Vaša mašina za veš se sigurno zaprljala zbog svakodnevnog korištenja. U današnjem čllanku vam donosimo nekoliko saveta na koji način da očistite svoju mašinu za veš , od buđi i kamenca , a da pri tome uštedite novac .

 

Kako biste osigurali da vaša perilica rublja ostane u besprijekornom stanju, bitno je upoznati se s nekoliko jednostavnih smjernica koje će spriječiti bilo kakvu potencijalnu štetu. Molimo vas da se pridržavate uputa na portalu sovkus. Kako biste osigurali optimalne performanse i dugovječnost, potrebno je pravilno očistiti spremnik za vodu vaše perilice.

  • Održavanje je neophodno za svaku perilicu rublja kako bi pružila pouzdanu i učinkovitu uslugu. Kako vrijeme prolazi, nakupljanje naslaga kamenca i ostataka deterdženta postaje sve značajnije unutar sustava.

Ne samo da to može oštetiti vašu perilicu rublja, već također može umanjiti ukupnu kvalitetu vašeg rublja. Odvodna cijev se može začepiti prljavštinom, uzrokujući smanjenje ispuštanja odgovarajuće količine deterdženta za pranje rublja i rezultirajući neugodnim mirisom koji ispušta perilica rublja.

Korištenjem ove kućne perilice rublja možete učinkovito održavati njezinu čistoću i produžiti joj vijek trajanja.

Da biste napravili željenu smjesu, pomiješajte 50 grama vodikovog peroksida s po 3 žličice sode bikarbone i sapuna za pranje rublja.

Budite oprezni pri uklanjanju dozatora deterdženta i obilno nanesite pripremljenu smjesu po njegovoj površini. Preporučeno vrijeme za ostavljanje uključeno kreće se od 15 do 30 minuta, što može varirati ovisno o razini onečišćenja. Nakon toga očistite spužvicom i temeljito isperite tekućom vodom.

  • Bubanj perilice može se učinkovito očistiti istim proizvodom. Uvide pruža profesionalni tehničar za perilice rublja Savjet koji sam dobio došao je od poznanice koja je slučajno bila supruga stručnjaka za perilice rublja s velikim iskustvom (iako u mirovini, još uvijek nudi pomoć potrebitima). Pokušajte i sigurno ćete biti zadovoljni rezultatima! Iznimna ocjena njihove perilice rublja proizlazi iz njezine sposobnosti da besprijekorno funkcionira više od dva desetljeća, bez ikakve plijesni, mirisa ili kamenca. I sama često pokušavam i unatoč pohvalama koje ocat dobiva od drugih, smatram da je učinkovitiji.

Želim naglasiti važnost toga da se ovo čini samo povremeno, jer je to dovoljno. Obavezno ga čistim otprilike svaka dva do tri mjeseca. Ako želite brzo ukloniti kamenac s grijaćih tijela, najjednostavniji pristup je korištenje limunske kiseline, lako dostupnog rješenja za uklanjanje kamenca. Kako biste pravilno napunili spremnik za deterdžent, preporuča se uliti otprilike 100-200 grama limunske kiseline. Pokrenite ciklus pranja s postavkom temperature od 60 stupnjeva.

Čišćenje vaše perilice rublja i uklanjanje naslaga kamenca iz njenih ključnih komponenti postiže se bez napora pomoću ove jednostavne metode. Primarne komponente sastoje se od valjaka i grijaćih elemenata. Pazite da temeljito očistite gumenu brtvu perilice rublja. Pomiješajte žlicu limunske kiseline s pola litre vode. Uronite tkaninu u smjesu i dobro zatvorite unutrašnjost. Prisutnost prljavštine, premaza i spora plijesni nestaje u zraku. Korištenjem gore navedenih tehnika čišćenja, ne samo da će vaša perilica rublja biti temeljito očišćena, već će i besprijekorno raditi duže vrijeme. Čitateljica Peta dijeli svoje uvide o pravilnom načinu čišćenja perilice rublja. Već otprilike dvije godine ponosna sam vlasnica perilice rublja koju marljivo održavam redovitim pranjem, pa i na nižim temperaturama.

Prije nekog vremena moj je suprug počeo primjećivati ​​promjenu mirisa svojih košulja. Privukao mu je pažnju jer sam tada bila na porodiljnom dopustu i činilo se da nisam primijetila razliku u mirisu. S vremenom sam počeo primjećivati ​​da je neugodan miris koji se širio iz perilice rublja i odjeće daleko od očekivanog mirisa.

Na temelju prijedloga prijatelja, odlučio sam isprobati booster koji je prikazan u televizijskom programu. Prema iznesenim tvrdnjama, glavni uzrok lošeg zadaha pripisuje se prisutnosti tvrdokornih ostataka poput prašine, prljavštine i masnoće koji se ne uspijevaju otopiti na nižim temperaturama, zadržavajući se unutar perilice rublja i ispuštajući neugodan miris. Osobno sam testirao učinkovitost običnih tableta za pranje posuđa u uklanjanju ovih naslaga, posebno onih od masnoće. Pokazali su se vrlo učinkovitima u otapanju i uklanjanju takvih ostataka. Sljedeći koraci opisuju postupak: Za pranje rublja jednostavno stavite dva komada u perilicu, namjestite temperaturu na 90 stupnjeva i pustite perilicu da radi. Ishod je za mene bio vrlo zadovoljavajući; međutim, odjeća je ponovno ispuštala neugodan miris.

Kao rezultat toga, sada provodim ovaj postupak redovito, s učestalošću najmanje jednom svaka tri mjeseca. Domaće rješenje poznato kao “Stone Eater” razvijeno je za rješavanje tvrdokornih naslaga kalcija. Posljednje desetljeće marljivo sam stvarao i koristio ovaj izvanredni prašak, što je rezultiralo time da moja perilica radi besprijekorno kao dobro podmazan stroj. Stoga ga svim srcem podržavam svojim poznanicima koji se susreću s problemima kamenca ili neugodnih mirisa jer nudi učinkovita rješenja. Kako bismo zadovoljili potrebe entuzijasta kamenjara koji se fokusiraju na kućno vrtlarstvo, potrebno nam je: Kako biste zajamčili optimalne rezultate čišćenja unutrašnjosti vaše perilice rublja, neophodno je koristiti temeljac koji se sastoji od dva dijela sode za pranje. Uključivanjem ovog ključnog sastojka, možete biti sigurni u isporuku visokokvalitetne vode za proces čišćenja.

 

Svojstva sode bikarbone da otapa masnoću mogu se pripisati njenom sastavu od dva dijela sode bikarbone. Ja sam povećao količinu limunske kiseline u originalnom receptu sa 1 na 2 dijela. Dodatak kiselina ne samo da povećava moć čišćenja, već također pruža antibakterijska svojstva, učinkovito uklanja kamenac i ostavlja osvježavajući miris. Omekšavanje vode može se postići korištenjem nejodirane soli koja se sastoji od jednog dijela. koristi: Provjerite jesu li sastojci temeljito izmiješani prije nego što ih prebacite u spremnik koji se može zatvoriti.

Za čišćenje sam upotrijebio nekoliko žlica (otprilike 4-5), stavio ih u praznu perilicu rublja i odabrao ciklus od 90 stupnjeva. Svaki put kad perem rublje, obavezno ga stavim žlicu u bubanj jer učinkovito omekšava vodu i održava perilicu čistom. Osim toga, koristim ovaj određeni proizvod kada pokrećem perilicu posuđa.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here