Dok dijagnosticiranje vaše perilice rublja i uklanjanje kamenca i prljavštine može uzrokovati značajne troškove, odlučivanje da je sami očistite može dovesti do ušteda. Kako biste osigurali da to učinite ispravno i izbjegli oštećenje uređaja, važno je pridržavati se nekoliko jednostavnih savjeta koji će vam pomoći da svoju perilicu rublja održite u besprijekornom stanju.

Pravilno održavanje ključno je za svaku perilicu rublja kako bi se osigurao njezin vrhunski rad. Kako vrijeme prolazi, ostaci deterdženta i naslage kamenca nakupljaju se unutar stroja, što dovodi do smanjene kvalitete pranja i potencijalnog oštećenja uređaja. Osim toga, prljavština može začepiti odvodnu cijev, spriječiti odgovarajuće ispuštanje deterdženta i rezultirati neugodnim mirisima.

Održavanje vodospremnika

Sastojci:

-50 grama hidrogen peroksida,

-3 žličice sode bikarbone i

-3 žličice deterdženta za pranje rublja.

Postupak: Sve sastojke dobro sjediniti. Nježno izvadite spremnik deterdženta i rasporedite smjesu u izdašnom sloju po njegovoj površini. Ostavite smjesu da odstoji 15-30 minuta, ovisno o tome koliko je prljava. Spužvicom očistite dozator, a zatim ga isperite pod tekućom vodom.

Ova tehnika može biti učinkovita i za čišćenje bubnja perilice rublja. Ovaj savjet daje iskusni tehničar za popravak perilica rublja koji je podržao ovu metodu zbog njezine dokazane učinkovitosti.

  • Kamenac s grijaćih tijela najlakše ćete brzo ukloniti pomoću limunske kiseline.

Postupak:

Dodajte 100-200 grama limunske kiseline u odjeljak za deterdžent. Pokrenite ciklus pranja na temperaturi od 60 stupnjeva.

Ova jednostavna metoda učinkovito uklanja kamenac sa svih bitnih komponenti unutar perilice, kao što su grijaći elementi i valjci.

  • Održavanje gumene brtve podloške Sastojci: 500 mililitara vode i 1 žlica limunske kiseline.

Postupak: Pomiješajte limunsku kiselinu s vodom kako biste dobili otopinu.

Namočite krpu u ovu smjesu i njome obrišite unutrašnjost gumene brtve. Ova tehnika učinkovito uklanja prljavštinu, ostatke i spore plijesni, jamčeći da će vaša perilica rublja ostati čista i sanitarna. Iskustva korisnika o metodama čišćenja Čitateljica Peta posjeduje perilicu rublja dvije godine i redovito je održava.

Unatoč tome, njezin je suprug primijetio da rublje više nema onaj svježi miris kao prije. U konačnici su otkrili da je neugodan miris rezultat nakupljanja deterdženta i prljavštine koja se nakuplja na nižim temperaturama.

Tablete za perilicu posuđa iskoristite tako da dvije od njih stavite u perilicu. Podesite temperaturu na 90 stupnjeva i pustite da stroj završi svoj ciklus. Ova je tehnika omogućila Peti da iskusi obnovljenu svježinu svoje odjeće, a sada slijedi ovu rutinu svaka tri mjeseca. Peta koristi DIY prašak za uklanjanje kamenca poznat kao Homemade Calgon i predlaže ga prijateljima koji se suočavaju s problemima nakupljanja kamenca ili neugodnih mirisa.

Sastojci:

Dvije porcije sode za pranje, dvije porcije sode bikarbone, dvije porcije limunske kiseline i jedna porcija nejodirane soli.

Postupak: Pomiješajte sastojke i čuvajte ih u posudi koja se može zatvoriti. Za pranje prazne perilice upotrijebite nekoliko žlica (otprilike 4-5) na temperaturi od 90 stupnjeva. Osim toga, ovaj proizvod služi kao dodatak rublju za omekšavanje vode i održavanje čistoće perilice rublja.

Održavanje perilice rublja čistom i bez kamenca može uvelike produžiti njezin vijek trajanja i poboljšati kvalitetu pranja.

Ekonomičan i učinkovit pristup uključuje korištenje prirodnih sastojaka poput limunske kiseline, sode bikarbone i vodikovog peroksida. Uključivanjem redovitog čišćenja i pridržavanjem ovih prijedloga, vaša će perilica rublja godinama raditi besprijekorno, bez neugodnih mirisa i problema s kamencem. Primijenite ove tehnike i uživajte u dobro funkcionalnoj perilici rublja bez mrlja.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here