Kada je riječ o našem trenutnom izboru hrane, sa sigurnošću se može reći da svi imamo određenu naklonost prema nezdravim opcijama. Tvorci ove hrane bili su prilično lukavi u korištenju pojačivača okusa, pazeći da nam sve što se smatra nezdravim nevjerojatno privlači. S druge strane, hrana koja je uistinu korisna za naše tijelo često nema isti ugodan okus, što rezultira rijetkom konzumacijom, što je zapravo i najbolje.

Opće je poznato da nedovoljna prehrana igra značajnu ulogu u nastanku kancerogenih stanja. Uključivanje određenih sastojaka i aditiva u preradu hrane, s ciljem poboljšanja okusa i drugih poželjnih karakteristika, može unijeti kemijske tvari koje predstavljaju rizik za naše zdravlje. Kako bismo se zaštitili od potencijalno opasnih karcinogena i tvari koje potiču razvoj raka, ključno je da ih možemo identificirati. Kako bi se osigurala vlastita sigurnost i dobrobit, preporučljivo je kloniti se određenih namirnica poput pomfrita i hrenovki.

Ovi proizvodi se proizvode od nekvalitetnog mesa i sadrže opasne elemente. Zanimljivo je da unatoč tome što su upoznati s ovom informacijom, značajan broj pojedinaca nastavlja koristiti mikrovalne pećnice. Važno je napomenuti da su ovi uređaji zabranjeni u brojnim zemljama zbog emitiranja štetnog zračenja i stvaranja kancerogenih tvari. Nadalje, mnogi se ljudi oslanjaju na kupovne juhe zbog njihove praktičnosti, nesvjesni činjenice da su ti naizgled bezazleni izbori zapravo prepuni štetnih sastojaka koji predstavljaju ozbiljan rizik za zdravlje. Kako biste osigurali svoje dugoročno zdravlje i dobrobit, ključno je izbjegavati određene namirnice koje mogu ugroziti vaše cjelokupno zdravlje. Primjeri uključuju komercijalno pripremljene juhe, kobasice, hrenovke i čips koji sadrže štetne tvari, poput kalijevog glutamata.

Ovaj poseban aditiv, također poznat kao E621, bezbojni je konzervans koji se široko koristi u raznim prehrambenim proizvodima. Unatoč tome, važno je prepoznati da prekomjerni unos kalijevog glutamata može imati štetne posljedice na rad mozga, zdravlje srca i opću dobrobit. Pašteta Za proizvodnju pašteta koristi se meso najniže kvalitete, što rezultira lošijim krajnjim proizvodom. Međutim, problem nadilazi samo kvalitetu mesa. Pašteta se sastoji od kombinacije kože, kostiju, iznutrica i hrskavice. Iznenađujuće, više od polovice paštete sastoji se od vode. Nadalje, u smjesu se dodaju masnoće, kožice, škrob, razni začini i razne kemikalije, poput emulgatora. U određenim varijantama, udio stvarnog mesa je samo oko 30 posto. Sve paštete sadrže značajnu količinu soli, a one koje se nalaze u crijevima još su štetnije od onih u limenkama. Unatoč tome, nema potrebe da se trajno odreknete voljenog uživanja.

Pripremajući paštetu u vlastitoj kuhinji, imat ćete potpuno znanje o sastojcima koji se koriste.

Margarin Kada je riječ o mazanju kruha, maslac je poželjnija opcija u odnosu na margarin. Margarin, široko korištena zamjena, dobiva se iz kemijski ekstrahiranih biljnih ulja, posebno iz suncokreta. Nažalost, visoke temperature koje se koriste tijekom procesa obrade ulja gube u ulju njihove prirodne vitamine i antioksidanse, što rezultira stvaranjem štetnih slobodnih radikala koji mogu oštetiti stanice i povećati rizik od raka. Ta su ulja sama po sebi nezdrava, a uključivanje kemikalija dodatno skrućuje margarin, čineći ga štetnim za nečiju dobrobit. Stoga se kod mazanja kruha savjetuje umjesto margarina odlučiti se za maslac. Listove sira možete pronaći u prodaji. Jasna je činjenica da se ovaj konkretni sir ne dobiva samo od čistog sira. Umjesto toga, dobiva se iz nusproizvoda procesa proizvodnje sira. Sastoji se od samo 50 posto sira, a preostale komponente uključuju vodu, mast, emulgatore i sintetička bojila, a sve se to koristi za povećanje estetske privlačnosti proizvoda.

Značajno je da ovaj sir sadrži dvostruko više soli nego u običnom siru, dok udio masti nadmašuje udio bilo kojeg drugog mliječnog proizvoda. Kokice U klasifikaciju namirnica štetnih za zdravlje uvrštene su i kokice, ali ne i popularna varijanta s kotlićem. Suprotno tome, kokice za mikrovalnu pećnicu predstavljaju značajnu opasnost zbog uključivanja kemijskog spoja koji je znanstveno povezan s povećanim rizikom od raka, problema s plodnošću i komplikacija s bubrezima. Osim toga, brojne marke kokica za mikrovalnu pećnicu sadrže obilje umjetnih aroma, transmasti i drugih kemikalija za koje je poznato da izazivaju glavobolju i mučninu. Stručnjaci za nutricionizam ljubiteljima kokica savjetuju da se odluče za tradicionalni način pripreme. kobasice Mješavina noktiju, kože, papaka, crijeva, vena, hrskavice i niskokvalitetnog mesa prolazi kroz proces koji ih čini neprepoznatljivima.

Ova mješavina se zatim kombinira sa sojom, škrobom, začinima, vodom, prekomjernom količinom soli, konzervansima, pa čak i pigmentima dobivenim od ruževa za usne i ekstraktom paprike. Ishod? Poznati hot dog, proizvod kojeg se zbog svog sastava i potencijalnog djelovanja na organizam treba kloniti. Srećom, domaće kobasice služe kao prikladna zamjena. Za promicanje optimalnog zdravlja i sprječavanje proliferacije tumorskih stanica, ključno je usvojiti hranjivu prehranu koja uključuje hranu bogatu omega-3 masnim kiselinama, esencijalnim masnim kiselinama i prirodnim vitaminom C, koji nadmašuje sintetičku varijantu koja se nalazi u farmaceutskim proizvodima. Osim toga, nužno je uključiti raznovrsno voće i povrće u režim prehrane i osigurati adekvatan unos vitamina D izlaganjem sunčevoj svjetlosti 10 do 15 minuta dnevno, a sve to uz hidrataciju vodom.

Redovita tjelesna aktivnost i učinkovito upravljanje razinom šećera u krvi također su ključni čimbenici u regulaciji rasta kancerogenih stanica, budući da su ti uvjeti nepovoljni za njihov razvoj. Identificiranjem najopasnijih krivaca koji stoje iza raka, možemo točno odrediti određenu hranu koja sadrži alarmantno visoke razine ovih tvari. U nastavku su navedeni neki primjeri: Američka koalicija za prevenciju raka savjetuje da se konzumacija hrenovki ograniči na ne više od 12 mjesečno kako bi se smanjio potencijalni rizik od raka kod djece. Osobama koje jako vole hrenovke i teško im je bez njih, preporuča se potražiti alternative koje ne sadrže natrijev nitrit.

Salama, vrsta suhomesnatih proizvoda, dostupna je u određenim trgovinama zdrave hrane, iako većina dostupnih opcija sadrži prekomjerne razine nitrita. Suprotno tome, slanina je bogata zasićenim mastima, koje se povezuju s povećanim rizikom od raka, osobito u vezi s malignim stanjima dojke. Nenadmašni vladar nezdravog uživanja, krafne obuhvaćaju mješavinu hidrogeniranih ulja, bijelog brašna, šećera i akrilamida u jednom ukusnom zalogaju.

Prženi krumpirići, slatki užitak, nastaju kada se krumpir izloži povišenim temperaturama i kuha u hidrogeniranom ulju. Neke varijante ovih hrskavih poslastica još su dražesnije dodavanjem šećera, koji im daje nevjerojatan okus. Međutim, važno je spomenuti da se potencijalna prisutnost akrilamida često zanemaruje u ovom scenariju. Čips i krekeri često sadrže skrivene sastojke poput bijelog brašna, šećera i transmasti. Stručnjaci Svjetske zdravstvene organizacije tvrde da promjena načina prehrane i načina života može spriječiti čak 70% slučajeva raka, čak i ako to nije lako vidljivo.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here