U današnjem članku ćemo vam otkriti jednu tajnu . Naime , stručnjaci su otkrili  uobičajene pogreške koje osobe  često čine dok kuhaju tursku kavu, što na kraju rezultira kiselim okusom omiljene kafe.

  • Za mnoge pojedince pomisao na dan bez turske kave je nezamisliva, s prvom šalicom koja se često pije odmah nakon buđenja. Ipak, usprkos naizgled jednostavnoj prirodi pripreme ovog omiljenog napitka, uobičajeno je da počine barem jednu pogrešku koja umanjuje njegov okus.

Koje su najčešće pogreške?

Količina crne kave nije u skladu s kulinarskim pristupom.
Različite metode kuhanja zahtijevaju različite količine mljevene kave, budući da se stupanj ekstrakcije taloga kave povećava s finijim mljevenjem.

  • Upotreba više fino mljevenih zrna kave produljuje vrijeme potrebno da voda prođe kroz talog kave, čime se produljuje razdoblje kontakta između vode i taloga.

Smjernica: Tehnike kuhanja koje uključuju smanjeno trajanje kontakta zahtijevaju upotrebu fino mljevenih zrna kave, dok one koje uključuju produljeno vrijeme kontakta zahtijevaju grublje mljevena zrna kave. 2. Vrsta vode.

S obzirom na to da se renomirani napitak sastoji od približno 98 posto vode, od iznimne je važnosti koja vrsta vode koja se koristi jer značajno utječe na ukupnu kvalitetu.

Preporučljivo je koristiti filtriranu vodu.

3. Temperatura na kojoj se priprema za kuhanje

Tijekom cijelog procesa kuhanja temperaturu treba održavati između 90°C i 95°C.

Preporučljivo je dovesti vodu do vrenja i ostaviti je da odstoji otprilike 30 sekundi prije početka procesa kuhanja.

4. Odgovarajuća količina kave

Pojedinci često piju pretjeranu količinu kave u pokušaju da poboljšaju profil okusa bljutavog napitka; međutim, pretjerano uživanje može dovesti do pojave nepoželjnih kiselih nota.

Uputa: Optimalna količina kave za upotrebu je 2 čajne žličice na svakih 170 mililitara vode. Osim toga, važno je da voda ne dosegne točku vrenja.

Kada kuhalo za vodu napunjeno vodom stavljate na štednjak, savjetuje se da ne čekate točku vrenja.

Uputa: Nakon postizanja temperature vrenja, odmah uklonite posudu s izvora topline. Prebacite jednu trećinu vode u šalicu, a zatim dodajte kavu. Dobro promiješajte kako biste uklonili grudice. Zatim vratite kavu na ploču štednjaka; kad se popne do ruba posude za kavu, maknite je s vatre. Nakon toga dodajte prethodno ocijeđenu vodu, lonac ponovno stavite na zagrijani štednjak i ostavite da još jednom prokuha.

6. Izbjegavajte pretjerano miješanje.

Kada kuhate kavu, ključno je dovesti tekućinu do vrenja, a zatim je odmah ukloniti s izvora topline bez daljnjeg miješanja. Osim toga, nemojte dopustiti da se više puta digne do vrha posude za kavu jer će to promijeniti okus kave.

Uputa: Nakon što zavrije, maknite lonac sa štednjaka i ne miješajte. Ostavite ga da se odmori 3 do 4 sekunde. Nakon toga umiješajte žličicu hladne vode i ulijte sadržaj u šalice.

7. Kava zaslađena šećerom

Preporučljivo je ne stavljati ga u već skuhanu kavu.

Preporučljivo je staviti šećer u hladnu vodu u vrču prije nego što ga stavite na štednjak.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here