Oglasi - Advertisement

Syeda Kiran Zahra Hussain, certificirana holistička nutricionistička terapeutkinja, ljubazno je podijelila recept za divan napitak koji ne samo da sadrži obilje esencijalnih vitamina, minerala i antioksidansa, već također podupire optimalan rad štitnjače i poboljšava cjelokupno zdravlje i dobrobit .

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Kako biste napravili ovaj revitalizirajući napitak, pomiješajte 1 šalicu 100 postotnog soka od brusnice, ¼ žličice sušenog đumbira, ½ žličice cejlonskog cimeta, ¼ žličice muškatnog oraščića, ¾ šalice svježe iscijeđenog soka od naranče i ¼ šalice svježe iscijeđenog soka od limuna. sa 7 šalica izvorske ili filtrirane vode.

Započnite pripremu ovog divnog napitka tako što ćete vodu prokuhati. Pomiješajte sok od brusnice s mješavinom mirisnih začina i ostavite da se smjesa lagano kuha 20 minuta na laganoj vatri. Nakon što se smjesa ohladi, dodajte revitalizirajuće okuse soka od naranče i limuna. Važno je zapamtiti da je ovaj okrepljujući napitak najbolje uživati ​​tijekom dana. Koje prednosti nudi ovaj napitak za štitnjaču?

Brusnice sadrže jod, vitalni element za očuvanje zdravlja štitnjače. Nadalje, đumbir, koji obiluje magnezijem, pomaže kod stanja štitnjače i ima protuupalna svojstva. Svojstva muškatnog oraščića koja potiču metabolizam nadopunjuju protuupalna svojstva cimeta, što također pomaže u ublažavanju inzulinske rezistencije koja se često povezuje s Gravesovom bolešću.

Konzumacija soka od naranče, koja obiluje vitaminom C, povoljna je za štitnu žlijezdu. Nadalje, sok od naranče pomaže u procesu detoksikacije. Nasuprot tome, sok od limuna, sa svojim povišenim razinama vitamina, jača imunološki sustav i podržava detoksikaciju. Zanemarivanje liječenja hipotireoze, stanja obilježenog neadekvatnom proizvodnjom hormona štitnjače, može dovesti do značajnih zdravstvenih komplikacija.

Uključivanje ovog napitka u vaš svakodnevni režim, uz dobro uravnoteženu prehranu koja obiluje antioksidansima, može učinkovito pomoći u upravljanju funkcijom štitnjače. Kako bi se osigurala optimalna funkcija štitnjače, preporuča se izbjegavati određene namirnice koje mogu poremetiti rad štitnjače. To uključuje brokulu, zelje, cvjetaču, kelj, špinat, repu, soju i kikiriki.

BONUS TEKST:

Kvalitetan san od iznimne je važnosti za naše cjelokupno zdravlje i dobrobit. Igra vitalnu ulogu u revitalizaciji i energiziranju našeg tijela, opremajući nas za izazove i avanture koje su pred nama. Stoga je ključno odrediti prioritet i zajamčiti dovoljan i okrepljujući san, jer on čini osnovu za produktivan i uspješan dan.

Zdravstvena služba Ujedinjenog Kraljevstva dala je smjernice o odgovarajućem trajanju sna na temelju dobnih skupina, dodatno naglašavajući važnost ove bitne dnevne aktivnosti. Za razliku od odraslih, maloj djeci usred njihova rasta i razvoja potrebna je dovoljna količina sna za promicanje pravilnog odmora i optimalnih tjelesnih funkcija.

Iako je povremena noć nemirnog sna podnošljiva, uporan umor tijekom dana može ukazivati ​​na kronični nedostatak odgovarajućeg odmora. The Mirror izvještava da je prosječnoj odrasloj osobi obično potrebno otprilike 7 do 9 sati sna. Na količinu potrebnog sna mogu utjecati različiti čimbenici, uključujući dob, zdravlje i osobne situacije.

Važno je prepoznati da pojedinci imaju različite prirodne ritmove spavanja, pri čemu je nekima potrebno više sna dok drugi mogu optimalno funkcionirati s manje, slično Arnoldu Schwarzeneggeru.

Tinejdžeri, djeca i dojenčad obično trebaju više sna zbog svog kontinuiranog rasta i razvoja, iako mogu postojati individualne varijacije. Novorođenčad obično provede od 8 do 16 sati u snu, dok se odraslima savjetuje da nastoje spavati najmanje sedam sati po noći. Ipak, treba napomenuti da stručnjaci za spavanje naglašavaju jedinstvenost pojedinaca, naglašavajući nepreciznu prirodu znanosti o spavanju.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here