan: pažljivo odaberite idealan sjemenski krumpir. Odlučite se za certificirani sjemenski krumpir poznat po svojoj iznimnoj produktivnosti i otpornosti na bolesti. Prije sadnje, olakšajte proces klijanja pohranjivanjem sjemena krumpira na hladno, suncem obasjano mjesto. Sada, hajde da pripremimo vašu prtljagu. Uhvatite torbu i preklopite joj strane, smanjujući njezinu visinu za pola
Proces sadnje krumpira i dodavanje zemlje bit će olakšani ovom metodom. Kako bi se pospješila pravilna drenaža, važno je napraviti više rupa na dnu vrećice. Započnite ravnomjernom raspodjelom kombinacije zemlje za posude i komposta ili stajnjaka, otprilike 4-6 inča u dubinu, na dnu vreće. Pobrinite se da sjemenski krumpir bude ravnomjerno raspoređen po tlu, s razmakom od oko 5 inča između svakog. Broj korištenih sjemenki krumpira može varirati ovisno o veličini vrećice, no preporučljivo je započeti s 3-5 sjemenki.
Nakon što ste posijali sjeme krumpira, ključno je pokriti ga slojem zemlje u dubini od 4-6 inča. Neophodno je postići pravu ravnotežu kada je u pitanju razina vlage u tlu – ono treba biti dovoljno nakvašeno, a da ne bude pretjerano zasićeno. Nakon ovog koraka zatvorite spremnik i budite strpljivi dok očekujete rast vaših krumpira. Postupno uključite zemlju u proces, što vas vodi do sljedećeg koraka. Kada biljke krumpira dostignu visinu od otprilike 12 inča, nježno presavijte stranice vrećice prema gore i dodajte još zemlje da prekrijete bazu biljke. Ponavljajte ovu radnju dok vrećica ne postigne maksimalan kapacitet.
Metoda poznata kao “trening” potiče rast više gomolja duž potopljenih stabljika. Za promicanje optimalnog razvoja, ključno je održavati stalnu razinu vlage za krumpir. Adekvatno zalijevanje, osobito tijekom sušnih razdoblja, od ključne je važnosti. Štoviše, ako želite, možete pospješiti njihov rast povremenom primjenom gnojiva sa sporim otpuštanjem koje sadrži uravnoteženu mješavinu hranjivih tvari. Korak 7: Ostanite oprezni protiv štetočina i bolesti redovitim pregledom biljaka krumpira. Neophodno je obratiti pažnju na bilo kakve znakove invazije štetnika ili bolesti.
Kako bi se riješili problemi koji se često susreću, kao što je krumpirova plamenjača, savjetuje se odabrati sorte krumpira koje su otporne na ove probleme i potiču odgovarajući protok zraka oko spremnika. Kada lišće krumpira počne venuti i poprimiti žutu boju, to znači da je spreman za berbu. U ovom je trenutku ključno prestati zalijevati biljke, dopustiti krumpiru da se osuši nekoliko dana prije nego što nastavite s berbom. Da biste sakupili krumpir, jednostavno preokrenite vrećicu i pažljivo prosijte zemlju.