Identitet oca djeteta Danijele Vranješ dugo je bio neotkriven. O svom emotivnom partneru, s kojim je provela više godina, glumica je namjerno odlučila ne govoriti, pa njegovo ime do sada nije bilo u javnosti. Tijekom gostovanja u podcastu “Snaga uma” Danijela je otkrila više nego ikad prije, iskreno progovorivši o svom bivšem partneru, glazbeniku Igoru Maleševiću.

Moje je srce bilo zarobljeno njime, ali su se odvijali određeni događaji koji su mi neupitno otkrili da on nije prikladan suputnik za konvencionalnu vezu. Kad smo saznali za moju trudnoću, moj partner i ja nismo bili par.
Unatoč tome, dala sam sve od sebe da uspostavim odnos i stvorim obiteljsku jedinicu kao buduća majka. Nažalost, naši su napori na kraju bili neuspješni i razišli smo se kasnije. Danijela je samouvjereno izjavila kako je njihova nedavna potvrda da ne mogu nastaviti kao par nije odvratila od njezine životne želje da bude majka. Ponosno tvrdi da želi biti najbolja majka na svijetu. Danijela danas ima kćer Emu koju je rodila s bivšim partnerom i zajedno je odgajaju..
Kad god sam u blizini, jasno dajem do znanja da neću tolerirati nikakve negativne primjedbe o Eminom ocu. Bitno mi je da ljudi prepoznaju njegove pozitivne osobine i da ga smatraju uzorom. Nemamo interesa ulaziti u povijest, a to vrijedi i za svako dijete koje je uključeno.
Naravno, podržavam ideju kontakta djeteta s ocem i dosljedno sam se zalagala za to, sve dok je to u najboljem interesu djeteta. Iako smo se susreli s raznim problemima i imamo različita stajališta o brojnim stvarima, čvrsto sam uvjerena da uskraćivanje djetetu pristupa ocu nije opravdan postupak.
Danijela je izrazila svoj duboki osjećaj gubitka, navodeći da njenotac zauzima značajno mjesto u njenom srcu. Nažalost, izgubila ga je u mladosti, sa samo dvadeset godina. Otac djeteta Danijele Vranješ vjenčao se s pjevačicom Dunjom Vujadinović u veljači ove godine, a par sada s nestrpljenjem očekuje dolazak djeteta. Mala Ema će dobiti brata ili sestru i jako se raduje tome.
BONUS :
Mozak se smatra jednim od najvitalnijih organa u našem tijelu jer upravlja našim funkcioniranjem. Istraživači tvrde da tek trebamo iskoristiti njegov potpuni kapacitet, jer je identificirano samo 10 posto njegovog stvarnog potencijala.
Značajnu preporuku za očuvanje sjećanja daje Vladeta Jerotić, ugledni znanstvenik podrijetlom iz Srbije. Zalaže se za svakodnevnu praksu učenja pjesme ili molitve, što je ključno u tom procesu. Ovaj pristup naglašava nužnost stalnog stjecanja novih znanja i vještina za održavanje kognitivne oštrine. Unatoč tome, jednako je važno nadopuniti ove kognitivne vježbe hranjivom prehranom kako bi se osigurala optimalna funkcija mozga.
Ugledni srbolog Vladeta Jerotić tvrdi da se učinkovito poboljšanje pamćenja može postići svakodnevnim učenjem nove pjesme ili molitve. Ova rutina naglašava važnost stalnog stjecanja novih znanja i vještina za očuvanje kognitivne oštrine. Unatoč tome, važno je priznati da prehrana značajno doprinosi održavanju optimalne funkcije mozga.
Uključivanje masne ribe poput lososa, skuše, tune i haringe u vaš tjedni režim prehrane može poboljšati kognitivne funkcije i smanjiti rizik od razvoja demencije. Studije pokazuju da su omega-3 masne kiseline, koje prevladavaju u ovim vrstama riba, neophodne za očuvanje optimalne funkcije mozga i podržavanje zdravog živčanog sustava. Održavanje zdravih staničnih membrana, koje su zaštićene omega-3 masnim kiselinama, ključno je za postizanje optimalnog rada mozga.
Ove ključne hranjive tvari održavaju potrebnu cjelovitost i fluidnost membrane, promičući tako učinkovitu komunikaciju među neuronima i poboljšavajući sinaptičke veze. Posljedično, ova interakcija između moždanih stanica je optimizirana, što rezultira poboljšanom funkcijom mozga. Primarna uloga ovih hranjivih tvari je pomoć u formiranju i radu neurotransmitera, posebice u proizvodnji esencijalnih neurotransmitera koji su ključni za regulaciju raspoloženja i kognitivnih funkcija.
Sposobnost omega-3 masnih kiselina da poboljšaju cerebralnu cirkulaciju osigurava da odgovarajući kisik i hranjive tvari dospiju do stanica, čime se promiče ukupna funkcionalnost mozga. Ove tvari igraju vitalnu ulogu u poticanju razvoja moždanog tkiva, što je neophodno za stvaranje novih moždanih stanica i očuvanje zdravlja postojećeg tkiva.
Utjecaj omega-3 masnih kiselina obuhvaća poboljšanje kognitivnih funkcija i očuvanje pamćenja kroz poboljšanje kognicije, posebice u odnosu na poboljšanje pamćenja. Mnoštvo je studija uvjerljivo pokazalo da uključivanje omega-3 masnih kiselina u prehranu može značajno smanjiti rizik od tjeskobe i depresije, čime se smanjuje prevalencija povezanih simptoma. Dodatno, uključivanje omega-3 masnih kiselina u dnevnu prehranu povezano je s nižom vjerojatnošću razvoja neurodegenerativnih poremećaja poput demencije, čime se u konačnici smanjuju povezani rizici.